Berlin Kişilik Terapileri

Bireyler günlük yaşamlarında iş yaşamının yoğun temposundan, ev ve aile ile ilgili sorunlardan ya da ruhsal sıkıntılardan dolayı yaşamdan sıkılmakta ve zevk alamamaktadır. Bu durum kaliteli bir yaşamı engelleyeceği gibi psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. Almanya’da Berlin kişilik terapileri faaliyetleri vermekte olup hem uzaktan görüşme yöntemi ile hem de birebir etkili seanslar ile bireylerin bu sorunları uzmanlarımız yardımı ile aşmasına yardım etmekteyiz.

BERLİN KİŞİLİK TERAPİLERİ SEANSLARI

Psikolojik sorunlar insanların sadece günlük yaşamını değil aynı zamanda geleceklerini de büyük oranda zarar vermekte ve çevresindeki yakınları ile de ilişkilerini etkilemektedir. Özellikle bireylerde sıklıkla görülen kişilik bozukluğu türleri şu şekildedir:

  • Diğer insanlarla iletilişimi etkileyen ve bireyleri kuşkuculuğa sürükleyen paranoid kişilik bozukluğu,
  • Yakın iletişimden korkmak, tek başına olmaktan zevk alma gibi belirtileri olan şizoid kişilik bozukluğu,
  • Ekstrem ve heyecanı risk derecesinde seven bireylerde olması muhtemel şizotipal kişilik bozukluğu,

Sayılanların yanı sıra antisosyal, sınırda, histrionik ve çoklu kişilik bozukluğu gibi sorunların tedavisinde Berlin merkezli hizmetlerimiz, uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Kişilik Bozukluğu Terapileri Nasıl Olmaktadır?

Özellikle kişilik bozukluklarına yönelik terapilerde amaç bireylerin hayatına ve sosyal çevrelerine sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için gereken ruhsal, spiritüel, psikolojik danışma ve seansları içermekte olup Berlin’de birebir uzman psikologlarımız ve uzaktan yöntemler ile tedavi edilmektedir. Yapılan seanslarda:

  • Uzman psikolog ve danışmanlar gözetiminde bir süreç izlenmektedir.
  • İlk olarak psikoterapi yöntemleri izlenmektedir.
  • Uzun süreli ruhsal terapiler kişilik bozukluğunun türüne göre değişmektedir.
  • Uzmanlar tarafından yapılan kişilik bozukluğu testi ile en doğru teşhis konularak aile, kişilik ya da bireysel terapi seansları belirlenmektedir.

Kişilik Terapileri ve Tedavi Süreci

Özellikle bireylerin kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmesinin önüne geçen ruhsal ve psikolojik sorunlara yönelik en etkili tedavi yöntemleri uzun süreli seanslar olarak kabul edilmektedir. Ayrıca kişilerde görülen davranış bozuklukları da yine kişilik terapileri ile tedavi edilmekte ve tüm hastalar hayatlarına kaldıkları yerden devam etmekte ve kaliteli bir yaşam sürmektedir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat