Hamburg Kariyer koçluğu hizmeti

Ünlü düşünür ve filozof Konfüçyus : “Sevdiğiniz işi yapınız, böylelikle yaşamınızda bir gün dahi çalışmış sayılmazsınız.” demekle iş hayatında kariyer ve kişinin sevdiği işi yapmasının önemine değinmiştir. Günlük yaşantıların farklılaşmasıyla birbiriyle bağlantılı olmakla birlikte dallara ayrılan koçluklardan kariyer koçluğunun iş hayatında önemi çok büyüktür.

Kariyer Koçluğu Nedir?

Kariyer koçluğu ile iş hayatımızda ulaşmak istediğiniz hedef için gerekli yöntemleri kurmayı öğrenmekle, profesyonel hayatımızda gerçek istek ve hedeflerimizi fark edebiliriz. Kariyer koçluğu bizlere sevdiğimiz işi yapmayı ya da yaptığımız işi sevmeyi sağlayan bir perspektif kazandırır. Kazanmış olduğumuz bu bakış açımızla çatışmaları olan insanları daha kolay yönetirken, kendimizi de geliştirebileceğimiz ve içimizdeki potansiyelimizi harekete geçireceğimiz yol ve yöntemler bulabiliriz. Koçluk sayesinde iş yaşamında kuracağımız güçlü iletişim ve ilişkiler başarılı işlere imza atmamızı sağlayacaktır.

Kariyer Koçluğu Kişiye Neler Katar

Kariyer koçluğu sayesinde kişi;

  • Sevdiğini işte çalışmaya başlayacak veya işini gerçekten seviyorsa işinden keyif alacak, üreterek yaşamanın yollarını keşfedecek.
  • İş ve sosyal yaşamı arasındaki dengeyi nasıl kuracağını kavrayarak kendine, sevdiklerine, ailesine daha fazla ve verimli zaman ayırabilecek.
  • İş hayatında yaşanan veya yaşanması olası olan, size olumsuzlukmuş gibi gelen noktaları tespit ederek bu noktaların gerçek sorunlar mı yoksa sizin bakış açınızdan mı kaynaklandığını tespit edeceksiniz.
  • İş yaşamında ulaşmak istenen noktaya ulaşabilmek açısından kişinin kendisine gelen en uygun ve etkin yöntemi bulacak.
  • İş yaşamında kişiyi yoran her ne ise, yorgunluk veren kişi ya da durumları ne şekilde idare edebileceğini görecektir.

Kariyer Koçluğu Eğitimi

Modern iş hayatında insan kaynağının etkin bir şeklide yönetimi, çalışanlardan maksimum verim almak, şirketlerin en önemli stratejik planları haline geldiği için kariyer koçluğu eğitiminin önemi artmıştır.  Dolayısıyla insan iş gücünü geliştirmek, performansını ölçmek, değerlendirmek ve yükseltmek çok önem arz eden konular olduğu için vizyonu olan kurumun vizyonuna göre hedeflerini belirlemiş, atacağı adımlarını belirlemiş ve bu vizyona uygun bir algıya sahip olan takım üyeleri firmaya büyük katkılar sağlar.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

+ +
WhatsApp chat