Almanya Metafizik

almanya metafizik

Genel anlamda; Kökeni Antik Yunan’dan gelen “Metafizik”kelimesini ikiye bölüp incelemek gerekir. Meta ve fizik; meta, ötesinde anlamı içerir. Fizik ise; maddesel yapı anlamında kullanılır. Bu bağlamda metafizik; fiziğin ötesinde, maddenin ötesinde anlamları içerir. Metafizik bir felsefe dalı olarak da adlandırılır. Akademik anlamda ise üniversitelerde felsefe dalı olarak öğretilir.

Metafizik İle Diğer Alanların Bağlantısı

Günümüz dünyasında metafizik sözcüğü birçok alanın kesiştiği veya birleştiği bir tanım haline gelmiştir. Metafizik; Felsefe, Din, kişisel gelişim, parapsikoloji, yoga, astroloji, psikoloji gibi daha birçok alanla doğrudan veya dolaylı iletişim halindedir.

Saydığımız bu alanların ortak noktası, gerçekliğin keşfiyle ilgili olmasıdır. Metafizik uzmanları, bu bilginin insanların hayatına bireysel ve toplu bir şekilde nasıl fayda sağlayabileceği konusunu ele alır bu konu üzerine yoğunlaşırlar. Metafizik konusunda çok az uzman bu metafizik öğretilerinin ve tedavisinin manevi ve felsefi öneminin farkındadır. Metafizik uzmanlarının bunun yanında birçok pozitif bilimle ilgili; uğraşıları, yeteneği, bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olması gerekir. Özellikle metafizik alanında profesyonellikle beraber yasal ve etik tekniklerin uygulanması gerekir.

Almanya Metafizik Hizmeti

Tarih’ten bu yana dünyanın bir çok yerinde insanlar metafizikle ilgileniyorlar, hizmet alıp yada veriyorlar. Dünyada bu metafiziksel çalışmalar bölgesel olarak farklılık gösterse de ortak paydası en başta söylediğimiz gibi fizik ötesi  anlamı ve felsefi bir disiplin çerçevesinde devam eder. Metafizik, geçmişte daha çok felsefe içinde alt dal olarak yer alsa da artık başlı başına incelenmesi gereken bir bilim dalıdır. Daha keskin ifadelerle ele aldığımızda, insan, evren ve hayat sorunlarının ele alındığı bir bilim dalıdır. Hemen hemen her insanın dönemsel ya da sürekli olarak aklını meşgul eden  “ben, kimim; ben neyim; nereden geldim; neredeydim ve nereye gidiyorum?” gibi sorulara yanıt ararken kendini bulduğunu söyleyebiliriz. Bu sorularınızı Celalettin Salih Dost size özel sunduğu bireysel ve grup seanslarıyla cevaplayarak sizin fiziksel ve ruhsal bütünleşmenize yardımcı olabilirsiniz. Seans programı oluşturmak ve ruhsal ve fiziksel rahatlama için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat