Berlin Koçluk Hizmetleri

Günümüzde kendini her alanda geliştirmiş, yetkin kişiler daha başarılı ve yaşamdan daha fazla zevk alan kişilerin başında gelmekte ve sadece başarının değil uzun, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşamın anahtarlarından biri de eksik olunan konularda destek alarak yaşamı daha kaliteli bir seviyeye çıkartmaktır. Bu açıdan Berlin koçluk hizmetleri bireylerin birçok konuda tecrübe edinmesini, doğru tercihler yapmasına yönelik uzman desteklerini içermekte ve birçok kişinin yaşamına olumlu katkılar sağlamaktadır.

KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK HİZMETLERİ

Koçluk hizmeti hizmet alınmak istenen alanlara ve mesleklere göre değişebilmekte ve hemen hemen hayatın her alanında bireylerin yardım isteyeceği, bilgi almak veya paylaşmak istediği konular olmakla birlikte bireyler bu konularda en doğru tercihleri yapmak istemektedir. İşte bu noktada koçluk hizmetleri önerilmekte olup genellikle:

  • Yaşamın içindeki olaylarda, bireylerin günlük yaşamlarında karşılaştığı sorunları ve günlük kaygı, sevinç ve üzüntülerin paylaşıldığı seansları kapsayan yaşam koçluğu hizmeti,
  • Kişisel gelişimin en önemli noktası olan eğitim konusunda ister mesleki ister akademik olsun sınavlar ve benzeri konularda başta öğrencilere ve bireylere profesyonel öneriler sunan eğitim koçluğu,
  • Bireyleri iş yaşamlarında verimli, nitelikli olabilmesi için gereken özelliklerine dinilmesi, daha başarılı bir kariyer planı çizilmesi ve iş yaşamındaki stresten arınma, mesleki kişisel gelişim gerçekleştirme gibi konuları içeren kariyer koçluğu Berlin merkezimizde Celalettin Salih Dost ve uzman ekibi tarafından verilen hizmetlerden bazılarıdır.

Yaşam Koçu Nedir?

Bireylere özellikle kendilerini geliştirmeye yönelik tavsiyeler ve yönlendirmeleri içeren yaşam koçluğunun ilgilendiği konular şu şekildedir:

  • Bireylere pozitif düşünmeyi öğretme,
  • Sorumluk alma ve sorumluluğu yerine getirme yetisi kazanma,
  • Motive ve konsantre olmayı öğretme gibi konular yaşam koçu olanların danışmanlarına verdiği hizmetlerin bazılarıdır.

Kariyer Koçluğu Özellikleri

Özellikle iş yaşamı kimi zaman çetin olabilmekte ve bireyler hedeflerinden uzaklaşabilmektedir. Bu noktada kariyer koçluğu devreye girerek bireylere:

  • Kararlarının arkasında olma,
  • Yapabileceklerini sınama,
  • En az kaynakla en verimli çalışma önerileri,
  • Meslek alanına yönelik tavsiyeleri kapsamakta olup merkezlerimizde uzaktan ve birebir koçluk hizmeti de verilmektedir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat