Düsseldorf Kariyer Koçluğu

Ünlü düşünür ve filozof Konfüçyus : “Sevdiğiniz işi yapınız, böylelikle yaşamınızda bir gün dahi çalışmış sayılmazsınız.” demekle iş hayatında kariyer ve kişinin sevdiği işi yapmasının önemine değinmiştir. Günlük yaşantıların farklılaşmasıyla birbiriyle bağlantılı olmakla birlikte dallara ayrılan koçluklardan kariyer koçluğunun iş hayatında önemi çok büyüktür.

Kariyer Koçluğu Nedir?

Bir kişinin, iş hayatında varmak istediği hedefe ulaşabilmek için gerekli planlama yapmayı öğrenmesine, hayatında ütopik olmayıp gerçek olan istek ve hedeflerini fark etmesini sağlama konusunda yardımcı olmaya kariyer koçluğu denir. Kariyer koçluğu kişiye sevdiğiniz işi yapmayı da yaptığıişi sevmeyi de sağlayacak bir bakış açısı kazandırması özelliğine sahiptir. Kariyer koçluğu sayesinde kişide oluşan yeni bakış açısıyla;iş hayatında ortaya çıkabilecek çatışmaları ve idare edilmesi zor insanları daha kolay yönetirken, kendisini geliştirebileceği ve içindeki potansiyelini harekete geçireceği yol ve yöntemler bulabilmesine yardımcı olur. Koçluk sayesinde iş hayatında kuracağı güçlü iletişim ve ilişkiler başarılı olmasını sağlar.

Kariyer Koçluğuna Neden İhtiyaç Duyarız?

  • İş hayatımızda ulaşmak istediğimiz noktaya ulaşabilmemiz için,
  • Yönetmemiz gerekli olan stratejiyi bulmak için,
  • Kariyerimizle ilgili kararsızlıkları ortadan kaldırmak için,
  • Profesyonel iş hayatımızda neleri isteyip istemediğimizi fark etmemizi sağlamak için,
  • İş hayatımızda daha üretken, aktif, keyifli olmak için,
  • Kariyerimizle ilgili farklı bir bakış açısı ve davranış kazanmak için,
  • İş hayatımızda geçirdiğimiz zamanı etkin bir şekilde kullanabilmek için

Kariyer Koçluğu Eğitimi

Modern iş hayatında insan kaynağının etkin bir şeklide yönetimi, çalışanlardan maksimum verim almak, şirketlerin en önemli stratejik planları haline geldiği için kariyer koçluğu eğitiminin önemi artmıştır.  Dolayısıyla insan iş gücünü geliştirmek, performansını ölçmek, değerlendirmek ve yükseltmek çok önem arz eden konular olduğu için vizyonu olan kurumun vizyonuna göre hedeflerini belirlemiş, atacağı adımlarını belirlemiş ve bu vizyona uygun bir algıya sahip olan takım üyeleri firmaya büyük katkılar sağlar.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat