Berlin İlişki Terapileri

İki insanın karşılıklı davranışları, tutum ve tavırları kimi zaman sorunlara yol açmakta ve çiftler ya da eşler arasında soğuma gibi problemleri oluşturmaktadır. Özellikle evlilik döneminde çiftler evliliğe bağlı birçok problemle yüzleşmek zorunda kalabilmekte ve bu durum da bireyleri çıkmaz sorunlara doğru itebilmektedir. Berlin’de faaliyet gösteren uzman terapistlerimiz Berlin ilişki terapileri ile yaşanan bu sorunların aşılmasında çiftlere profesyonel yardım sağlamaktadır.

İLİŞKİ TERAPİSİ NEDİR?

İlişki terapisi, eşler ya da çiftler arasında yaşanan birtakım sorunların çözülmesinde profesyonel bir uzman yardımı olarak olabilecek en sağlıklı yollar ile sorunların çözüme kavuşturulmasını kapsamaktadır. Bu terapilerde:

  • Çiftlerin birbirine bağlılıkları,
  • Eşler arasındaki anlaşmazlıklar,
  • Öfke kontrolünün sağlanması,
  • Cinsel sorunların çözümü,
  • Güven sorunu gibi sorunlar ve bu sorunlara ilişkin profesyonel sorunlar aile danışmanlığı içerisinde ilişki terapilerinde ele alınmaktadır.

Hizmetlerimiz arasında özellikle eşler arasındaki sorunların çözümünde profesyonel çözüm önerileri sunulmakta olup uzaktan ya da birebir görüşme yolu ile bu hizmetten faydalanmak mümkündür.

İlişki Terapisi Gerektiren Durumlar

Evlilik ya da evlilik öncesinde çiftlerin birbiri ile anlaşmazlıkları, uyumsuzluklar, güven sorunu gibi durumların artması sonucu ya da çiftlerin isteği üzerinde evlilik terapisti seansları talep edilebilmektedir. Genelde çiftlerin terapi alma nedenleri arasında:

  • Evlilik durumunda anlaşmazlıkların artması,
  • Evliliğin mutsuz ilerlemesi,
  • Çiftlerin iletişiminin azalması,
  • Çiftlerin sorunları çözmede başarılı olamaması gibi nedenler evlilik terapisi almanın gerekli nedenleri arasındadır.

Evlilik öncesinde çiftler arasında görülen nedenler ise sayılanlar ile aynı olmakla birlikte bu sorunların çözümünde mutlaka alanında uzman danışmanlar, terapistler ve psikologlar çiftlere eşlik etmeli ve uzman bir çözüm sunmalıdır.

İlişki ve Aile Terapi Seansları

Özellikle evlilik danışmanı tarafında verilen öneriler aile içi ya da eşler arasındaki sorunların çözümü için oldukça önemli bir rol oynamanın yanı sıra aynı zamanda çiftlerin ilişkilerini daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi ve ileride mutlu bir hayata beraber adım atabilmeleri için de önem arz etmektedir. Bu sebeple ilişki seansları süresince uzman tavsiyelerine mümkün olduğunca uyulması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat