Berlin Metafizik Terapileri

Berlin Metafizik Terapileri

Metafizik, dünyanın yaratılışından günümüze kadar gündemde olan konuların başında gelmektedir. Bu açıdan bakıldığında metafiziğin varlıkların, varoluşlarının dışında kalan alanlar ile ilgili olduğu söylenebilmektedir. Felsefeden teolojiye adar birçok ilmin metafizik ile bağlantısı bulunmaktadır. Başta insanı konu olan metafizik, doğaüstü, psikolojik sorunlara ilişkin çözümler vermekte olan Almanya merkezli Berlin metafizik terapileri, insan dair her soruna yönelik uzmanlarca profesyonel yardım sunmaktadır.

METAFİZİK NEDİR?

Kelime anlamı ile metafizik, felsefenin içerisinde yer alan bir disiplin olarak yer almakta ve fiziğin görüneni konu almasına rağmen metafizik görünmeyeni, insanın varlığının fiziksel olmayan boyutu ile ilgilidir. Bu bakımdan metafizik nedir denildiğinde:

 • Felsefenin bir alt disiplini,
 • Görünenin ardındaki sorunları inceleyen,
 • İnsan duyu ve algılarının dışındaki olayları içeren,
 • Var olmak nedir? İnsan olmak nedir? İnsanların dışındaki dünya nasıldır? Gibi sorulara cevap arayan,
 • Varoluşsal sorunlarda insanlara çözüm yolu gösteren bir alt bilim dalı olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca metafizik konuları günümüzde büyü bozma ya da negatif enerjinin atılması gibi konuları da içermekte olup bireylerin dışındaki olayların ve sorunların açıklanmasına da cevaplar aramaktadır.

Spiritüel Metafizik Sorunları

Metafiziksel hastalıklar ve rahatsızlıklar genellikle bireylerde psikolojik çöküntü ve kötü ruh hali olarak yansımakta ve bunun sonucunda da bireyler günlük yaşamlarına huzursuz ve mutsuz devam etmektedir. Genellikle metafiziksel sorunlara bağlı olarak görülen spiritüel sıkıntılar şu şekildedir:

 • Unutkanlık,
 • Aşırı gelecek kaygısı,
 • Kısmet kapanması,
 • Sebepsiz, özellikle geceleri korku hali,
 • Sık sık kâbus görme,
 • Göğüs kafesinde darlık hissi gibi sıkıntılar metafiziksel olayların insanlar üzerindeki etkileri arasında yer almakla birlikte tüm bu sıkıntıların çözümü için Berlin merkezli hizmetlerimizden yaralanabilirsiniz.

Parapsikoloji Metafizik Seansları

Metafiziğe ilişkin sorunların giderilmesi için uzmanlar tarafından verilen uzmanlar seanslarda parapsikoloji konularına ilişkin nitelendirilmeler de yapılmakta, buna bağlı olan yoga, telepati ve telekinezi ile ilgili terapiler seanslarda yer alabilmektedir. Metafizik bu sebeple özellikle insanın dışında olan etkilerin insan üzerindeki sonuçları üzerine yoğunlaşmaktadır.

Münih Çocuk Ve Ergen Terapisi Hizmetleri

almanya çocuk ve ergen terapisi

Çocuk ve ergenler yaşantılarının en kritik dönemlerindedirler. Kritik dönem insanların çok dikkatli olması gereken bir dönemdir. Özellikle kişilik belirlenmesinde bu dönem çok önemlidir. Uzaktan hizmet yöntemiyle Münih çocuk ve ergen terapisi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Bu varlıkların özenle yetiştirilmesi gerekmektedir. Geçirdikleri zor dönemler sonrasında bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunların ise profesyonel bir el yardımıyla yapılması gerekmektedir. Kritik dönemde bireylerin yaşadıkları olumsuz bir olay tüm hayatlarını değiştirebilir. Bu yüzden mutlaka bir terapist ile görüşülmelidir.

Özellikle yurtdışında yaşayan aileler için bu durum çok fazla görülmektedir. Çocuğun kendi kimliği ile yetiştiği çevrenin koşulları uyuşmadığı için bireyde kimlik çatışması görülür. Bu yüzden diğer dönemlerini de kötü etkilemiş olur.

Çocuk ve Ergen Terapisi Hizmetleri

Her danışman için farklı bir yöntem kullanılır. Genel olarak çocuk ve ergen terapisi hizmetleri durumlara göre farklı seanslarda yapılmaktadır. Seanslar genel olarak 50 dakikadır. Seanslar haftada bir bazen iki kere yapılabilmektedir. Gerektiğinde danışmanın öğretmenleri ile de iletişime geçilir. Bireyin daha sağlıklı bir dönem geçirmesi sağlanır. Çevresine karşı güven duygusu aşılanır.

Birey eğer güven duygusunu öğrenir ise tüm olumsuz olayların etkisinden çabuk kurtulabilir. Her danışan için ayrı bir yöntem uygulanır. Psikolojik danışman durumun gidişatına göre yöntemleri kullanmaya başlar. Çeşitli şekillerde bireyin kendini tanıması ve kabullenmesi sağlanır.

Bazı vakalarda ilaçlı tedavi uygulaması yapılabilir. Psikolojik danışman çok gerekmedikçe ilaç kullanımına gitmemektedir. Çocuğun aynı şekilde danışmana da güvenmesi sağlanır. Ancak bu şekilde bir ilerleme kaydedilebilir. Kendini rahat hisseden danışan ancak duygularını ve düşüncelerini paylaşabilir. Bu şekilde terapiler ilerletilir.

Anahtar kelimeler: Münih çocuk ve ergen terapisi hizmetleri, ergen terapisi hizmetleri.

 

 

Münih Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

almanya çift ve aile terapisi

Aile yaşantısı çok değerli bir yaşantıdır. Bu sebeple aile yaşantısı olabildiğince huzurlu olmalıdır. Huzurlu ortamlarda insanlar daha sağlıklı kararlar alıp daha mutlu olmaktadırlar. Yurtdışı uzaktan hizmet yöntemi ile Münih çift ve aile terapisi hizmetleri sağlanabilmektedir.

Birçok problemi çözme adına aile ve çift terapisi yapılabilir. Çok geniş ve yaygın kullanım alanına sahiptir. Bazı durumlar ise şöyle sıralanabilir:

Evlilik problemleri

Boşanma,

Çift ilişkileri,

Çocuk, ergen ve yetişkin ruh sağlığı,

Çocuk ve ergen okul problemleri,

Yeme bozuklukları,

Çocuk ve ergen davranış bozukluğu,

Alkol ve madde bağımlılığı,

Kronik hastalıklar,

Fiziksel hastalıklar,

Yas ve kayıp,

Travmalar,

Duygusal istismar,

İhmal

Şiddet,

Aile hayatındaki değişiklikler,

Anksiyete,

Depresyon ve diğer duygusal bozukluklar,

Ebeveyn becerileri,

Üvey aile bireyi problemleri,

Psikoseksüel problemler,

Evlat edinme,

Üvey ebeveyn ve ya çocuk ilişkileri,

Kişisel zarar verici hareketler,

Travma sonrası çocuk, ergen ve yetişkinlere terapi,

Göç eden aile için destek,

İş hayatı stresi,

Ekonomik problemler gibi birçok durum için bireysel terapiye başvuru yapabilirsiniz. Tüm uygulama süresince terapi sorunlarınızı çözüme kavuşturacaktır.

Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

Aile ve çift terapileri çok önemli bir terapi yöntemidir. Bireyin bulunduğu aileye uyum sağlamasına yardımcı olunmalıdır. Bu sebeple çift ve aile terapisi hizmetleri verilmektedir.

Birçok terapi yöntemi bulunmaktadır. Terapistiniz size en uygun olan yöntemi seçecektir. Bu sayede sizi daha etkin bir şekilde dinleyecektir. Terapist bireyleri grup şeklinde de ayrı ayrı bireyler şeklinde de alabilir. Bazı haftalar bireysel bazı haftalar grup şeklinde aile seansları sürdürülebilir.

Öncelikle çocuk psikolojisi önemli olduğu için çocuk terapileri uygulaması yapılır. Eğer çocuk problemleri azaltamıyor ise kesinlikle öğretmenleri ve rehberlik servisiyle iletişime geçilir.

Anahtar kelimeler: Münih çift ve aile terapisi hizmetleri, çift ve aile terapisi hizmetleri.

Münih Bireysel Terapi Hizmetleri

Bireysel terapi her insanın alması gereken bir terapi yöntemidir. Uzman psikolojik danışmanlar eşliğinde yapılmalıdır. Bu sayede birey sorun çözmede daha etkin bir konuma getirilir. Yurtdışı için Münih bireysel terapi hizmetleri kullanılabilir.

Bireysel terapide amaç bireyin çözümlemek istediği konu üzerine kurulur. Bu sürece ise psikoterapi süreci denir. Bireysel terapinin birey üzerindeki hedefleri ise şu şekilde sıralanabilir:

Duygusal herhangi bir sorun ile karşılaşan danışanın sorunu çözebilecek seviyeye gelmesi,

Danışanda davranış değişikliğine yardımcı olmak,

Danışanın tutumunu değiştirmeyi sağlamak,

Danışanın hayatına yön veren önemli kararlar alabilmesini sağlamak,

Danışanın öz güvenini artırmak,

Problemler ile başa çıkabilme yetisine gelmek,

Eğer danışanda bir psikolojik hastalık varsa tedavi etme de,

Danışmandaki öz farkındalığı artırabilmek gibi birçok şekilde bireye katkı sağlamaktadır.

Bireysel Terapi Hizmetleri

İnsanlar her ne kadar mutlu bir hayata sahip olsalar da mutlaka bireysel terapi almalıdırlar. Bireylerin daha sağlıklı bir psikolojiye sahip olmaları bedenlerindeki enerjiyi de artırıp bedenen de daha sağlıklı bir hale gelmektedir. Eğer bireysel terapi hizmetleri almak isterseniz Münih’e özel uzaktan hizmet yöntemi alabilirsiniz.

Tamamen bireylerin yarar sağlaması üzerine kuruludur. Bireylerin bir bilirkişi ile hayatlarını düzene koyması gerekir. Bireylerin bunu başarması için bir desteğe ihtiyacı vardır. Bu sebepten ötürü uzaktan hizmet yöntemi kullanılmaktadır.

Bireysel terapiler yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir. Seans sayıları ise danışana göre uyarlanmaktadır. Genel olarak haftada bir yapılması uygundur. Bireyin konuşulan ve üzerinde durulan konuları hafta içinde göz önünde bulundurması planlanır. Bu süreç için ise bir hafta süre yeterlidir. Bireyin daha sağlıklı bir psikolojiye sahip olması için psikolojik danışman her türlü süreci değerlendirir.

Anahtar kelimeler: Münih bireysel terapi hizmetleri, bireysel terapi hizmetleri.

Köln Çocuk Ve Ergen Terapisi Hizmetleri

almanya çocuk ve ergen terapisi

Psikoterapide başarının anahtar bileşenlerinden biri, danışan ve terapist arasındaki ilişkinin gücü ve istikrarıdır. Bu nedenle psikoloğunuzla rahat ve mutlu olmanız çok önemlidir.

Katı, eleştirel ve savunmasız olan terapistler daha az etkilidir. Hayal edebileceğiniz gibi, sevmediğiniz ve yargısal görünen biriyle konuşmak sizi çok iyi yapmaz. Oturumlara katılmak istemeyeceksiniz ve tavsiyeye uyma olasılığınız daha az olacaktır.

Bir psikologda aranacak nitelikler arasında sıcaklık, empati, sabır, doğruluk, dürüstlük ve aynı zamanda bakımda bulunma becerisi sayılabilir. Bu nitelikler, danışanın öz etkililiğin önemli amacına ulaşmasına yardımcı olur. Öz yeterliliğe sahip olan kişiler, kendilerine, terapiye ve psikoloğa inanan danışanlardır. Tedavinin yardımcı olduğuna güvendiğinizde, tedavi hedeflerinde aktif olarak çalışma olasılığınız daha yüksektir ve bu nedenle tedavinin yararlarını deneyimleme olasılığı daha yüksektir.

Psikoterapinin en önemli yönlerinden biri iletişimdir. Çok rahat hissettiğiniz bir psikolog seçin. Açıkça, bir kişiyle ilk kez tanıştığında, onlarla etkili bir şekilde iletişim kurabileceğinizi veya söylemeyeceğinizi söylemek çok zordur, ancak yukarıda listelenen niteliklere odaklanırsanız, onları büyük olasılıkla açabilirsiniz.

Çocuklar Ve Bireysel Terapi

Terapi oynamak Çocuklar için psikoterapi, yetişkinler için psikoterapiden oldukça farklıdır. Çocuklar psikologların rolünü anlamamakta ve onlarla yalnız kalmakla tehdit edilebilmektedirler. Genelde çocuklar, psikologlara kendileriyle yalnız konuşmak için yeterince güvenmeden önce ebeveynlerinin huzurlarını sunmalarını isterler. Psikoloğa “konuşan doktor” gibi tehdit edici olmayan bir isim vermesi, çocukların rollerini daha iyi anlayabilmeleri için yardımcı olabilir.

Psikologlar genellikle çocuklarla çalışırken oyun terapisini kabul ederler. Bu, çocukla eğlenceli ve rahat bir ilişki geliştirmelerini sağlar ve ayrıca psikoloğa çocuğun nasıl başa çıktığı hakkında bir fikir verebilir.

Ergenler Ve Bireysel Terapi

Ergenlik, çocukların bağımsızlığı benimsemeyi ve kendileri için karar almayı öğrendikleri bir zamandır. Ancak, bu yeni sorumluluk ve özgürlükle, birçok ergen psikolojik olarak mücadele etmektedir. Akran baskısı ve cinsellik çok kafa karıştırıcı ve üzücü olabilir. Ergenler için kullanılan teknikler yetişkinler için kullanılanlara benzerdir. Gençlerin terapiye karşı daha meydan okuma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle hem psikolog hem de ebeveynler tarafından psikoloğun ergenlere “geçmesi” ve terapinin etkili olabilmesi için daha fazla zaman ve sabır alınması gerekir. Artık uzaklık bile önemli değil. Sizin için Köln çocuk ve ergen terapisi hizmetleri her an yanınızda olmaya devam ediyor.

Köln Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

almanya çift ve aile terapisi

Herhangi bir psikoterapinin önemli bir yönü takiptir. Terapi seansları bittikten sonra terk edilmiş hissetmek kolaydır; Çok destekleyici ve empatik objektif bir kişiyle konuşabileceğiniz bir hafta veya bir saatliğine alışacaksınız ve aniden sona erdiğini hissedebilirsiniz. Bu nedenle psikoterapiden kendinizi “yüceltmek” iyi bir fikirdir. Program tamamlandıktan iki hafta sonra ve bir ay sonra başka bir seans olabilir. Bu, psikoloğunuzla ilgili endişelerinizi tartışmanızı ve programdan sonra ilerlemenizi izlemelerini de sağlayacaktır.

Psikolojik değişiklikler gece boyunca gerçekleşmez. Çoğu zaman, psikolojik tedavi sadece ilk adımdır. Zor kısmı, tedaviyi bıraktıktan sonra başlar; Değişiklikleri kendiniz uygulamanız ve tedavide verdiğiniz tüm beceri ve tavsiyelerde çok sıkı çalışmanız gerekir. Bundan korkmak oldukça doğaldır, bu yüzden takip seansları çok rahatlatıcı bir çözüm olabilir. Takip oturumları, tamamen yalnız olmadığınızı hatırlatır. Psikoloğuna geri dönüp daha fazla yardım alabilirsiniz. Eski olumsuz düşüncelerinize veya oyunculuk kalıplarınıza geri dönmediğinizden emin olacaklar.

Gevşeme / Meditasyon Tedavisi

Gevşeme veya meditasyon terapistleri, tedavinin amaçlarını ve olanaklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir dizi görselleştirme egzersizleri boyunca size rehberlik eder. Masaj veya yoga tipi aktivitelerle kas gevşetici olabilir. Gevşeme terapisinden faydalanabilecek bazı psikolojik durumlar şunlardır:

Klinik sağlık (bir hastanın migren veya kanser olup olmadığına bakılmaksızın herhangi bir fizyolojik durum dahil)

Kaygı

Travma sonrası stres bozukluğu (TSSB)

Terapistiniz De Size Yardımcı Olacaktır

Başa çıkma stratejilerini tanımlayın: Bunlar geçmişte size yardımcı olan baş etme stratejileri olabilir. Psikoloğunuz bu stratejileri mevcut durumunuza uyarlamanızı öğretecektir. Eğer baş etme stratejileriniz geçmişte başarısız olduysa, terapistiniz sizi yenilerinin gelişiminde yönlendirecektir.

Yaşamın önceliklerini yeniden düzenleme: Bazen insanların psikolojik sorunları vardır, çünkü kendileri ve başkaları hakkında irrasyonel bir beklentileri vardır. Bu herkes üzerindeki baskıyı artırır ve stres, endişe ve depresyona yol açabilir. Beklentilerinizi ve önceliklerini yeniden düzenleyerek gereksiz streslerden kaçınabilirsiniz.

Anlamlı Arayışlara Odaklanın

Kişisel güçlü yönlerini tanımlayın: Bazen psikolojik kriz dönemlerinde, güçlü yanlarınız ve sahip olduğunuz harika şeyler yerine zayıflıklarınıza ve sahip olmadığınız şeylere odaklanmak kolaydır. Psikologlar dikkatinizi kendinizle ilgili olumlu yönlere çekecek ve yeniden keşfetmenize ve tekrar ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Bu kendinize inanmanıza yardımcı olacaktır. Uzaktan danışmanlık almayı düşünenler için de Köln çift ve aile terapisi hizmetleri yardımınıza koşacaktır.

Köln Bireysel Terapi Hizmetleri

almanya bireysel terapi

Bireysel terapi (bazen “psikoterapi” veya “danışmanlık” olarak adlandırılır), danışanlerin bire bir, eğitimli bir terapistle (güvenli, şefkatli ve gizli bir ortamda) bire bir görüşme, duygularını, inançlarını ya da davranışlarını keşfetmeleri için bir süreçtir. Zorlayıcı veya etkili anılarla çalışarak, yaşamlarını değiştirmek istedikleri, kendilerini ve başkalarını daha iyi anlayabilecekleri, kişisel hedefler belirledikleri ve arzu edilen değişime doğru çalışacakları yönlerini belirleyebilirler.

İnsanlar, temel yaşam zorlukları ya da çocukluk çağı travması ile baş etmekten, depresyon ya da anksiyete ile başa çıkmaktan, kişisel gelişimi ve daha fazla öz bilgiyi arzulamaktan çok çeşitli nedenlerle tedavi arayışındadırlar. Bir danışan ve terapist, danışannin kendine özgü ihtiyaçlarını ve terapi için kişisel hedeflerine bağlı olarak, beş veya altı seans veya birkaç yıl gibi uzun bir süre birlikte çalışabilir.

Nasıl Başlarsın?

İlk adımınız, ilk randevunuzu planlamak için bizi aramak. Kliniğimizin en iyi tedavi seçeneğiniz olup olmadığını değerlendirmemize yardımcı olmak için telefon üzerinden bazı ilk bilgileri vermeniz istenecektir. Daha sonra iki saatlik bir değerlendirme oturumu için planlanmış olabilirsiniz, bu da terapistle uyum sağlamanız ve kendinizle ilgili birtakım geçmişleriniz ve danışmanlık almak istediğiniz nedenleri size sunmanız için bir fırsat sunmaktadır. Buna ek olarak, giriş terapisti, hizmetler, ücretler, gizlilik ve tedavide neler beklenmesi gerektiğine dair sorularınızı cevaplayabilecektir.

Sizin için en iyi nasıl bir tedavi olacağına karar vermeye çalıştığımız sizinle işbirliği içinde bir ilişki geliştirmekle ilgileniyoruz. Ancak, herkes klinikte sürekli tedavi için sevk edilmeyecektir. Danışan için en iyi olacağına inandığımız kararlar alırız.

Bu ilk oturumun sonunda, atanan terapistle çalışmaya devam etmenin sizin yararınıza olduğuna karar verirsek, terapi seanslarınız için karşılıklı olarak kabul edilebilir bir zaman dilimine karar vereceksiniz (genellikle, danışan ve terapist buluşacak haftada bir kez ve her seans yaklaşık bir saat sürecek). İkinci randevunuzda, terapistinizle birlikte terapi deneyiminize yönelik hedefler belirlemek için çalışmaya başlayacak ve daha sonra bunlara ulaşmak için birlikte çalışmaya başlayacaksınız.

Terapi Hedefleri

Her tür psikoterapide, psikolog terapiye özel hedefler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu, geniş bir genel hedefin yanı sıra oturumdan oturuma değişen daha odaklı hedefleri içerecektir. Genel hedefin oturum başı hedeflerine ayrılması, programın belirli bölümlerine odaklanmaya ve tüm yönlerin uygun şekilde kaplandığından emin olunmasına yardımcı olur. Ayrıca, hangi özel bölümlerin zorlandığınızı ve daha fazla üzerinde çalışmanız gerekenleri tanımlamayı da kolaylaştırır. Genel hedefi akılda tutmak, terapiden vazgeçmek istediğinizde geçmiş zamanlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Odaklı ve terapi ile tutarlı kalmaya devam etmek için, zorluğunuzun üstesinden gelmekle kendinizi görselleştirmeyi unutmayın. Buna destek olabilmek de uzaktan verdiği imkanlar ile Köln bireysel terapi hizmetleri olarak karşınıza çıkabilmektedir.

Hamburg Çocuk Ve Ergen Terapisi Hizmetleri

almanya çocuk ve ergen terapisi

Çocukluk ve ergenlik dönemlerinde bireyler birçok problemler yaşamaktadırlar. Bu problemlerden bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Sosyal problemler
 • Öğrenme konusunda yaşanan problemler
 • Aile içi problemler ,aile içi çatışmalar

Bu tür problemlerin çözüme kavuşması için uzman bir psikoterapistle görüşülmesi ve terapi danışmanlığı alınması gerekmektedir. Hamburg çocuk ve ergen terapisi hizmetleri , bu kapsamda uzaktan danışmanlık fırsatı sunmaktadır. Bu danışmanlığın uzaktan olmasının avantajlarından bir tanesi de bireyin kendisini daha rahat ifade edecek olmasıdır.  Bu terapi hizmetinde ilk değerlendirme aşaması yapılmaktadır. Bu aşamada ,uygulanacak olan terapi yöntemi terapistler tarafından belirlenmektedir. Uygulanacak olan bu terapi yöntemleri ise aşağıdaki gibi belirlenmektedir. Çocuk ve ergen terapisi yöntemleri için :

 • Çocuğun problemleri
 • Bireyin hikayesi
 • Bireyin gelişim seviyesi
 • Bireyin tedaviye aktif katılımı
 • Çocuğun yaşadığı psikolojik sorunlar ve bu sorunlara ne tür müdahalelerin gerekli olduğu

gibi hususlar değerlendirilerek, tedavi yöntemleri belirlenmektedir.

Çocuk Ve Ergen Terapisi Yöntemleri

İnsanlar belki de en çok ergenlik ve çocukluk döneminde problemler yaşamaktadır. Hatta bu dönemlerde yaşanan problemler bireylerin geleceğini de etkilemektedir. Dolayısıyla bu iki dönemde yaşanan sorunların giderilmesi oldukça önemlidir. Çocuk ve ergen terapisi yöntemleri de önemlidir. Ebeveynlerin ,çocuklarının iyiliği için onlara, çocuk ve ergen terapisi hizmetini alması gerekmektedir. Psikoterapistler , çocuk ve ergen terapistleri bireylere iki tedavi yöntemi sunmaktadır. Bir tanesi yukarıdaki gibi psikoterapi uygulamaları bir diğeri ise ilaç tedavisidir.

Çocuk Ve Ergen Terapisi Faydaları

Çocukluk ve ergenlik döneminde problem yaşayan bireyler mevcuttur. Bu bireylerin çocuk ve ergen terapisi hizmetini almaları birçok yönden faydalıdır. Çocuk ve ergen terapisi faydaları ise aşağıdaki gibidir.

 • Duygusal destek sağlanmaktadır.
 • Aile bireyleri ile yaşanan problemler çözülmektedir.
 • Bipolar rahatsızlıkları giderilmektedir.
 • Kişisel problemler çözülmektedir.

Hamburg çocuk ve ergen terapisi hizmetlerinin uzaktan danışmanlığı sayesinde olumlu sonuçlar almak mümkündür.

Anahtar Kelimeler : çocuk ve ergen terapisi faydaları , çocuk ve ergen terapisi yöntemleri , Hamburg çocuk ve ergen terapisi hizmetleri

Hamburg Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

almanya çift ve aile terapisi

Bireylerin psikolojik problemlerine çözüm ararken aile değerlendirilmesi de yapılmaktadır. Aile değerlendirmeleri ,aile terapisi ise birkaç seans sürmektedir. Bunun nedeni ise aile bireylerinin birbirleri ile olan iletişimi ve etkileşimini görmektir. Böylelikle aile yapısının şekillendirilmesi sağlanmaktadır. Daha sonra ise aile terapisinin bireyin ruhsal ve psikolojik problemlerini çözüp çözemeyeceği ölçülmektedir. Aynı terapi ve uygulama çiftler arasında da çift terapisi adı altında yapılmaktadır. Hamburg çift ve aile terapisi hizmetleri bu kapsamda uzaktan danışmanlık hizmeti veren uzman bir ekipten oluşmaktadır. Hamburg aile terapisti ,aile değerlendirilmesi kapsamında çiftlerin ve çocukların da değerlendirilmesi gerektiğini düşünmektedir. Bu düşünce neredeyse bütün aile terapistleri tarafından gerçekleşmektedir.

Aile ve Çift Terapisi Yöntemleri

 • Yapısal aile
 • Aile sistemleri
 • Sistematik stratejik aile
 • Eksperiyantal aile
 • Bilişsel davranışçı ve dinamik aile

terapisi olarak   farklı aile ve çift terapisi yöntemleri bulunmaktadır.

Aile ve Çift Terapisi Kitap

Bireylerin birçoğu problemlerini , konusu problemleri ile ilgili olan kitapları okuyarak çözmeye çalışmaktadır. Halbuki bir danışman eşliğinde ve danışmanın kontrolü altında gerekli aşamaları gerçekleştirmek en iyisidir. Çünkü bu şekilde problemlerin kısa sürede çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Hamburg hem aile terapisi hem de çift terapisi uygulamaları ile danışanların sorunlarını çözmektedir. Aile ve çift terapisi kitap isteyen bireylerin herhangi bir kitapçıdan  bu konudaki kitapları almaları mümkündür. Fakat gerekli uygulamaları birebir gerçekleştirmek için danışmanlık hizmeti almak en idealidir.

Çift Ve Aile Terapisi Sertifika Programı

Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de bu konuya dair birçok konferanslar ve seminerler yapılmaktadır. Aynı zamanda bu kapsamda eğitimlerde verilmektedir. Fakat bu eğitimlerin uzman kişiler tarafından verildiğine dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca semineri veren kişi veya kişilerinde belli bir tecrübeye ,uzmanlığa sahip olmaları gerekmektedir. Bireyler bu tür etkinliklere katıldığı vakit çift ve aile terapisi sertifika programı sayesinde sertifika almaları mümkün olabilmektedir.

Anahtar Kelimeler : çift ve aile terapisi sertifika programı ,aile ve çift terapisi yöntemleri, aile ve çift terapisi  kitap ,Hamburg aile ve çift terapisi hizmetleri

Hamburg Bireysel Terapi Hizmetleri

almanya bireysel terapi

Bireylerin çoğu zaman psikolojik sıkıntılar içerisinde olduğu bir gerçektir. Bu sebeple bireyler için bireysel terapiler adı altında bir hizmet alanı oluşturulmuştur. Bu hizmette bireysel terapi , bireyin psikoterapisti sayesinde gerçekleşmektedir. Bu terapinin amacından bazıları ise aşağıdaki gibidir.

 • Somatik tepkilerden
 • Somatik davranışlardan
 • İnanışlardan
 • Duygulardan
 • İlişki problemlerinden

kaynaklı olan iç sancılarını hafifletmektir. Hamburg bireysel terapi hizmetleri ,bireylere uzaktan danışmanlık hizmeti sunan sektörün en iyilerindendir. Bireysel terapi psikoterapi çeşitlerinin bir tanesidir.

Bireysel Terapi Teknikleri

Bireysel terapide birçok hedef bulunmaktadır. Bu hedeflerden bazıları aşağıdaki gibidir.

 • Yaşanan duygusal zorlukların üstesinden başarıyla gelmek
 • Hayata yön veren ciddi kararları rahatlıkla almak
 • Problemlerle başa çıkabilmek
 • Özgüven ve öz farkındalığı arttırmak

Ayrıca birçok birey bu hizmetten yararlanmadan evvel bireysel terapi teknikleri hakkında da bilgi almak istemektedirler.  Bireysel terapinin ilk tekniği danışan bireyin endişelerinden onu kurtarmaktır. Çünkü bireyler bu hizmeti almaya başladıkları vakit umut, heyecan ,endişe ,korku duygularını yaşamaktadırlar. Bunun sebebi ise daha önce yaşadıkları tüm problemleri yabancılara anlatmadıklarındandır. Bu yüzden bireysel terapideki ilk teknik ,bireyin endişelerinden ,korkularından onu sıyırmaktır.

Bireysel Terapi Eğitimi

Bireysel terapinin sessiz ve sakin bir ortamda yapılması gerekmektedir. Bireysel terapi eğitimi için ise en doğru bilgiyi uzmanlar vermektedir. Hamburg bireysel terapi hizmetlerinin uzaktan danışmanlığı sayesinde ,bireylerin kafasında oluşan bütün sorulara cevap verilmektedir.

Bireysel Terapi Avantajları

 • Bireyler tek başınayken kendilerini daha iyi ve net ifade etmektedir. Dolayısıyla bu da problemlerin çözülmesi için kolaylık sağlamaktadır.
 • Sosyal yaşamını kısıtlayan bireylerin hayata açılması konusunda yardımcı olunmaktadır.
 • Psikoterapist birey ile tek başına ilgileneceği için , bireyin problemleriyle ilgilenmek için daha fazla olanak bulmaktadır.

Bireysel terapi avantajları için uzaktan danışmanlık hizmeti veren Hamburg bireysel terapi hizmetleriyle iletişime geçilmesi faydalı olacaktır.

Anahtar Kelimeler : bireysel terapi avantajları , bireysel terapi eğitimi ,bireysel terapi teknikleri , Hamburg bireysel terapi hizmetleri

Frankfurt Bireysel Terapi Hizmetleri

Frankfurt bireysel terapi hizmetleri, terapist ve danışan arasında güven ilişkisine dayalı olarak oluşan ve davranış değişikliğini kolaylaştırarak bireyin yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir tedavi yöntemidir.

Bireysel Terapinin Amaçları Nelerdir?

Bireysel terapinin amacı, kişinin kendi kendisini tedavi etmesinin önünü açmaktır.  Yani bireye kendine olan güvenini yeniden kazandırmak, sosyal ilişkilerinin düzenlenmesine yardım etmek ve bu yöntemle terapinin olumlu tamamlanmasını sağlamaktır.

Bireysel Terapinin Faydaları Nelerdir?

Birey, kendini daha rahat ifade etmeye başlar ve kendine olan güveni artar. Böylece çevresiyle olan ilişkilerinde olumlu gözle görülebilir değişim meydana gelir. Terapi sayesinde, sakladığı sırları terapistine anlatır. Böylelikle üzerindeki yük hafifler ve paylaşmanın verdiği hazla kendini iyi hisseder. Dışarıya çıkmayan, insanlardan uzak duran, asosyal bir hayat sürdüren danışanlar ise bu terapiler sayesinde en azından haftada bir dışarı çıkarak sosyalleşmek adına bir adım atmış olurlar.

Bireysel Tedavi Nerelerde ve Kimler Tarafından Verilir?

Bireysel terapi hizmetleri, psikoterapist ofislerinde, psikoterapi merkezlerinde ve kliniklerde; psikoterapi enstitüleri veya üniversitelerin psikoloji, psikiyatri ve PDR uzmanlığı gibi alanlarında eğitim almış uzmanlar tarafından danışan kişilere verilmektedir.

Bireysel Terapist Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Terapistin almış olduğu psikoterapi eğitimine dikkat etmeliyiz. Terapistinizin aldığı eğitimler, sizin sorularınızı cevaplayabilecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle gittiğiniz bir psikoterapist sizi, ihtiyacınıza göre başka psikoterapistlere de yönlendirebilmektedir.
 • Psikoterapistin iş tecrübesi ve çalışma alanları.
 • Bulunduğunuz ortamın, sizin kendinizi rahat ifade etmenize olanak sağlaması ve psikoterapistinizle olan iletişiminizin rahat ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi. Çünkü terapist ve danışan arasındaki sağlıklı bir iletişim hem tedavi sürecini kısaltmakta hem de katıldığınız seanslardan olumlu dönütler almanızı sağlamaktadır.
 • Bireysel terapistinize gerektiği durumlarda rahatça ulaşabilmeniz.

Gibi hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Frankfurt Bireysel Terapi Hizmetleri, Bireysel Terapi Hizmetleri, Bireysel Terapi Nedir,  Bireysel Terapinin Amaçları, Bireysel Terapinin Faydaları, Bireysel Terapist Nedir, Terapi, Psikoterapist

Frankfurt Çocuk Ve Ergen Terapisi Hizmetleri

Çocuk ve ergen psikoterapisi, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve Çocukların Ulusal Hizmet Çerçevesinde kapsamlı bir bileşeni olarak kabul edilen, titizlikle düzenlenmiş standartlara ve eğitime sahip temel bir meslektir.

Çocuk ve Ergen Psikoterapistleri, bebek, çocuk ve gençleri değerlendirmek ve tedavi etmek ve aileleri, aileleri ve onları çevreleyen ağlarla çalışmak için NHS ve diğer kamu hizmetlerinde çok disiplinli ekiplerin bir parçası olarak çalışır. Doktora düzeyindeki derinlemesine eğitimleri, bir çocuğun veya gencin davranışları aracılığıyla iletişim kurup, bilinçli düşüncede bulunmayan karmaşık zihin durumlarıyla oynayabilecekleri ve oynayabilecekleri şeyleri dikkatlice gözlemlemelerini sağlar.

Çocuk ve Ergen Psikoterapistleri çocukları ve gençleri bireysel olarak ya da diğer aile üyeleriyle görebilirler. Terapötik ilişki yaşına bağlı olarak konuşma ya da oyun yoluyla geliştirilir. Çocuğun kendilerini, ilişkilerini ve yerleşik davranış kalıplarını daha iyi anlamak için çalışma fırsatı vardır. Psikoterapistler aynı zamanda ebeveynleri, aileleri ve bakıcıları ile çalışmak için düşünme çerçevelerini uygularlar ve çocuk bakış açısı hakkında daha derin bir anlayışı teşvik etmek için çocuklarla, gençlerle ve ailelerle çalışan diğer profesyonelleri eğitmek ve desteklemek.

Çocuk Ve Ergen Psikoterapisi Neler Sunuyor?

Şiddetli ve uzun süreli problemleri olan çocuklar ve gençler, insanlara ve durumlara, anlamadıkları ve kontrol edemeyecekleri şekilde cevap verebilirler.

Duyguları aşırı ve güçlü olabilir ve sıklıkla davranışları ve sorunlu ilişkilerle ifade edilir. Bu zorluklar genellikle hizmetler ve profesyoneller ile ilişkilere uzanır. Bu, bu çocukların kendilerine sunulan bakım ve fırsatlardan yararlanmasını engelleyebilir ve kısmen de çoğu programın en savunmasız grupların ihtiyaçlarını karşılayamamasıdır.

Bir Çocuk ve Ergen Psikoterapist, bir çocuğun veya ergenin kendi ilişkileriyle birlikte kendini anlamalarına yardımcı olabilir. Bu ilişkide tanımlanan problemler, geçmişte veya günümüzde olsun, çocuğun hayatındaki diğer ilişkilerde bulunanlara ışık tutmaktadır. Terapötik bir seans sırasında, daha küçük çocuklar oynamaya teşvik edilebilirken, daha büyük çocukların çizdikleri veya boyadıkları ve gençlerin duyguları hakkında konuşmaları istenebilir. Terapistle tutarlı bir ortamda ilişki kurarak, çocuk ya da ergen, en rahatsız edici düşüncelerini ve duygularını ifade etmeye ve hissetmeye başlayabilir.

Çocuk Psikoterapistinin kapsamlı eğitimi, bu çok rahatsız edici düşüncelerle çalışmasına ve çocuğun kendi deneyimlerini hissetmesine ve kendi bireyselliğini ve potansiyelini geliştirmesine yardımcı olur. Şaşkın, korkmuş, incinmiş, öfkeli veya acı veren duygular yavaş yavaş eylemlerden ziyade kelimelerle ifade edilebilir. Sonuç olarak, çocuk duygularını daha az rahatsız edici şekilde ifade etmeye başlayabilir ve normal çocuk gelişim sürecine dönmeye başlar.

Daha az endişeli, öğrenmeyi ve arkadaşlıklarını sürdürebilmek için daha donanımlı olacaklarını hissetmeleri muhtemeldir. Ayrıca aile içindeki yaşam kalitesini veya bakıcılar ve profesyoneller ile ilişkilerini geliştirebilir. Daha geniş bir ağ için önemli olan Çocuk Psikoterapistinin, çocuğun deneyimini aile, yerleştirme, özel eğitim ihtiyaçları ve tedavi ihtiyaçları ile ilgili olarak da göstermesi mümkün olacaktır. Siz de çocuklarınız için profesyonel yardım almayı düşünürseniz uzak olmasına bile aldırış etmeden Frankfurt çocuk ve ergen terapisi hizmetleri ile irtibat kurabilirsiniz.

Frankfurt Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

Bir ailenin davranış kalıpları kişiyi etkiler ve bu nedenle tedavi planının bir parçası olması gerekebilir. Evlenme ve aile terapisinde, tedavi birimi sadece kişi değildir – sadece bir kişi görüşülse bile – kişinin içine gömüldüğü ilişkiler kümesidir.

Evlilik ve aile terapisi:

Kısa sürede çözüm

Çözüm odaklı

Özel, ulaşılabilir tedavi hedefleriyle “akılda kalıcı” olarak tasarlandı.

Araştırma evlilik ve aile terapisinin etkili olduğunu ve bazı durumlarda yetişkin şizofreni, duygusal (duygu durum) bozukluklar, yetişkin alkolizm ve uyuşturucu kullanımı, çocuk davranış bozuklukları gibi birçok zihinsel sağlık problemi için standart ve / veya bireysel tedavilerden daha etkili olduğunu göstermektedir. Genç ve erişkin kadınlarda anoreksi, ergenlerde uyuşturucu kullanımı, çocukluk döneminde otizm, erişkinlerde ve çocuklarda kronik bedensel hastalık ve evlilik sıkıntısı ve çatışması.

Evlilik ve aile terapistleri düzenli olarak kısa süreli tedavi uygularlar; Ortalama 12 seans uygular. Vakaların yaklaşık% 65.6’sı 20 seans, % 87,9’u 50 seansta tamamlandı. Medeni / çiftler terapisi (11.5 seans) ve aile terapisi (9 seans), her ikisi de ortalama bireysel tedaviden (13 seans) daha az zaman gerektirir. Evlilik ve aile terapistleri tarafından sağlanan tedavinin yaklaşık yarısı, evlilik / çift ve aile terapisi veya tedavilerin bir kombinasyonu arasında bölünen diğer yarısı ile bire birdir.

Evlilik ve Aile Terapistleri Kimdir?

Evlilik ve Aile Terapistleri (MFT), psikoterapi ve aile sistemlerinde eğitilen ve evlilik, çiftler ve aile sistemleri bağlamında zihinsel ve duygusal bozuklukları teşhis ve tedavi etmek üzere ruh sağlığı uzmanlarıdır.

Evlilik ve aile terapistleri, evlilik ve aile terapisi alanında ortalama 13 yıllık klinik uygulama ile oldukça deneyimli bir uygulayıcı grubudur. Ruhsal ve duygusal bozuklukları, diğer sağlık ve davranışsal sorunları değerlendirir ve tedavi eder ve aile sistemi bağlamında çok çeşitli ilişki sorunlarını ele alırlar.

Evlilik ve Aile Terapistleri, bireylerin, evlenme ve aile gibi birincil ilişki ağlarındaki bireylerin doğasına ve rollerine katılma konusundaki geleneksel vurgusunu genişletmektedir. Terapistler sağlık hizmetlerine bütünsel bir bakış açısı getirir; bireylerin ve ailelerinin genel, uzun vadeli refahıyla ilgilenirler.

Neden Evlilik ve Aile Terapisti Kullanıyorsunuz?

Araştırma çalışmaları, zihinsel ve duygusal bozuklukların ve sağlık sorunlarının tüm çeşitlerini tedavi etmek için evlilik ve aile terapisinin etkinliğini defalarca göstermiştir. Ergenlerde uyuşturucu madde kullanımı, depresyon, alkolizm, obezite ve yaşlılarda demans ve aynı zamanda evlilik sıkıntısı ve çatışması, Evlilik ve Aile Terapistlerinin etkili bir şekilde tedavi ettiği koşullardan sadece birkaçıdır.

Çalışmalar ayrıca müşterilerin Evlilik ve Aile Terapistleri hizmetlerinden oldukça memnun olduklarını göstermektedir. Müşteriler iş verimliliğinde, iş arkadaşlarının ilişkilerinde, aile ilişkilerinde, partner ilişkilerinde, duygusal sağlıkta, genel sağlıkta, sosyal yaşamda ve toplum katılımında belirgin iyileşme olduğunu bildirmektedirler.

Son zamanlarda yapılan bir araştırmada, tüketiciler evlilik ve aile terapistlerinin arkadaşlarına tavsiye edebilecekleri zihin sağlığı uzmanları olduklarını bildiriyor. Evlilik ve aile terapistlerinin% 98’inden fazlası, terapi hizmetlerini iyi ya da mükemmel olarak rapor etmektedir.

Tedavi gördükten sonra, hastaların neredeyse% 90’ı duygusal sağlıklarında bir iyileşme bildiriyor ve yaklaşık üçte ikisi, genel sağlıklarında bir iyileşme bildiriyor. Müşterilerin çoğunluğu işyerindeki işleyişlerinde bir iyileşme bildirmektedir ve evlilik / çiftler veya aile terapisi alanların dörtte üçünden fazlası çift ilişkide bir iyileşme bildirmektedir. Bir çocuk tespit edilen hasta olduğunda, ebeveynler, çocuklarının davranışlarının vakaların% 73.7’sinde iyileştiğini, diğer çocuklarla birlikte geçme becerilerinin önemli ölçüde iyileştiğini ve okulda performansın arttığını bildirmektedir. Evlilik ve aile terapisinin ruh sağlığı alanındaki önemi, kısa, çözüm odaklı tedavisi, aile merkezli yaklaşımı ve gösterdiği etkinlik nedeniyle artmıştır. Siz de uzaktan da olsa destek almak istiyorum diyenlerdenseniz Frankfurt çift ve aile terapisi hizmetleri sizinle olacaktır.

Düsseldorf Çocuk ve Ergen Terapisi

yasamkoclgu

Aileler;çocuklarının çocukluk ve ergenlik döneminde yaşadıkları sosyal problemler, öğrenme güçlükleri, aile içi çatışmalar, uyuşturucu madde bağımlılığı gibi konularda uzman bir psikoterapiste başvurmaktadırlar.

Çocukluk, özellikle ergenlik devresi çok karmaşık bir yapıya sahip olduğu için bu dönemler çok dikkat edilmesi gereken dönemdir. Anne babalar, çocuklarının bedenen nasıl büyüyeceği, psikolojik ve sosyal açıdan nasıl gelişeceği ve en nihayetinde nasıl bir birey haline gelecekleri konusunda sürekli endişe duymaktadırlar.  Birçok çocuk ve ergen büyürken farklı farklı durumlarla karşılaşabilir, bazı durumlarda ise yardıma ihtiyaç duyabilirler.

Çocuklar ve ergenlerle yapılan terapistler, aile üyeleri ile aralarındaki ilişkiye, birbirlerine nasıl davrandıklarına, birbirleriyle nasıl iletişim kurduklarına ve birbirlerinden ne derece farklılaşabildiklerine bakarlar.  Terapi çocukların ve ergenlerin problemlerine eğilirken, ailenin değişim göstermesine de yardım eder.

Psikoterapi, çocuklarda duygusal ve davranışsal değişimler oluşturmaya çalışır.  Çocuklarda ve ergenlerde konuşmak kadar, oyun oynamak, bir şeyleri resmetmek, bir şeyler yaratmak ve rol yapmak gibi yöntemler kullanılarak, duyguların paylaşılmasında ve problemlerin çözümünde etkilidir.

Terapi uygulamak, ergenlere ve çocuklara duygusal açıdan destek vermek, yaşadıkları çatışmaları çözüp ortadan kaldırmak ve duygularını, problemlerini anlamalarına yardımcı olur. Terapinin hedefleri spesifik, yani çok özel olabilir. Örneğin; davranışların değişimi, arkadaş ve aile ile ilişkilerinin geliştirilmesi ve düzenlenmesi, varsa eğer bağımlılıktan kurtulmak, öfke kontrolü ya da daha genel bir amaç konulabilir (örneğin daha az düzeyde kaygı hissetmek, kendine güven duygusu geliştirmek).  Terapi seanslarının uzunluğu ve fazlalığı problemin karmaşıklık seviyesine ve şiddet düzeyine bağlı olarak değişir.

Terapi ve tedavi sürecinde çocuk veya ergenlerin herhangi bir ruhsal bozukluk tanısı olmadan da bireysel, ailevi ya da toplumsal problemler yaşayabilecekleri unutulmamalıdır. Buradaki temel problem gelişim döneminde ortaya çıkan olağan çatışmalarından kaynaklanır. Çocuk veya ergenin fizyolojik, mental, akademik, sosyolojik durumu ve pozisyonu dikkate alınmalıdır.

Genellikle sorunlar oluşmadan önce, önlem ya da daha kaliteli yaşayabilmek amacıyla destek almanın önleyici ya da koruyucu bir sağlık çalışması olduğu akıldan çıkartılmamalıdır.

Ergenlik döneminde yaşadığı çatışmaların etkilerinin yetişkinlik döneminde de devam etmemesi açısından ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için terapi almanın çocuk ve ergenler ruh sağlığı için önemli bir olgudur.

Düsseldorf Çift ve Aile Terapisi

almanya çift ve aile terapisi

Aile veya çift terapisi; değişen dünya ve sürekli artan ihtiyaçlar neticesinde oluşan değişim ve gelişime uyum sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin üzerinde çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.

Bireylerin diğer insanlarla kurdukları ilişkiler, ruhsal sağlıkları ve duygusal doyumları açısından çok önemlidir. Özellikler anne baba, eş ve çocuklar gibi kişilerle kurulan yakın ilişkilerde, bu rol daha da belirginleşir. Bu yakın ilişkilerden birisi ve doğalı olan evlilik ilişkisinde, eşler zaman zaman çatışmalar, zorlu ve sıkıntılı dönemler yaşayabilmekte olup, bu zorluklarla baş etme yöntemlerini öğrenmek yerine işin en kolayına, kaçıp soluğu aile mahkemelerinde, boşanma davalarında alabiliyorlar.

Düsseldorf Aile veya çift terapisinde amaç, aile içinde veya çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçlerin ele alınarak, tabiri caizse eteklerdeki taşlar dökülerek çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile üyelerinin sağlıklı yönde değişimin, gelişim ve birlikteliklerinin sağlanmasıdır. Hem aile içi ilişkileri düzenlenmesi hem de diğer insanlar veya durumlar ile ilişkilerin düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Ülkemizde aile veya çift terapisinin önemi son yıllarda giderek artmaktadır. Çünkü bireyler, sosyoekonomik problemlerin de etkisi olduğu sıkıntılı ve zor olan döngülerinden kurtulabilmek için tüm sistemde meydana gelebilecek bir değişime ihtiyaç duymaktadırlar. Terapistler, aile üyelerinin birbirlerine yardım edebilmeleri, yaşamış oldukları sıkıntıların ortadan kalkması için yapıcı yollar bulmasına yardım ederler. Her bir üyenin sıkıntısı aile sistemi içinde değerlendirilir.

Aile ve çiftlerle olan çalışmaların etkisi uzun vadelidir. Terapiye katılan bireyler;kendileri ve diğer aile üyeleri hakkında daha fazla şey öğrenmektedirler. Bireylerin birbirleri ile kurdukları yakın ilişkiler desteklenmektedir. Problemlerle baş etme becerilerinin edinilmesinin yanında, sadece o an için değil; daha sonraki zamanlarda yaşanabilecek zor durumlar karşısında ayakta kalabilmeyi sağlanabilmektedir.

Aile ve Çift Terapisinden Kimler Yararlanabilir?

Aile veya çift ilişkilerinde aralarında problem olan bu terapi yönteminden yararlanabilmekte olup hatta bazı durumlarda yasal bir zorunluluktur. Aile ve çift terapisininele alınabilecek birçok konusu vardır. Tüm psikiyatrik/psikolojik bozukluklarda, diğer yöntemlerle birlikte kullanılabilir. Kullanım alanlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Çift ilişkileri
 • Evlilik problemleri
 • Boşanma
 • Çocuk, ergen ve yetişkin ruh sağlığı
 • Çocuk ve ergenlerde davranış bozukluğu ve okul problemleri
 • Yeme bozuklukları
 • Alkol ve madde kullanımı
 • Kronik fiziksel rahatsızlıklarla
 • Yas, kayıp ve travmalar
 • Duygusal istismar, ihmal ve şiddet
 • Aile yaşamında değişiklikler (iş değişikliği, taşınma vb.)
 • Anksiyete ve depresyonu da içeren duygusal bozukluklar
 • Ebeveynlik becerileri
 • Üvey bireyi bulunan aileler destek.
 • Psikoseksüel zorluklar
 • Evlat edinme, üvey ebeveyn/çocuk ilişkileri
 • Kendine zarar verici davranış
 • Travma sonrası çocuklara, gençlere ve yetişkinlere destek
 • Göç eden ailelere destek
 • İş stresi
 • Ekonomik problemler

 

Düsseldorf Bireysel Terapi

İnsanlar yaşamlarının herhangi bir anında birtakım zorluklarla karşılaşabilirler. Dolayısıyla karşılaştığımız zorluklar sonrasındaki yaşantımızdabir takım olumsuzluklar yaşayabiliriz ve olumsuzsonuçlarla karılaşabiliriz. Karşılaştığımız bu olumsuz sonuçlarla bazı zamanlarda başa çıkabilirken bazızamanlarda da başa çıkmakta zorlanabiliyoruz. Bunun doğal sonucu olarak da yaşantılarımızın “eskisi”gibi olmadığını düşünebilir, hayatımızda birtakım değişiklikleri başlatmakta zorluk çekebilir, sadecekendimizle değil, aynı zamanda çevremizle de problemler yaşayabiliriz. Bu gibi durumlarda herkesinihtiyaç duyabileceği gibi bizler de psikolojik bir yardıma, desteğe ihtiyaç duyabiliriz.

Bireysel​ ​terapi,​ ​terapist​ ​ile​ ​danışan​ ​arasında​ ​gizlilik​ ​ilkeleri​ ​çerçevesinde gerçekleşen,​ ​kişinin​ ​birçok problemini​ ​terapistiyle​ ​paylaşabildiği,​ böylece kaybedilen ya da kaybedilme noktasında olan ​kişisel farkındalığın​ ​tekrar kazanılmasıyla birlikte ​ ​birçok​ ​problemin​ ​çözümünün​ ​sağlandığı​ ​bir​ ​süreçtir

Terapi süreci, aslında danışanın aktif olduğu bir keşif sürecidir. Kişi, terapist eşliğinde kendisini keşfetmeye doğru yolculuğa çıkar. İnsan, hayatının herhangi bir anında birçok değişim ile karşılaşmaktadır, kayıpların varlığında bile sonuçta hayat devam etmekte, yeni ilişkiler kurulmakta, bağımsız bir birey olma yolunda uğraşılmakta,hayatın içerisinde beklenen ve beklenmeyen hayal kırıklıkları yönetilmeye çalışılmaktadır. Bu aniden yaşanabilecek değişimler, hayatın her anında, her yaşta karşımıza çıkabilmektedir. Terapi süreci, her sorunun cevabını bulmamız konusunda, her sorunun çözümünü sağlayamasa da, hayatta karşılaşılan ya da karşılaşılabilecek sorunlar karşısında yeni kaynakların farkına varıp kullanabilmeyi, başka bir bakış açısıyla bakabilmeyi ve bu kaynaklar çerçevesinde sorunlarla başa çıkabilmeyi sağlamaktadır

                            

Terapiye İhtiyacım Olduğunu Nasıl Bilebilirim?

Yaşamımızın herhangi bir anında oluşabilecek herhangi bir problemler veya zorluklarla baş etmekte güçlük çekmeye başlamışsak ve bir uzman yardımı almadan elimizdeki kaynaklarımızı kullanamıyor ve varolan sorunlarınızı çözmemizde yetersiz kalıyorsakterapi sürecine başlayabiliriz.

Psikoterapi yöntemleri aşağıdaki gibidir.

 • Bilişsel-Davranışçı Psikoterapi
 • Çözüm Odaklı Psikoterapi
 • Varoluşçu Psikoterapi
 • Humanistik Psikoterapi
 • Duygu Odaklı Yaşantısal Terapi

Bireysel psikoterapide kullanılan başlıca yöntem;psikoterapistin, danışana uyguladığı belirli testlerve gözlemler sonucunda belirlenir.

Bireysel psikoterapi seanslarına katılım, danışanın kendi hüriradesine bağlıdır ve gönüllülük esanslarına dayanır. Kesinlikle zorla bireysel psikoterapi uygulanamaz,çünkü zorla katılımdan hiçbir sonuç alınmaz.Bireysel psikoterapiden bir sonuç alınabilmesi için kesin bir zaman dilimi verilemez, çünkü herdanışanın kendi içinde bulunduğu durum kendisine özeldir, dolayısıyla her birey farklıdır.

 

 

Berlin Çift Ve Aile Terapisi

Psikolojik olarak tanımlanan sorunların birçoğu aileden kaynaklı ya da sonrasında ailenin etkileneceği hassasiyette olabilmekte ve sadece bireyler değil çocuklar dahil eşler de ruhsal ya da psikolojik olarak zarar görebilmektedir. Hizmetlerimizden biri olan ve birçok çiftin katıldığı aileler için psikoterapi seansları aile içi sorunların çözümü için uzmanların tavsiye ve önerilerini içermektedir.

AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ YÖNTEMLERİ?

Kimi zaman eşler arası sorunlar olmakla birlikte kimi zaman tüm ailenin etkilendiği travmalar, sorunlar olabilmekte olup günlük yaşamın stresi ve yorgunluğu da bu sorunların ilerlemesine yol açmaktadır. Üstelik kimi zaman bu sorunlar eşlerin iletişimi ile de çözülememekte ve uzman kişi ve kurumlardan yardım gerekmektedir. Uzaktan ya da birebir görüşme seanslarımız ile çiftler ve ailelere sunulan terapi hizmetlerimiz:

 • Aile sorunlarına derin yaklaşım ile Berlin çift ve aile terapisti seansları,
 • Kişileri bireysel olarak daha sonra bütünsel bir yaklaşım ile sorunlara çözüm arayan sistemik aile terapisi,
 • Aile içi davranışların normal ve sağlıklı olmasına yardımcı çözümler içeren bilişsel aile terapisi uzmanlarımız tarafından hem uzaktan verilen hem de Berlin’de birebir olarak sunulan hizmetlerdendir.

Çift Terapisi ve Nasıl Olmaktadır?

Özellikle evlilik sonrası çiftlerde birtakım evlilik problemleri görülmekte ve eşlerin birbirini anlamama, evlilikten sıkılma ve evliliği benimsememe gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Uzman psikologlar eşliğinde çiftlere sunduğumuz çift terapilerinde:

 • Öncelikle eşleri yakından tanımaya yönelik çözümler CSE Danışmanlık Terapi Merkezi Uzmanlarımız tarafında verilmektedir.
 • Uzmanlar danışmanlar sorunun çözümünde çiftleri birbirine yönlendirerek sorunun kaynağını aramaktadır.
 • Kıskançlık, saygı duymama ve kaygı gibi genel problemler çerçevesinde değerlendirmeler yapılmaktadır.

Seanslar ayrıca çiftler isterse ülke veya il dışından da hizmet kalitesinden ödün vermeden yapılmakta olup çiftler dilerse Berlin’de uzman spiritülist, uzman psikolog ve aile danışmanı tarafından birebir yardım da alabilmektedir.

Aile Terapisinin Önemi

Aile ve çift terapisinin, çiftlerinin hem birbirini gerçek anlamda dinlemesi, empati yapmasına olanak tanıması ve uzman görüşleri ile en doğru çözümü bulması adına oldukça önemli bir rolü bulunmaktadır. Bu açıdan verdiğimiz hizmetler uzaktan ya da birebir olarak ruhların manevi huzur bulmasına vesile olmaktadır.

Berlin Celalettin Salih Dost Terapi Hizmetleri

Çevremizde oldukça çok uyarıcı faktör vardır. Gelişen teknoloji ve karmaşıklaşan gündelik hayat bu uyaranların sayısını da arttırmaktadır. Bu bir yandan dikkatimizi yaptığımız işe vermekten bizi alıkoyarken bir yandan da hayatımızda düzensizlik yaratmaktadır. Bu düzensizlik çoğu zaman bizi sebebini bilmediğimiz bir mutsuzluğa itmekte, psikolojik sorunlar baş göstermektedir.

Terapist Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Böyle durumlarda uzman bir terapist size yardımcı olacaktır. Terapistinizi seçerken

 • Eğitim ve birikimi,
 • İletişim kabiliyeti,
 • İhtiyacınız olduğunda ulaşabilmeniz,
 • Size ve hayatınıza olan ilgisi,
 • Çözüm odaklı olup olmaması,

başta olmak üzere birçok kritere önem vermelisiniz.

Berlin Terapi Hizmetleri

Celalettin Salih Dost, Berlin Terapi Hizmetleri için yukarıda sayılanlardan çok daha fazlasını sizin ve sevdiklerinizin hizmetine sunuyor. Spiritüel danışman olarak yıllardır verdiği hizmetler, birikim ve deneyim ile her türlü sorununuza hızlı ve süreklilik arz eden çözümler üretiyor.

 • Bireysel Terapi
 • Çift terapisi
 • Aile terapisi
 • Çocuk Terapisi
 • Ergen Terapisi

gibi farklı alanlar esasında bir bütündür. Örneğin bireysel sorunlar kişinin yaşından, ailesinden, eşinden ayrı düşünülemez. Bu nedenle bütünlüklü olarak ele alınmalıdır. Celalettin Salih Dost, tüm bu alanlarda verdiği kaliteli hizmetle Almanya’nın her yerinden ziyaretçi bulmakta, dünyanın farklı bölgelerinde de uzaktan danışmanlık hizmeti vermektedir.

Celalettin Salih Dost ile Terapi Hizmetleri

Uzman danışmanımız uzun yıllardır uyguladığı farklı teknik yöntemlerle birçok alanda terapi hizmeti vermektedir.

 1. Bireysel Terapi
 • Danışan ve danışman arasında gizlilik esastır.
 • Danışman kişinin kendisini tanıması için ona yol gösterir.
 • Yaşanan sorunun ortadan kaldırılması için danışanı yönlendirir.
 1. Çift ve Aile Terapisi
 • Aile üyeleri ile tek tek ve grup halinde görüşmeler yapılır.
 • Bireysel gizlilik esastır.
 • Çift ya da aile üyeleri arasındaki sorunun doğru bir şekilde tespiti, sorunun kaynağının bulunması önemlidir. Kaynağı besleyen tüm durumların ortadan kaldırılmasıyla kaynak kurutulur.
 1. Çocuk ve Ergen Terapisi
 • Çok hassas bir konu olduğu için pedagoji konusunda da uzman olunmalıdır.
 • Çocuk psikoloji çocuğun her döneminde takip edilmelidir.
 • Çocuk ve ergen için tam bir güven ortamı sağlamak şarttır.

Berlin terapi hizmetleri için tün bunların yanında gerektiğinde aura çalışmaları, blokaj temizleme, çakra temizliği, negatif enerji bozma gibi tekniklerle danışana yardımcı olunur.

Berlin Çocuk Ve Aile Terapileri

Aile toplumun en küçük birimi olmasının yanı sıra toplumun oluşumuna ve nitelikli bireyler yetişmesine de katkı sağlamaktadır. Çocukların bu açıdan yetiştirilmesi ve topluma katkı sağlayan bireyler olarak kazandırılması oldukça önemlidir. Fakat çocuklar aynı zamanda hassas olduklarından dolayı birtakım ruhsal ve psikolojik sorunlara da açıktır. Bu sorunların görüldüğü andan itibaren tedavisi mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Berlin’de hizmet veren uzmanlarımız Berlin çocuk ve aile terapileri sayesinden etkili tedaviler, seanslar ve çözümler sunmaktadır.

ÇOCUK VE AİLE TERAPİSİ

Çocuklar hem günlük yaşamlarında hem de aile içerisinde birçok etkene bağlı olarak sorunlar yaşayabilmekte ve çoğu zaman bu sorunlar ebeveynlerin çözemeyeceği nitelikte olabilmektedir. Özellikle ergenlik zamanında çocukluktan gençliğe geçişte kişilik bozukluğu gibi problemler çocuklarda sıklıkla görülmekte olup:

 • Arkadaş problemleri,
 • Çocuklarda özgüven problemleri,
 • Suça yatkınlık, sıklıkla bu yaşlarda görüldüğü bilinmektedir.

Özellikle ergenlikte görülen ciddi psikolojik sorunların çözümünde ebeveynler mutlaka bir aile danışmanı tarafından desteklenmelidir. Hizmetlerimiz arasında ergenlik sürecinde görülen sorunlar da yer almakta bireyler istedikleri zaman uzaktan aile danışmanı ve psikologlarımızdan yardım alabilmektedir.

Çocuk Terapisinin Önemi

Ailenin en temel yapı taşlarında biri olan çocuklar özellikle ergenlikten gençliğe geçişte farklı problemler yaşamakta ve bu problemlerin çoğu aileleri de en az çocuklar kadar etkilemektedir. Bu sebeple çocuklarda:

 • Yanlış ya da hatalı davranışlar sıklıkla yapılıyorsa,
 • Uygunsuz davranışların şiddeti artmışsa ya da ergenlik sendromu görülüyorsa,
 • Yaşıtlarına göre farklı davranıyorsa mutlaka bu durumların ebeveynler tarafında değerlendirilmesi gerekmektedir.

Değerlendirmede çocukta yanlış davranışların varlığında emin olunduğunda bir uzman görüşü alınması tavsiye edilmektedir. Berlin’de hem birebir görüşme usulü ile hem de uzaktan yardım desteği ile aile psikolojik danışmanlık imkânları sunmakta olup birçok ailenin yüzünün gülmesine ve huzurlu bir hayat sürmesine yardım etmekteyiz.

Aile Danışmanı Gerekliliği

Özellikle çocuklarda daha sonra kalıcı bir travma ya da psikolojik bir sorun oluşmaması adına ailelerin başta sınav kaygısı, aile içi kavgalar, arkadaş problemleri, kıskançlık ve saldırganlık gibi durumları çocuklarında gördüğü taktirde uzman danışmanlardan yardım alması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Berlin İş Terapileri

İş yaşamı bireylerin hayatında oldukça önemli bir yere sahip olmakla birlikte bireylerin ayrıca yaşamın devamı için gereken maddi desteğin de kaynağıdır. Bu sebeple bireylerin iş yaşamlarında verimli ve nitelikli olabilmeleri ve başarı elde edebilmeleri yaptıkları işe konsantre olabilmeleri gerekmektedir. Almanya’da hizmet vermekte olan uzman psikologlarımız Berlin iş terapileri sayesinde bireylerin kafasını boşaltmalarına, streslerini kontrol altına almalarına yardımcı olmaktadır.

İŞ TERAPİSTLERİ İLE SEANSLAR

İş terapileri günümüzde her meslekten ve her iş kolundan olan bireylerin sıklıkla başvurduğu seçeneklerden olup birçok alanda psikolojik ve ruhsal olarak sorunlar yaşayan bireylerin bu sorunları uzmanlarca tedavi edilmesini içermektedir.

 • Sosyal yaşamın iş yaşamına adapte edilmesine yönelik öneriler,
 • Bireyin iş yaşamı hakkında detaylı analizler,
 • Destekleyici tavsiyeler ve bireysel kişilik özelliklerine göre iş yaşamına uyum sağlanmasına yönelik planlar iş terapilerinin uzman iş terapistleri tarafından verilen seanslarının ana temasını oluşturmaktadır.

İş ve Uğraşı Terapileri

Terapiler, her ne konuda olursa olsun insanların günlük yaşamlarına kaliteli bir şekilde devam edebilmeleri için yardımcı destek niteliğinde olup uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğinde kaliteli bir yaşamın yanı sıra daha mutlu ve sağlıklı ruh haline de sahip olunmaktadır. İş ve uğraşı terapistleri bu noktada:

 • İşe adaptasyonu sağlamak,
 • Bireyleri daha verimli hale getirmek,
 • İşi yapmaya yönelik fonksiyonları güçlendirmek ve performansı arttırmak,
 • Sosyal ve fiziksel duyarlılığın arttırılması gibi terapi hedeflerine sahiptir. Bu sayede hem bireylerin iş yaşamlarındaki mutluluğu hem de kişisel gelişimleri iş analizi yapılarak sağlanmaktadır.

İş Hayatı Analizi

İş hayatı analizi ise bireylerin yapmış oldukları işlerde daha başarılı olma yolları hakkında bireylere bilgi vermeyi amaçlayan ve ileride yapacakları yeni meslekleri tanıma olasılığı elde etmelerine imkân tanımaktadır. Ayrıca günümüzde bireylerin adaptasyon sorunlarına yönelik ergoterapi hizmeti de Berlin’de yer alan merkezimizde hem birebir hem de uzaktan terapi yöntemleri ile oldukça kolaydır. İş yaşamınızda başarıyı elde etme yollarını öğrenmek ve daha verimli bir çalışan olmak için siz de iş terapilerine katılabilirsiniz.

Berlin Kişilik Terapileri

Bireyler günlük yaşamlarında iş yaşamının yoğun temposundan, ev ve aile ile ilgili sorunlardan ya da ruhsal sıkıntılardan dolayı yaşamdan sıkılmakta ve zevk alamamaktadır. Bu durum kaliteli bir yaşamı engelleyeceği gibi psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. Almanya’da Berlin kişilik terapileri faaliyetleri vermekte olup hem uzaktan görüşme yöntemi ile hem de birebir etkili seanslar ile bireylerin bu sorunları uzmanlarımız yardımı ile aşmasına yardım etmekteyiz.

BERLİN KİŞİLİK TERAPİLERİ SEANSLARI

Psikolojik sorunlar insanların sadece günlük yaşamını değil aynı zamanda geleceklerini de büyük oranda zarar vermekte ve çevresindeki yakınları ile de ilişkilerini etkilemektedir. Özellikle bireylerde sıklıkla görülen kişilik bozukluğu türleri şu şekildedir:

 • Diğer insanlarla iletilişimi etkileyen ve bireyleri kuşkuculuğa sürükleyen paranoid kişilik bozukluğu,
 • Yakın iletişimden korkmak, tek başına olmaktan zevk alma gibi belirtileri olan şizoid kişilik bozukluğu,
 • Ekstrem ve heyecanı risk derecesinde seven bireylerde olması muhtemel şizotipal kişilik bozukluğu,

Sayılanların yanı sıra antisosyal, sınırda, histrionik ve çoklu kişilik bozukluğu gibi sorunların tedavisinde Berlin merkezli hizmetlerimiz, uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Kişilik Bozukluğu Terapileri Nasıl Olmaktadır?

Özellikle kişilik bozukluklarına yönelik terapilerde amaç bireylerin hayatına ve sosyal çevrelerine sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için gereken ruhsal, spiritüel, psikolojik danışma ve seansları içermekte olup Berlin’de birebir uzman psikologlarımız ve uzaktan yöntemler ile tedavi edilmektedir. Yapılan seanslarda:

 • Uzman psikolog ve danışmanlar gözetiminde bir süreç izlenmektedir.
 • İlk olarak psikoterapi yöntemleri izlenmektedir.
 • Uzun süreli ruhsal terapiler kişilik bozukluğunun türüne göre değişmektedir.
 • Uzmanlar tarafından yapılan kişilik bozukluğu testi ile en doğru teşhis konularak aile, kişilik ya da bireysel terapi seansları belirlenmektedir.

Kişilik Terapileri ve Tedavi Süreci

Özellikle bireylerin kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmesinin önüne geçen ruhsal ve psikolojik sorunlara yönelik en etkili tedavi yöntemleri uzun süreli seanslar olarak kabul edilmektedir. Ayrıca kişilerde görülen davranış bozuklukları da yine kişilik terapileri ile tedavi edilmekte ve tüm hastalar hayatlarına kaldıkları yerden devam etmekte ve kaliteli bir yaşam sürmektedir.

Bireysel Terapi Berlin Merkezli Nasıl Olmaktadır?

Günümüzde bireyler yoğun iş yaşamamı, sağlık sorunları, psikolojik sorunlar gibi birçok faktörden etkilenerek yaşamlarını kaliteli bir şekilde yürütememekte ve hem ailevi hem de kişisel başka problemler yaşayabilmektedir. Bazen bu sorunların kaynağı sağlık sorunlarından kaynaklı olmayıp manevi etkenler de bu tür sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle bireysel terapiler berlin merkezli hizmetlerimizden biri olup kişilerin sorunlu ruh hallerinden kurtulması adına uzaktan ya da birebir terapi imkânı sunulmaktadır.

BİREYSEL TERAPİ NEDİR?

Bireysel terapiler, kişilerin gün içerisinde karşılıklı iletişiminden ruh haline hemen hemen her alanını etkileyen sonuçlar doğurabilmektedir. Stres, depresyon ya da huzursuzluk insanların içsel huzuru bulamamasında kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Almanyada Türk psikolog ve danışmanlık bireysel terapi hizmetlerimizde:

 • Bireyler uzaktan da nitelikli ve kaliteli spiritüel danışmanlık, terapi hizmetleri alabilmektedir.
 • Uzman psikolog ve danışmanlar eşliğinde sorunun kaynağında çözüme ulaşılmaktadır.
 • Uzakta yapılan danışmanlık ve bireysel terapilerde bireyler oldukça büyük faydalar görebilmekte ve manevi olarak huzuru bulmalarının yanı sıra birebir bireysel terapi hizmeti

İster yüz yüze ister uzaktan olsun bireylerin mutsuzluk, sorunların birçoğu ruhsal olarak kabul edilmekte ve her sorun uzmanınca çözüm bulduğundan spiritüel ve ruhsal olarak bireylere yol gösteren hizmetlerimizden isteyen herkes yararlanabilmektedir.

Bireysel Terapiler Nasıl Yapılmaktadır?

Bireyler günlük hayatta eğitimden aile ilişkilerine, aşk yaşamlarından sosyal çevreye kadar sayısız konudan dolayı problemler ile karşılaşabilmekte ve bazen bu sorunları çözememektedir. Bu sorunlar beraberinde:

 • Yaşamdan zevk alamama,
 • Şükretmeme,
 • Huzursuzluk,
 • Hiçbir şeyden mutlu olmama gibi durumlara yol açarak yaşam kalitesini azaltır.

Fakat sunduğumuz birebir bireysel terapi hizmeti ve uzaktan terapi seçenekleri sayesinde bu sorunların üstesinden uzman ve nitelikli psikolog ve danışmanlar yardımı ile kolaylıkla aşabilirsiniz.

Berlin Bireysel Terapi Hizmeti

Berlin’de hizmet veren firmamız birebir seansların yanı sıra uzaktan yapılan seanslar ile de bireylerin ruhsal sorunlarına çözüm bulmakta ve bu hizmetten faydalanan çoğu birey seanslar sonucunda hayatlarına mutlu bir şekilde devam edebilmektedir. Özellikle alanında uzman, kaliteli psikolojik danışman ve uzmanlarımız tüm süreç boyunca yanınızda olarak sizi daha kaliteli bir yaşama yöneltmektedir.

 

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat