Berlin Çift Ve Aile Terapisi

Psikolojik olarak tanımlanan sorunların birçoğu aileden kaynaklı ya da sonrasında ailenin etkileneceği hassasiyette olabilmekte ve sadece bireyler değil çocuklar dahil eşler de ruhsal ya da psikolojik olarak zarar görebilmektedir. Hizmetlerimizden biri olan ve birçok çiftin katıldığı aileler için psikoterapi seansları aile içi sorunların çözümü için uzmanların tavsiye ve önerilerini içermektedir.

AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ YÖNTEMLERİ?

Kimi zaman eşler arası sorunlar olmakla birlikte kimi zaman tüm ailenin etkilendiği travmalar, sorunlar olabilmekte olup günlük yaşamın stresi ve yorgunluğu da bu sorunların ilerlemesine yol açmaktadır. Üstelik kimi zaman bu sorunlar eşlerin iletişimi ile de çözülememekte ve uzman kişi ve kurumlardan yardım gerekmektedir. Uzaktan ya da birebir görüşme seanslarımız ile çiftler ve ailelere sunulan terapi hizmetlerimiz:

 • Aile sorunlarına derin yaklaşım ile Berlin çift ve aile terapisti seansları,
 • Kişileri bireysel olarak daha sonra bütünsel bir yaklaşım ile sorunlara çözüm arayan sistemik aile terapisi,
 • Aile içi davranışların normal ve sağlıklı olmasına yardımcı çözümler içeren bilişsel aile terapisi uzmanlarımız tarafından hem uzaktan verilen hem de Berlin’de birebir olarak sunulan hizmetlerdendir.

Çift Terapisi ve Nasıl Olmaktadır?

Özellikle evlilik sonrası çiftlerde birtakım evlilik problemleri görülmekte ve eşlerin birbirini anlamama, evlilikten sıkılma ve evliliği benimsememe gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Uzman psikologlar eşliğinde çiftlere sunduğumuz çift terapilerinde:

 • Öncelikle eşleri yakından tanımaya yönelik çözümler CSE Danışmanlık Terapi Merkezi Uzmanlarımız tarafında verilmektedir.
 • Uzmanlar danışmanlar sorunun çözümünde çiftleri birbirine yönlendirerek sorunun kaynağını aramaktadır.
 • Kıskançlık, saygı duymama ve kaygı gibi genel problemler çerçevesinde değerlendirmeler yapılmaktadır.

Seanslar ayrıca çiftler isterse ülke veya il dışından da hizmet kalitesinden ödün vermeden yapılmakta olup çiftler dilerse Berlin’de uzman spiritülist, uzman psikolog ve aile danışmanı tarafından birebir yardım da alabilmektedir.

Aile Terapisinin Önemi

Aile ve çift terapisinin, çiftlerinin hem birbirini gerçek anlamda dinlemesi, empati yapmasına olanak tanıması ve uzman görüşleri ile en doğru çözümü bulması adına oldukça önemli bir rolü bulunmaktadır. Bu açıdan verdiğimiz hizmetler uzaktan ya da birebir olarak ruhların manevi huzur bulmasına vesile olmaktadır.

“Berlin Çift Ve Aile Terapisi” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba
  Bizim acilen çift terapisine ihtiyacımız var. Dönüş yaparsanız çok memnun oluruz

  Saygılarımla

  Cevapla
  • Merhaba, hocanın asistanıyım ben, bizlere +49 163 9110569 numaralı Almanya hattımızdan ulaşabilirsiniz.

   Cevapla
 2. Merhaba ben Nermin Cetinkaya ve bizim Aile danismanina ihtiyacimiz var lütfen bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz ?

  Iyi aksamlar
  Saygilar

  Cevapla

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat