Berlin Yaşam Analizleri Terapileri

Yaşam analizi terapileri ile yaşam koçluğu arasında bağlantılar vardır. Bu bağlantılar tekniklerde, çalışma alanlarında veya tarzlarda değildir. Yaşam koçları müdahale etmek istese dahi danışanlarını terapi yardımı almaları için bu alanda eğitimli ve profesyonel meslek gruplarına yönlendirmektedirler.

Yaşam terapileri, koçluk hizmeti ve danışmanlık hizmeti arasına benzerlikler çokça mevcut olsa da farklılıkları mevcuttur. Aradaki bu farklılıkları tespit etmek için bazen yanlışlık sonucu koçlukla karıştırılan prosedürlerin açıklamalarını yapmak doğru olacaktır. Danışmanlık hizmeti, NLP yöntemi, psikoterapi ve psikiyatriyi kapsamaktadır.

Yaşam analizi terapileri neleri kapsamaktadır?

*Yaşam analizi yapan işi ilk olarak danışanı çok iyi analiz eder. Danışanın zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlar.

*Danışanın zihin haritasını çıkarıp, doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur.

*Danışanın hayatındaki huzursuzlukları ya da memnun olmadığı durumları gidermede ve hafifletmede destek olur. Danışanlarının öz saygı sorularında ve arzularına ulaşma konusunda onlara yol gösterir.

* Danışanı büyük bir dikkat ve ilgi ile dinleyerek, danışanın kendini yeniden şekillendirme sürecinde yol gösterip rehberlik eder.

*Yaşam analizi terapisti, danışanına sorumluklar verir. Danışanını asla eleştirmez, zorlamaz ve yargılamaz.

*Danışanın elindeki kartları en iyi şekilde oynamasına, bazen oyunun kurallarını değiştirmesine bazen de daha iyi bir oyun oynamasına yardımcı olur.

*Yaşam analizi terapisti, danışanına sorular sorar ve danışanın farkında lığını geliştirir. Terapi sırasında danışan kişinin itirazlarını iyi analiz ederek, itirazlarını çözümler. Terapist, danışanın dirençli davranışlarını ustalıkla çözer.

*Yaşam analizi terapisti, çok güçlü bir motivasyon ustasıdır. Yapılan her seansta danışan kişiyi daha güçlü ve kendine güvenen bir birey olması için onu motive eder.

*Yaşam analizi terapisti, bireyin yaşamında çözemediği sıkıntıları analiz etmede ve kişinin hayatında daha mutlu olması için bazı farkındalıklar kazandırır. Bu farkındalıklarla birey daha önceden soru haline getirdiği birçok davranışından uzaklaşmaya başlar.

*Yaşam analizi terapisini kimler alabilir?

1)Hayatlarında çözmede zorluk yaşadıkları sorunları olan bireyler,

2) Hayatlarını daha huzurlu, daha sakin ve daha mutlu geçirmek isteyenler,

3) Kariyerinde ilerlemek ve geliştirmek isteyenler yaşam analizi terapisi alabilirler.

 

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat