Almanya Çocuk ve Ergen Terapisi

almanya çocuk ve ergen terapisi

Ergenlik, hayatımızda son derece önemli bir yer kaplayan; hepimizin geçirdiği bir süre. Psikolojide, erkenİ tam ve geç olarak tanımlanan bu dönem, bildiğiniz üzere 23 yaşına kadar sürebilmektedir. Ergenlik çocuk gelişiminin oldukça önemli bir parçasıdır. Ergen, bu yaş döneminde hem fiziksel hem de aynı zamanda psikolojik olarak değişim ve gelişim göstermektedir. Bu dönemler hem çocuklar hem de aileleri açısından son derece sancılı olabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, artık eskiye göre pek çok kişi yardım ve danışmanlık hizmeti almak amacı ile psikologları tercih etmektedir. Siz de tercih edebilir ve hem kendiniz; hem de çocuğunuz için bu dönemi en az sancılı şekilde atlatma imkanı bulabilirsiniz.

Çocuk Psikolojisi ve Ergenlik

İnsan, dünyaya geldiği andan itibaren büyüme ve gelişme göstermektedir. Ergenlik çağı, fiziksel olarak tamamlanmanın, psiklojik olarak maksimum olgunluğa ulaşmanın gerçekleştiği yaştır. Bu dönemde ergen, kendini tanımaya ve etrafındakilerin artık tam olarak farkında olmaya başlar. Ergenlik dönemi bu sebepten ötürü hırçın geçebilir, aileler ve çocuklar için zorlu bir dönem olabilir. Çocuk psiklojisinde de durum böyledir. Çocuklar pek çok sebebe bağlı olarak etkilenebilir ve psikolojik olarak kendilerinde değişiklik görülebilmektedir. Hal böyle olunca pek çok aile çocuğu için ne yapacağını bilememektedir. Çocuk psikolojisi, mutlaka kontrol altında tutulması ve takip edilmesi gereken bir süreçtir. Bildiğiniz gibi, geç dönem hayatımızda yaşamış olduğumuz sorunların neredeyse tamamına yakını çocukluk döneminde yaşamış olduğumuz travmalardan kaynaklıdır.

Almanya’da Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Almanya’da yaşıyorsanız ve ebeveyn iseniz, çocuk ve ergen psikolojisi için CSE Danışmanlık Terapi Merkezimizden hizmet alabilirsiniz. Birçok danışanı bulunan uzmanlarımız, alanında son derece deneyimlidir. Her sene dünyanın pek çok yerinden danışanlar kliniği ziyaret etmekte ve randevu talep etmektedir. Çocuklarınızın ve ergenlik dönemindeki gençlerin mevcut problemlerini çözmek ve bu dönemi mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde atlatmak için siz de uzmanımız ile beraber çalışmayı tercih edebilirsiniz. Seanslar sonucunda çocuklar son derece mutlu bir şekilde hayatına devam etmektedir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

WhatsApp chat