Köln İş Hayatı Analizi Hizmetleri

Küçük bir şirketin büyümesi sırasında, bir şirket iş yaşamı döngüsünün aşamalarından geçecek ve farklı finansman kaynakları gerektiren farklı zorluklarla karşılaşacaktır. Örneğin, piyasaya girme, iş geliştirme ve pazar payını koruma söz konusu olduğunda işletme farklı bir strateji gerektirecektir. İş olgunlaştıkça, operasyonlar ve öncelikler değişeceğinden iş finansmanının da değişmesi gerekiyor.

Bir işletme, bir ağacın yaşam döngüsüne benzer bir iş yaşam döngüsünün aşamalarından geçecektir. Filiz ve olgunlaşan bir fide olarak ağaç, yaşam döngüsünün aşamaları boyunca farklı miktarlarda kaynak gerektirecektir. İş yaşam döngüsünün farklı aşamalarını anlamak, işinizin başarılı olabilmesi için fethetmesi gereken engellere hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

Geliştirme / Tohum Aşaması

Geliştirme veya tohum aşaması iş yaşam döngüsünün başlangıcıdır. Bu, parlak fikrinizin sadece bir düşünce olduğu ve başlangıç ​​aşamasında bir test turu gerektirdiği zamandır. İş fikrinizi test ederken, endüstri ile ilgili araştırmalar yapabilir, arkadaşlarınızdan, ailenizden, meslektaşlarınızdan veya diğer endüstri uzmanlarından geri bildirimler toplayabilirsiniz. Bu, sahip olduğunuz iş fikrinin peşinde koşmaya değip değmeyeceğini ve eğer öyleyse yeni işinizin doğuşuna girip girmeyeceğinizi belirlersiniz.

Başlangıç ​​Aşaması

İş fikrinizin peşinde koşmaya ve şimdi işletmenizin yasal olmasını sağlamaya karar verdiniz. Bu aşamada, işletmenizin sunacağı ürünleri veya hizmetleri geliştirmeyi bitirdiniz ve pazarlama ve satış yapmaya başlayacaksınız. Bu aşamada, ilk ödeme yapan müşterilerinizden ve pazar talebinizden gelen ilk geri bildirimlere göre ürünlerinizi veya hizmetlerinizi düzenleyeceksiniz. Karlılığı sağlamak ve müşterilerinizin beklentilerini karşıladığından emin olmak için iş modelinizi öğrenmeniz ve ayarlamanız gerekecektir. İş modelinizi ayarlayarak işletmenizi doğru yolda ayarlayabileceksiniz.

Büyüme / Hayatta Kalma Aşaması

İşletmeniz iş yaşam döngüsünün ilk aşamalarında dayandı ve şu anda büyüme veya hayatta kalma aşamasında. İşletme sürekli olarak gelir elde ediyor ve yeni müşteriler ekliyor. Bu sürekli gelir, işletme giderlerinizi karşılamaya ve yeni iş fırsatları yaratmaya yardımcı olur. Şu anda işletmeniz net bir kayıpta ya da sağlıklı bir kârda çalışıyor olabilir, ancak bir miktar rekabet söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda iş modelinize ince ayar yapmanız ve kitle pazarı için girişinizi genişletmeden önce kanıtlanmış metodolojileri, satış modelini, pazarlama modelini ve operasyon modelini uygulamanız gerektiğinde de söz konusudur. Hayatta kalan bir iş sahanız olmasını istiyorsanız uzaktan da hizmet veren Köln iş hayatı analizi hizmetleri ile çalışabilirsiniz.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat