Almanya Eğitim Koçluğu

almanya eğitim koçluğu

Pek çoğumuzun yaşamı boyunca en çok fedakarlık yaptığı, en önemli ve belki de en eğlenceli dönemi eğitim dönemidir. Bildiğiniz üzere, önce ailede daha sonra da okulda devam eden eğitim süreci, insanın bilgilenmesi; kendisini tanıması ve diğer öğretim kısımlarını kapsamaktadır. Eğitim hayatımız ile ilgili birçok karar almak durumunda kalabiliriz. Çocukluk döneminde gideceğimiz anaokulu, ilk öğretim; lise ve belki de en önemlisi de üniversite eğitim hayatımızın en önemli dönemleri arasında yer almaktadır. Kişinin hangi branşı seçeceği, hangi üniversiteye gideceği ve hangi alanda eğitim almak istediği, hayatını mutlu bir şekilde devam ettirebilmesi için son derece önemli konular arasında yer almaktadır. Eğitim hayatınız ile ilgili kararlar almak istiyorsanız, ancak bu konuda çaresiz hissediyorsanız, alanında son derece uzman birçok eğitim danışmanı/koçu bulunmaktadır. Bu kişilerden destek alabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Amaçları

Eğitim koçluğu, genelde lise ya da üniversite döneminde olan danışanların almak için tercih ettiği hizmetler arasında yer almaktadır. Derse çalışmak için nasıl motive olunması gerektiği, korkulan dersler ve konular ile nasıl mücadele edileceği, düşük notların nasıl yükseltileceği ve elbette en önemlisi de sınav stresi ile nasıl baş edilebileceği, bu noktada eğitim danışmanı tarafından danışana sağlanan en önemli hizmetler arasındadır. Okul korkusu, eğitim danışmanlığı alanında hizmet verilen en yaygın alanlardan bir tanesidir. Birçok çocuk okula gitmekten kaçınmakta, ancak doğru bir teknik ve sürekli seanslar ile çocuğu yeniden okula kazandırabilmekteyiz. Sınav stresi ile mücadele edilmesi ve stresin kontrol altında tutulması, eğitim danışmanının yönlendirmeleri arasında yer almaktadır.

Almanya Eğitim Koçluğu Hizmeti

Almanya’da yaşıyorsanız ve eğitim koçluğuna ihtiyacınız varsa, Celalettin Salih Dost bu konuda en bilinen ve en nitelikli uzmanlar arasında yer almaktadır. Son derece donanımlı ve bu güne kadar pek çok danışan ile beraber çalışmış uzmanımız, çocukları okul hayatında çok daha aktif kılmak amacı ile hizmet sağlamaktadır. Seanslara düzenli katılım ile çocuğun okul hayatında mutlu ve başarılı olması sağlanmaktadır. Seanslara katılan danışanların tamamı bu konuda olumlu sonuç almıştır.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

WhatsApp chat