Münih Çocuk Ve Ergen Terapisi Hizmetleri

Çocuk ve ergenler yaşantılarının en kritik dönemlerindedirler. Kritik dönem insanların çok dikkatli olması gereken bir dönemdir. Özellikle kişilik belirlenmesinde bu dönem çok önemlidir. Uzaktan hizmet yöntemiyle Münih çocuk ve ergen terapisi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Bu varlıkların özenle yetiştirilmesi gerekmektedir. Geçirdikleri zor dönemler sonrasında bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunların ise profesyonel bir el yardımıyla yapılması gerekmektedir. Kritik dönemde bireylerin yaşadıkları olumsuz bir olay tüm hayatlarını değiştirebilir. Bu yüzden mutlaka bir terapist ile görüşülmelidir.

Özellikle yurtdışında yaşayan aileler için bu durum çok fazla görülmektedir. Çocuğun kendi kimliği ile yetiştiği çevrenin koşulları uyuşmadığı için bireyde kimlik çatışması görülür. Bu yüzden diğer dönemlerini de kötü etkilemiş olur.

Çocuk ve Ergen Terapisi Hizmetleri

Her danışman için farklı bir yöntem kullanılır. Genel olarak çocuk ve ergen terapisi hizmetleri durumlara göre farklı seanslarda yapılmaktadır. Seanslar genel olarak 50 dakikadır. Seanslar haftada bir bazen iki kere yapılabilmektedir. Gerektiğinde danışmanın öğretmenleri ile de iletişime geçilir. Bireyin daha sağlıklı bir dönem geçirmesi sağlanır. Çevresine karşı güven duygusu aşılanır.

Birey eğer güven duygusunu öğrenir ise tüm olumsuz olayların etkisinden çabuk kurtulabilir. Her danışan için ayrı bir yöntem uygulanır. Psikolojik danışman durumun gidişatına göre yöntemleri kullanmaya başlar. Çeşitli şekillerde bireyin kendini tanıması ve kabullenmesi sağlanır.

Bazı vakalarda ilaçlı tedavi uygulaması yapılabilir. Psikolojik danışman çok gerekmedikçe ilaç kullanımına gitmemektedir. Çocuğun aynı şekilde danışmana da güvenmesi sağlanır. Ancak bu şekilde bir ilerleme kaydedilebilir. Kendini rahat hisseden danışan ancak duygularını ve düşüncelerini paylaşabilir. Bu şekilde terapiler ilerletilir.

Anahtar kelimeler: Münih çocuk ve ergen terapisi hizmetleri, ergen terapisi hizmetleri.

 

 

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat