Berlin Çocuk Ve Aile Terapileri

Aile toplumun en küçük birimi olmasının yanı sıra toplumun oluşumuna ve nitelikli bireyler yetişmesine de katkı sağlamaktadır. Çocukların bu açıdan yetiştirilmesi ve topluma katkı sağlayan bireyler olarak kazandırılması oldukça önemlidir. Fakat çocuklar aynı zamanda hassas olduklarından dolayı birtakım ruhsal ve psikolojik sorunlara da açıktır. Bu sorunların görüldüğü andan itibaren tedavisi mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Berlin’de hizmet veren uzmanlarımız Berlin çocuk ve aile terapileri sayesinden etkili tedaviler, seanslar ve çözümler sunmaktadır.

ÇOCUK VE AİLE TERAPİSİ

Çocuklar hem günlük yaşamlarında hem de aile içerisinde birçok etkene bağlı olarak sorunlar yaşayabilmekte ve çoğu zaman bu sorunlar ebeveynlerin çözemeyeceği nitelikte olabilmektedir. Özellikle ergenlik zamanında çocukluktan gençliğe geçişte kişilik bozukluğu gibi problemler çocuklarda sıklıkla görülmekte olup:

  • Arkadaş problemleri,
  • Çocuklarda özgüven problemleri,
  • Suça yatkınlık, sıklıkla bu yaşlarda görüldüğü bilinmektedir.

Özellikle ergenlikte görülen ciddi psikolojik sorunların çözümünde ebeveynler mutlaka bir aile danışmanı tarafından desteklenmelidir. Hizmetlerimiz arasında ergenlik sürecinde görülen sorunlar da yer almakta bireyler istedikleri zaman uzaktan aile danışmanı ve psikologlarımızdan yardım alabilmektedir.

Çocuk Terapisinin Önemi

Ailenin en temel yapı taşlarında biri olan çocuklar özellikle ergenlikten gençliğe geçişte farklı problemler yaşamakta ve bu problemlerin çoğu aileleri de en az çocuklar kadar etkilemektedir. Bu sebeple çocuklarda:

  • Yanlış ya da hatalı davranışlar sıklıkla yapılıyorsa,
  • Uygunsuz davranışların şiddeti artmışsa ya da ergenlik sendromu görülüyorsa,
  • Yaşıtlarına göre farklı davranıyorsa mutlaka bu durumların ebeveynler tarafında değerlendirilmesi gerekmektedir.

Değerlendirmede çocukta yanlış davranışların varlığında emin olunduğunda bir uzman görüşü alınması tavsiye edilmektedir. Berlin’de hem birebir görüşme usulü ile hem de uzaktan yardım desteği ile aile psikolojik danışmanlık imkânları sunmakta olup birçok ailenin yüzünün gülmesine ve huzurlu bir hayat sürmesine yardım etmekteyiz.

Aile Danışmanı Gerekliliği

Özellikle çocuklarda daha sonra kalıcı bir travma ya da psikolojik bir sorun oluşmaması adına ailelerin başta sınav kaygısı, aile içi kavgalar, arkadaş problemleri, kıskançlık ve saldırganlık gibi durumları çocuklarında gördüğü taktirde uzman danışmanlardan yardım alması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat