Köln İş Yeri Açma Ritüeli

Bireylerin kariyer ve kendilerini geliştirdikleri, iş hayatının büyük bir parçasını oluşturan etmenler arasında eğitim hayatını yeri şüphesiz ki büyüktür. Birçok girişimci özellikle de genç girişimci bireyler, kendi işlerini kurmayı hayal edip kendi iş yerlerini açmak isterler.

 

Bu durumda pek çok girişimci ruha sahip olan kişiler kendilerini psikolojik olarak bu iş fikirlerine hazırladıkları noktada iş yeri açma ritüeli devreye giriyor. Eğer bir de çalışma hayatları varsa ve çalışma hayatlarından memnun değillerse, iş hayatları ile ilgili ne yapacaklarını bilmiyorlarsa, kariyer koçluğu hizmetlerinden yararlanabilir ve kariyer ile ilgili eğitimler alarak kendilerini tanıyıp istedikleri konularda kendilerini geliştirebilirler.

Neden İş Yeri Açma Ritüeli

Bir iş sahibi olmak ve iş yeri açmak birçok girişimci ruhlu bireylerin istedikleri arasında yer almaktadır. Önce hangi iş fikrinin kendilerine uygun olduğuna karar verirler. Hangi fikirde karar kılarlarsa kılsınlar kendileri o enerjiye bir şekilde uyum sağlayacaklardır. Girişimci bireylerin hayallerinin içerisinde iş fikrine uygun mekân, odalar, koltuklar, masalar gibi her şeyi kurmalıdırlar.

 

Girişimciler hiçbir zaman kurdukları bu hayalleri sınırlandırmamalıdırlar ve her zaman geniş tutmalıdırlar. Daha sonra eğer hayalini kurdukları iş yerini açmak istiyorlarsa ve bu konuda kendilerini hazır hissediyorlarsa, kariyer anlamında danışmanlık almaları kendilerine artı sağlayacaktır.

 

Üstelik bu danışmanlıklara ulaşmak için kolay seçenekler de bulunmaktadır. Uzaktan danışmanlık veren, hizmeti ayağa sunan alternatifler vardır. Birçok girişimci ruha sahip kişiler iş fikirleri konusunda destek almaktadır. Almış oldukları destekler ile mantıklı karar verirler ve hayatlarına mutlu bir şekilde devam ederler.

 

İş Yeri Açma Ritüeller Arasında Unutulmaması Gereken Şeyler

  • Hayali kurulan iş fikrine yeterince inanmak gerekir. Çünkü inanılmayan bir işte başarılı olunmaz.
  • Sabırlı olunması ve aceleci olunmaması gerekir.
  • Girişimcilerin istek ve arzularının olması gerekir çünkü istek ve arzu hayallerindeki işin hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlayacaktır.

 

 

Anahtar Kelimeler: İş yeri açma ritüeli, iş fikirleri

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat