Köln Eğitim Koçluğu Hizmeti

Eğitim koçluğu hakkında

 

Eğitim, kişilerin geleceklerini belirlerken attıkları en önemli adımlardan birini oluşturmaktadır. Çünkü eğitim, meslek seçimi konusunda önemi olan başlıca unsurdur. Kişiler hayatlarını idame ettirebilmek için çalışacakları meslekleri seçerken hayati tercihler yapmaktadır. Çünkü bu seçimler sırasında yapılabilecek yanlışlar ya da hatalı kararlar, onları sevmedikleri bir mesleğe mahkum edebilir ya da yıllarını boşa harcamalarına sebep olabilir. Eğitim koçluğu, bu gibi durumların yaşanmaması adına kişileri en doğru şekilde yönlendirmeyi amaçlayan bir meslek dalıdır.

 

Eğitim koçluğu nasıl yapılır?

 

Eğitim koçları, kişilerin potansiyellerini ve ilgi alanlarını tespit ederek onları başarılı ve mutlu olabilecekleri en doğru eğitim planına yönlendirirler. Bu noktada objektif bir üçüncü gözün yardımı oldukça önemlidir. Çünkü eğitim koçları alanında uzman ve deneyimli kişilerdir. Bu deneyim ve bilgi birikimi sayesinde yaptıkları her yönlendirme danışanın yararını ve geleceğini gözeterek yapılmış yönlendirmeler olmaktadır. Elbette ki nihai kararlar yine danışana aittir, herhangi bir zorlama ya da baskı asla söz konusu değildir. Ancak eğitim koçları, olabilecek tüm durumları ve koşulları danışanın önüne koyarak atacakları adımları masaya yatırırlar. Böylece ortak bir karar alınır ve ortak bir yol haritası çizilir. Eğitim koçları, kişilerin ilgi alanlarını, eğitim almak istedikleri planı ve eğitim süreçleri boyunca sürecek gelecek planlarını şekillendirmek adına bir akıl hocası görevi görmektedir.

 

Eğitim koçluğu hizmeti

 

Köln eğitim koçluğu hizmeti sayesinde her nerede olursanız olun yalnız değilsiniz. Eğitiminizi şekillendirmek adına uzman ve tarafsız bir gözün yardımına ihtiyaç duyduğunuz anda eğitim koçlarımız size uzaktan dersler sayesinde yardımcı olabilmektedir. Bu sayede kafanızda kalan hiçbir soru işareti olmaksızın eğitiminizi ortak bir çalışma ile şekillendirmeniz ve bir yol haritası çizmeniz mümkündür.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat