Düsseldorf Kariyer Koçluğu

Düsseldorf Kariyer Koçluğu

Ünlü düşünür ve filozof Konfüçyus : “Sevdiğiniz işi yapınız, böylelikle yaşamınızda bir gün dahi çalışmış sayılmazsınız.” demekle iş hayatında kariyer ve kişinin sevdiği işi yapmasının önemine değinmiştir. Günlük yaşantıların farklılaşmasıyla birbiriyle bağlantılı olmakla birlikte dallara ayrılan koçluklardan kariyer koçluğunun iş hayatında önemi çok büyüktür.

Kariyer Koçluğu Nedir?

Bir kişinin, iş hayatında varmak istediği hedefe ulaşabilmek için gerekli planlama yapmayı öğrenmesine, hayatında ütopik olmayıp gerçek olan istek ve hedeflerini fark etmesini sağlama konusunda yardımcı olmaya kariyer koçluğu denir. Kariyer koçluğu kişiye sevdiğiniz işi yapmayı da yaptığıişi sevmeyi de sağlayacak bir bakış açısı kazandırması özelliğine sahiptir. Kariyer koçluğu sayesinde kişide oluşan yeni bakış açısıyla;iş hayatında ortaya çıkabilecek çatışmaları ve idare edilmesi zor insanları daha kolay yönetirken, kendisini geliştirebileceği ve içindeki potansiyelini harekete geçireceği yol ve yöntemler bulabilmesine yardımcı olur. Koçluk sayesinde iş hayatında kuracağı güçlü iletişim ve ilişkiler başarılı olmasını sağlar.

Kariyer Koçluğuna Neden İhtiyaç Duyarız?

 • İş hayatımızda ulaşmak istediğimiz noktaya ulaşabilmemiz için,
 • Yönetmemiz gerekli olan stratejiyi bulmak için,
 • Kariyerimizle ilgili kararsızlıkları ortadan kaldırmak için,
 • Profesyonel iş hayatımızda neleri isteyip istemediğimizi fark etmemizi sağlamak için,
 • İş hayatımızda daha üretken, aktif, keyifli olmak için,
 • Kariyerimizle ilgili farklı bir bakış açısı ve davranış kazanmak için,
 • İş hayatımızda geçirdiğimiz zamanı etkin bir şekilde kullanabilmek için

Kariyer Koçluğu Eğitimi

Modern iş hayatında insan kaynağının etkin bir şeklide yönetimi, çalışanlardan maksimum verim almak, şirketlerin en önemli stratejik planları haline geldiği için kariyer koçluğu eğitiminin önemi artmıştır.  Dolayısıyla insan iş gücünü geliştirmek, performansını ölçmek, değerlendirmek ve yükseltmek çok önem arz eden konular olduğu için vizyonu olan kurumun vizyonuna göre hedeflerini belirlemiş, atacağı adımlarını belirlemiş ve bu vizyona uygun bir algıya sahip olan takım üyeleri firmaya büyük katkılar sağlar.

Münih Kariyer Koçluğu Hizmetleri

almanya kariyer koçluğu

Kariyer çoğu insan için çok önemlidir. İş yaşamı için bazen insanlar bilir bir kişiye ihtiyaç duyar. Bu yüzden Münih kariyer koçluğu hizmetleri verilmektedir.

İş yaşantınızda eğer varmak istediğiniz bir pozisyon var ise,

Eğer iş yaşantınızda belirlemeniz gereken bir strateji varsa,

Eğer kariyeriniz olarak kararsızlıklar ile yüzleşir iseniz,

Profesyonel olarak yapmak istediğiniz bir iş var fakat başlayamadıysanız,

Eğer daha aktif, üretken ve pratik biri olmak istiyor iseniz,

Daha keyifli bir iş yaşamı geçirmek istiyor iseniz,

Zamanınızı etkin kullanmak istiyor iseniz mutlaka bir yaşam koçu edinmelisiniz.

Yaşam koçu sayesinde bunların hepsini kolaylıkla yapabilirsiniz. İş yaşantınızı şimdiki halinden daha üst seviyeye taşıma sizin ellerinizdedir.

Kariyer Koçluğu Hizmetleri

İnsanların yaşamının çoğunu iş yaşantısında geçirir. Bu sebeple iyi tasarlanmış bir işe sahip olmak çok önemlidir. Kolaylıkla kariyer koçluğu hizmetleri kullanarak siz de kolayca kariyer planlaması edinebilirsiniz. Kariyer koçluğunun size katacağı birçok yararı vardır. Aşağıda bazı yararlarını bulabilirsiniz.

Yapmak zorunda olduğunuz iş değil istediğiniz işi yapabileceksiniz.

Daha mutlu ve huzurlu bir iş yaşantısına sahip olacaksınız.

Daha üretken olacaksınız.

Daha pratik yollar keşfetmeye başlayacaksınız.

Sosyal yaşantı ve iş hayatındaki ince dengeyi bulacaksınız. Nasıl bir denge olduğunu kendiniz keşfedeceksiniz.

Zamanınızı verimli kullanmayı öğreneceksiniz.

Size göre olumsuz gelen unsurları ortadan kaldıracaksınız.

Sorunlarınızı çözme odaklı gideceksiniz.

Problem nasıl çözülür öğreneceksiniz.

Problemler artık sizin yüzünüzü düşürmeyecek.

İş yerindeki hedeflediğiniz noktaya geleceksiniz.

İş yönetimi sayesinde hem ilgilenmeniz gereken işler ile başa çıkacak hem de sorunlu bireyler ile olan problemleri çözebileceksiniz.

Seans sayıları belirlenerek ücretler belirlenir. Uzaktan hizmet ile Münih’e özel hizmet verilmektedir.

Anahtar kelimeler: Münih kariyer koçluğu hizmetleri, kariyer koçluğu hizmetleri .

Köln Kariyer Koçluğu Hizmeti

almanya kariyer koçluğu

 

Kariyer koçluğu hakkında

 

Kariyerimiz hayatımızı şekillendiren en önemli unsurlardan biridir. Çünkü kariyer, bireylerin yaşam standardını, gelir düzeyini, hayat kalitesini, geleceklerini ve daha pek çok etmeni direkt olarak etkileyen bir kavramdır. Her birey iyi bir kariyere sahip olmayı arzu eder. Ancak bunu hayata geçirmek söylendiği kadar kolay olmamaktadır. İyi bir kariyere sahip olmak öncelikle doğru ve tutku duyulan bir iş yapmaktan geçer. Çünkü sevmediği bir işi yapan kişilerin kariyerinde yükselmesi çok daha zordur. Kariyer koçluğu kişilerin iş seçimlerinden meslek alanlarına, iş hayatlarında aldıkları kararlardan yürüttükleri stratejilere kadar pek çok alanda onlara destek olan ve yol gösteren bir hizmettir.

 

Kariyer koçluğu ne işe yarar?

 

Kişilerin içlerinde bulundukları meslek alanında ya da piyasada pek çok konu hakkında yetersiz bilgi ve tecrübe sahibi olmaları çok muhtemeldir. Kariyer koçları bu konularda uzman ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Bu sebeple bireylerin kariyerlerinin herhangi bir döneminde bocaladıkları, kararsız kaldıkları, yanlış kararlara meyil ettikleri ya da ne yapacaklarını bilemedikleri durumlarda; kariyer koçları onlara bir akıl hocası niteliğinde destek olur ve yol gösterir. Kariyer koçları, danışanlarla tecrübelerini ve bilgilerini paylaşarak onları doğru yönlendirir ve kariyerlerini olduğundan daha iyi bir noktaya taşımalarına yardımcı olurlar. Böylelikle kişilerin yükselmesi ve başarıya ulaşması daha doğru, hızlı ve kolay bir süreçte devam eder.

 

Kariyer koçluğu hizmeti

Kariyer koçluğu hizmeti, isteyen her kişinin alabileceği bir hizmettir. Köln kariyer koçluğu hizmeti her bireye yer ve mekan gözetmeksizin bu hizmeti alabilme fırsatı sunmaktadır. Uzaktan seanslar ve eğitimler sayesinde artık kariyer koçluğu hizmeti mekan tanımamakta ve arzu eden her kişiye ulaşarak onların kariyerleri konusunda onlara destek ve yardımcı olmaktadır.

Hamburg Kariyer koçluğu hizmeti

almanya kariyer koçluğu

Ünlü düşünür ve filozof Konfüçyus : “Sevdiğiniz işi yapınız, böylelikle yaşamınızda bir gün dahi çalışmış sayılmazsınız.” demekle iş hayatında kariyer ve kişinin sevdiği işi yapmasının önemine değinmiştir. Günlük yaşantıların farklılaşmasıyla birbiriyle bağlantılı olmakla birlikte dallara ayrılan koçluklardan kariyer koçluğunun iş hayatında önemi çok büyüktür.

Kariyer Koçluğu Nedir?

Kariyer koçluğu ile iş hayatımızda ulaşmak istediğiniz hedef için gerekli yöntemleri kurmayı öğrenmekle, profesyonel hayatımızda gerçek istek ve hedeflerimizi fark edebiliriz. Kariyer koçluğu bizlere sevdiğimiz işi yapmayı ya da yaptığımız işi sevmeyi sağlayan bir perspektif kazandırır. Kazanmış olduğumuz bu bakış açımızla çatışmaları olan insanları daha kolay yönetirken, kendimizi de geliştirebileceğimiz ve içimizdeki potansiyelimizi harekete geçireceğimiz yol ve yöntemler bulabiliriz. Koçluk sayesinde iş yaşamında kuracağımız güçlü iletişim ve ilişkiler başarılı işlere imza atmamızı sağlayacaktır.

Kariyer Koçluğu Kişiye Neler Katar

Kariyer koçluğu sayesinde kişi;

 • Sevdiğini işte çalışmaya başlayacak veya işini gerçekten seviyorsa işinden keyif alacak, üreterek yaşamanın yollarını keşfedecek.
 • İş ve sosyal yaşamı arasındaki dengeyi nasıl kuracağını kavrayarak kendine, sevdiklerine, ailesine daha fazla ve verimli zaman ayırabilecek.
 • İş hayatında yaşanan veya yaşanması olası olan, size olumsuzlukmuş gibi gelen noktaları tespit ederek bu noktaların gerçek sorunlar mı yoksa sizin bakış açınızdan mı kaynaklandığını tespit edeceksiniz.
 • İş yaşamında ulaşmak istenen noktaya ulaşabilmek açısından kişinin kendisine gelen en uygun ve etkin yöntemi bulacak.
 • İş yaşamında kişiyi yoran her ne ise, yorgunluk veren kişi ya da durumları ne şekilde idare edebileceğini görecektir.

Kariyer Koçluğu Eğitimi

Modern iş hayatında insan kaynağının etkin bir şeklide yönetimi, çalışanlardan maksimum verim almak, şirketlerin en önemli stratejik planları haline geldiği için kariyer koçluğu eğitiminin önemi artmıştır.  Dolayısıyla insan iş gücünü geliştirmek, performansını ölçmek, değerlendirmek ve yükseltmek çok önem arz eden konular olduğu için vizyonu olan kurumun vizyonuna göre hedeflerini belirlemiş, atacağı adımlarını belirlemiş ve bu vizyona uygun bir algıya sahip olan takım üyeleri firmaya büyük katkılar sağlar.

Frankfurt Kariyer Koçluğu Hizmetleri

almanya kariyer koçluğu

Frankfurt kariyer koçluğu hizmetleri, danışanlarına farklı bakış açıları kazandırarak bireyin, iş yaşamında varmak istediği hedeflere kolaylıkla ulaşmasını, yeni stratejiler geliştirmesini, kariyeriyle ilgili belirsizlikleri ortadan kaldırmasını ve daha üretken ve keyifli bir iş hayatı yaşamasını amaç edinmiş bir hizmettir.

Kariyer Koçluğu Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

 • İş hayatına yeni atılacak olan kişiler
 • Lise ve üniversite öğrencileri
 • Üniversite mezunları
 • Yeni kariyer hedef olan kişiler
 • İş hayatına ara verdikten sonra dönmek isteyen kişiler
 • Yönetici ve iş arkadaşlarıyla olan ilişkilerini profesyonelce yönetmek isteyenler

Bu hizmetten faydalanabilmektedirler.

Kariyer Koçluğu Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

Kariyer koçluğu hizmetinin faydaları:

 • İş yaşamınızı keyifli ve daha kolay bir hale getirerek, işinizi sevmenizi veya sevdiğiniz işe kavuşmanızı sağlayacaktır.
 • İş ve sosyal hayatınız aranızdaki dengeyi nasıl kuracağınızı öğrenerek zamanınızı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar.
 • İş hayatınızdaki sorunları tespit etmenizi ve çok geç olmadan önüne geçmenizi kolaylaştırır.
 • Kariyer hedeflerinizi ve hayallerimizi gerçekçi bir temele dayandırarak, onlara ulaşmanız için gerekli olan strateji ve bakış açılarını size sunar.

Kariyer Koçluğu Süreci Nasıl İşler?

Koçluk süreci, yaşadığınız hayatın kontrolünü elinize almanızı ve yaşamınızı yönlendirmenizi içeren bir süreçtir. Öncelikle danışan kişinin gereksinimleri tespit edilir, bu noktada eğer danışan kişinin gereksinimleri koçun hizmet alanına girmiyorsa, danışan başka bir koça yönlendirilir. Danışanın gereksinimlerine uygun olan koç, ilk koçluk seansı için tarih belirler ve danışana ilk seans için yanında getirmesi gereken dokümanları belirtir. Seanslar genellikle yüz yüze görüşme şeklinde gerçekleşir. Fakat bunun mümkün olmadığı durumlarda seans, telefon görüşmesi şeklinde de yapılabilir. Koç, danışanın isteklerini hedeflere dönüştürür ve gerçekleşmesi için uygun zemini hazırlamakta yardımcı olarak gelişim ve dönüşüm sürecinde danışana rehberlik eder.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Kariyer koçluğu nedir, kariyer koçluğu, kariyer koçluğu faydaları

Celalettin Salih Dost Yaşam Koçluğu

yasamkoclgu

Günlük yaşamın stresi, iletişim problemleri, iş dünyası, geçim sıkıntısı gibi birçok etken bireyleri hayatlarını etkilemekte ve başta mutlu olmalarını engellemekle birlikte negatif enerji yüklenmelerine de neden olmaktadır. Bunun bir sonucu olarak da motivasyon eksikliği, adaptasyon sorunu gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Almanya Berlin’de hizmet veren Celalettin Salih Dost yaşam koçluğu hizmeti bireylerin daha kaliteli bir yaşama sahip olmaları adına çalışmalar gerçekleştirmektedir.

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Yaşam koçluğu son zamanlarda birçok kişinin yararlandığı ve hayatın bazı yönlerinde desteğe ihtiyaç olduğu durumlarda farklı bir bakış açısı yardımı ile kişisel gelişimini sağladığı, uzman kişilerce verilen profesyonel ve mesleki önerileri içeren bir disiplindir. Yaşam koçları bireylere:

 • Kaliteli bir yaşam nasıl olmalıdır?
 • Bireyin hem sosyal çevre ile hem de duygusal ilişkileri hakkında tavsiyeler,
 • Bireylerin hattaki amacına yönelik öneriler,
 • Bireylerin daha isabetli kararlar vermesini sağlama gibi konularda destek vermekle birlikte asında bir tür rehber görevi de görmektedirler.

Ayrıca yaşam koçları bireylerin hem iş hem eğitim hem de aile ve romantik ilişkilerinde de destekleyici öğütler vermekte, sosyal ve kültürel alanda da kişisel gelişim araçlarını bireylere sağlayarak yaşamın hemen hemen her alanında bireylerin yaşam kalitesini arttırmayı hedeflemektedirler.

Yaşam Koçluğu ve Psikolog Danışman

Toplumda bilinenin aksine yaşam koçları, bireylerin psikolojik rahatsızlıkları ile ilgilenmemekte olup sadece bireylerin hayat kalitesini yükseltme ve daha iyi bir yaşam ortamı salamaya yönelik terapi ve öneriler gerçekleştirmektedir. Bu açıdan psikolog ve yaşam koçu arasında oldukça fark vardır.

 • Yaşam koçları bireyin yaşamında daha etkin ve aktif olmasını sağlamaktadır.
 • İş yerinde daha verimli olmasına yönelik tavsiyeler vermektedir.
 • Pozitif düşünmeyi öğretmektedir.
 • Yaşamdaki stres ve yorgunluğu atmaya yönelik öneriler vermektedir.

Yaşam Koçu Sertifikası

Yaşam koçları öncelikle bireylerin yaşamlarını daha iyi ve daha kaliteli bir hale getirmek amacıyla çeşitli terapi, seanslar yardımı ile tavsiyeler vermekte olup, kesinlikle bu işin uzmanı olmaları ve yaşam koçu sertifikası sahibi olmaları da gerekmektedir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat