MUNİH YAŞAM ANALİZİ

almanya yaşam analizi

Yaşam analizi nedir? Herhangi bir olayın veya durumun biyolojik organizmalarda gerçekleşme zamanının hesaplanmasına yönelik modelin geliştirilmesi zamanında kullanılan istatistiksel dal olarak adlandırılmaktadır. Yani kaza, hastalık gibi ölümcül olan durumları sağ olarak atlatabilme sürecidir. Sağkalım olarak da adlandırılmaktır. İlgilenilen herhangi bir olayda gerçekleme sürecindeki verileri analiz için kullanılan bir yöntem tekniğidir.

 

Örneğin; Bir hasta ölümünü ele alındığında deneyin başlangıcı hastanın ölümüne kadar geçen süre ve yaşam zamanını ifade eder. Burada dikkat edilmesi gereken şey hastanın yaşam süresi olmaya da bilir yani yeni bir ilacın veya hastalıkta geliştirilmiş yeni tedavi yönteminin hasta veya hastalar üzerindeki etkileri ortaya çıkması halinde incelenebilir.

 

Bunun yanında farklı iki hasta grubu için yaşam süreleri mukayese edilir. Mukayeseden sonra hastalarda hastalık üzerindeki oluşan etkenlerde çıkarılabilir. Doğal kaynak tüketimi bazlarında da değerlendirilir. Bunlar; İklim değişikliği, ozon tabakasındaki incelme, ötrifikasyon, toksik emisyonlar asidifikasyon vb.

Yaşam Analizinin Özellikleri Nelerdir?

 • Yaşam analizi, sadece tıpta da değil sosyal hayatta, zooloji, ekonomi, botanik gibi birden fazla alanlarda da uygulanabilen bir analiz türüdür.
 • Bazı durumların oluşum süreçlerini kullanan yöntemler ile ilgilenir.
 • Yaşam analizlerinin yapılmasının en önemli sebebi ise uygulanan çalışmaların, uygulama esnasında herhangi bir sebep ile gözlem dışı kalmış yapılan gözlemlerin de içinde olduğu bir hesaplama ile analiz edilmesidir.
 • Bu teknik tamamlanmış gözlem yani araştırma sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmadan elde edilmiş bir gözlem türüdür. Ve tamamlanmamış gözlem kişilerin araştırma sürecinde bir sebepten dolayı araştırma sürecinin dışında kalması ile sonuca varılamayan gözlem olarak bireyleri kapsamaktadır.
 • Karşılaştırılan iki olay arasındaki sürecin uzunluğuna dayanılarak yapılır.
 • Analiz için yaşam süreçleri gösterilerek yaşam tablosu oluşturulması gerekir.
 • Yaşam sürelerinde içerisinde bulunan değişik olan etkilerden etkilenip etkilenmediğini incelenir.

 

 

Anahtar Kelimeler: Yaşam analizi nedir? Yaşam analizi

Köln Yaşam Analizi Hizmetleri

Hayat, deneyimlerden ibarettir. Yaşamak deneyimlemektir. Duygular, mutluluk ya da üzüntülerin en alt noktası olabilir. Hayatta aşağıdaki şeyleri bir ölçüde yaşamak için yaşamak gerekir. Hayat, tüm duygular ve deneyimlerle ilgilidir.

Özensiz Ve Koşulsuz Olarak Sevmek

Birisini hiçbir şey beklemeden özverili ve koşulsuz olarak sevin. Bu en saf sevgidir. Gerçekten sevin, onlar için orada ol, onlara bak, onlara zarar ver ama yine de onları daha çok seviyorum. Yaşayabileceğiniz en tatmin edici duygudur. Bir kez ömür boyu deneyimlidir. Gelecek ilişkiler var olabilir, ama yine de özverili ilk aşk kadar iyi olmayabilir. Sonsuza kadar kalırsa, onu besle.

Onları Anlamak İçin İnsanlarla Konuşun, Sadece Dinlemeyin

Sevdiğiniz ve baktığınız kişilerle yaptığınız derin konuşmalar size huzur veriyor ve gerçekten de bu kadar rahatlatıcı. Sadece duymak için değil, sadece dinlemek için diğerleriyle konuşun. Daima kişi ile göz temasını koruyun.

Herhangi Bir Plan Yapmadan Bir Yolculuğa Çıkın

Sevdiklerinle sağlam bir plan olmadan bir yere git. Fotoğraf çekin, yürüyüş yapın, rasgele bir göle, rasgele bir sahile, rasgele bir gün batımı mekanına gidin ve anılarınızı yapın. Hayat bu hoş anılarla ilgili. Bir hafta sonu için ne istersen onu yap.

Kırık Bir Kalbi Yaşatın

Hayatta size birçok şey öğretir. Size gerçek arkadaşlarınızı gösterir. Size önemli yaşam dersleri öğretir ve kendini sevmeyi öğretir. Olması isteniyorsa olacak. Aşkın için sabırla bekle.

Yeni Bir Hobi Geliştirin

Hiç kitap okumadıysan, okumaya başla. Yeni hobiler geliştirin. Eskiz, Kaya Tırmanışı, Şarkı ve Dans Etme Ve Öyleyse.

Başkalarının Senin Hakkında Düşündüklerini Unut

Bu sadece onların algısı, senin karakterin değil. Sadece hikayeni biliyorlar, geçirdiğin şey değil. Onlara çok önem vermeyi bırak.

Seni İncitenleri Affet

Bu çok fazla enerji ve çok fazla bilgelik gerektirir. Bağışlama senin tarafından çok şey alır. Ama onları affedin çünkü sen kibar ve olgunsun.

Başarısız Ve Duygusal Bir Çöküntülerden Kurtul

Bir şeye, aşkına, işine, vb. Başarısız ol ve sefil bir şekilde başarısız ol. Her şey çok kolay gelmiyor ve hayat bir pasta yürüyüşü değil. Başarının gerçek anlamını elde edebilmeniz için başarısızlık yaşamak zorundasınız. Ağla. Yapabildiğin kadar zor. Zor bir başarısızlıktan sonra kalp krizi geçirin ve havalandırın. Hayatta bir kez üzüntülerin en alt noktasını yaşayın.

Kendini Anla

Bu, hayatımızın en zor kısmı. Bir zamanlar kendimizi her zaman öğrenmeye devam ediyoruz. Hayatınızın bu zor çözümlemesinde Köln yaşam analizi hizmetleri sizlere uzaktan da yardımcı olabilir.

Hamburg Yaşam Analizi Hizmetleri

almanya yaşam analizi

İnsan hayatı sürprizlerle dolu ve macera dolu serüvendir. Her bir bireyin farklı tecrübeler edindiği bir mecradır. Her insan kendi çapında, kendi hayatında birtakım olaylar yaşamaktadır. Yaşanan farklı olaylar kimi zaman olumsuz olabilmektedir. Dolayısıyla da bu olaylar yüzünden bir nevi imtihan söz konusu olabilmektedir. Hamburg yaşam analizi hizmetleri uzman kadrosuyla uzaktan hizmet vererek bu problemleri en aza indirgemektedir. Böyle bir hizmetin ortaya çıkmasının en büyük sebeplerinden biri de ; bireylerin yaşadığı çöküşten kurtarmaktır. Bireylerin mantıklı adımlar atmasına değin yardımcı olunmaktadır.

Yaşam Analizi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle söylenilmesi gereken şey bu hizmeti sadece ve sadece uzmanları tarafından verilmesi gerektiğidir. Aksi takdirde yanlış yöntemlerle bireyin hayatı mahvolmaktadır. Dolayısıyla yaşam analizi nasıl yapılır sorusu her uzmana göre değişmektedir. Fakat bireyler her gördüğü yaşam analizi hizmetlerine üye olmamalıdır. Hamburg’ de yer alan bu hizmet ise hem güvenilirdir hem de sektörde adını duyurmuştur.  Uzmanlar yaşam analizine bireylerin karakter analizini yaparak başlamaktadır. Yani kişinin karakterini belirlemektedirler.

Yaşam Döngüsü Analizi

Yaşam analizi ile yaşam döngüsü analizi aynı şeyler değildir. Adları benzer olduğu için içeriklerinin de aynı olduğu düşünülmektedir. Fakat öyle değildir. Dolayısıyla yaşam döngüsünde analiz hizmetleri adı altında bir departman güvenilir değildir. Danışacak kişilerin bu noktaya dikkat etmeleri gerekmektedir.

Yaşam Analizi Faydaları

Hamburg‘de verilen hizmetin bir avantajı da bireylerin problemlerini çekinmeden ve rahatlıkla ifade edebilmesidir. Yaşam analizi faydaları ise aşağıdaki gibidir.

 • Bireylerin motivasyonunu yükseltmektedir.
 • Özgüven ,öz farkındalık oluşturmaktadır.
 • Bireyin benliğini tanıması sağlanmaktadır.
 • Yaşamında alacağı ciddi kararları mantıklı bir şekilde verebilmektedir.
 • Mantıklı ve keskin adımlar atılmasını sağlamaktadır.

Daha bunun gibi birçok fayda daha söylemek mümkündür.

Anahtar Kelimeler : yaşam analizi faydaları , yaşam döngüsü analizi ,yaşam analizi nasıl yapılır, Hamburg yaşam analizi hizmetleri

Frankfurt Yaşam Analizi Hizmetleri

Zihnin, yaşamın amaçsız olduğunu anlamak çok zordur. Ve amaçsız olduğu güzeldir. Amaca uygunsa, o zaman her şey saçma olur – o zaman amacı kim karar verecek? Daha sonra amacına kimin karar verdiğini düşünmek için bazı Tanrı düşünülmeli ve insanlar kuklalar haline gelir ve özgürlük mümkün değildir.

Zihin / akıl amaç açısından düşünürken, maneviyat hayatın bir oyun olduğunu söyler. Ve bir oyunun gerçekten bir amacı yok, maksatlı değil. Ya da oyunun kendi amacı olduğunu söyleyebilirsin, oynamak yeterlidir. Maneviyat bize yaşamın bir hedefe doğru ulaşmadığını, yaşamın kendisi hedef olduğunu söyler. Bazı nihailere doğru evrim geçirmiyor; Bu çok an, burada ve şimdi, hayat nihai.

Son Var mı?

Sonuna karar verecek bir son varsa ve neden? Ve daha da önemlisi, eğer yerine getirilirse Hayat bir kez bu amaca dönüşecek. Amacını yerine getirdikten sonra amaçsız hale gelmek zorundadır, bu yüzden neden ilk başta amaçsız olduğunu görmüyoruz. Eğer bir amacı yerine getirmek zorunda kalırsa ve nihayetinde son 14 milyar yılda kozmosu durduran şeyi amaçsız hale getirir mi?

Derinlerde bir yerde bu fenomenin amaçsız olduğu sonucuna varmak zorunda kalacaksınız; aksi halde sonu yoktur. Varlık her zaman böyle olmuştur, her zaman öyle olur – bazen tezahür ettirilir, bazen imkansızdır; bazen görünür, bazen görünmez. Bir daire içinde periyodik bir ritim içinde hareket etmeye devam ediyor. Ama varoluşun kendisi kendiliğinden yaratılmaz ve hiçbir amacı yoktur!

Gerçek şu ki: zaten her zaman amaçsızdır. Varlığın hareket ettiği bir amaç yoktur. Hareket ediyor, ama herhangi bir hedefe doğru değil. Bir değeri vardır, ama değer sonunda değil, değer içseldir.

Hayat, Aşık Olmak Gibidir

Birini seversin. Soruyu sordun mu, “Aşkın amacı nedir?” Akıl, hesaplayan bir akıl, “Neden aşk? Amaç nedir? ”Eğer cevap verebilirseniz, bir şey kesin – sevginiz yok. Amacı gösterebilirseniz o zaman aşk yoktur, bu bir iştir, bir pazarlıktır. Ama sevgili her zaman bunun bir amacı olmadığını söyleyecektir.

Aşık olmak amaçtır ve amaç bir yerde değildir, bu çok sevgi olgusudur. Mutlu veya Aşık olduğunuzda asla bu kadar saçma sorular sormazsınız – “Ruhsal olarak, Mutluluğun ya da Sevginin amacı nedir? sadece mutlu olursun, sadece seversin. Hayat Mutluluk gibidir, Hayat aşk gibidir, bunun bir amacı yoktur. Amacı olmayan bir yaşam savaşı içinde Frankfurt yaşam analizi hizmetleri ile analiz yaptırabilir ve kendinizi daha da bilinçli bir yolda görebilirsiniz.

Düsseldorf Yaşam Analizi

Yaşam analizi ile yaşam koçluğu arasında bir bağ bulunmaktadır. Bu bağ; teknik,  çalışma alanı veya tarz şeklinde olmayıp, yaşam koçları müdahale etmek istese bile yine de danışanlarını bu konuda terapi yardımı almak isteyenleri bu alanda eğitimli ve profesyonel meslek gruplarına yönlendirmektedirler.

Düsseldorf Yaşam analizi yapmak için ilk olarak danışanı çok iyi tahlil etmek gerekmektedir. Danışanın zihin yapısını ve neyi, nasıl düşündüğünü anlamalıdır.

Danışanın zihin kavram haritasını çıkartıp, doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur. Danışanın yaşamının belirli dönemlerinde yaşamış olduğu huzursuzlukları, gidermek veya hafifletmek için yardımcı olur.

Danışanı büyük bir özveriyle, dikkatle ve ilgili bir şekilde dinleyerek; danışanın kendisini yeniden biçimlendirme aşamalarında yol göstericilik, rehberlik yapar.

Yaşam analizi terapisti, danışanına kendisi ve yaşamı ile ilgili bir takım sorumluklar verir. Danışanını asla tenkit etmez, yargılamaz ve yapmak istemediği bir durum karşısında zorlamaz.

Yaşam analizi terapisti, danışanına sorular sorarak, danışanında farkındalık oluşturmasına yardımcı olur. Terapi esnasında danışanın itirazlarını iyi bir şekilde tahlil ederek, çözümler. Terapist, danışanın direnç gösteren davranışlarında ustalığını göstererek değişime yardımcı olur.

Yaşam analizi terapisti, esasında güçlü bir motivasyon ustasıdır. Her seansta danışanı kendine güvenen ve daha güçlü bir birey olması için motive eder, içindeki pozitif enerjiyi açığa çıkartır.

Yaşam analizi terapisti, bireyin yaşamında kendi başına çözemediği sıkıntılarını tahlil ederek kişinin, hayatında önceki zamanlara göre daha mutlu olması için farkındalık kazanmasına yardımcı olur. Kendisinde oluşan bu farkındalıklarla birey daha önceden sorun haline getirdiği birçok davranışından uzaklaşmaya ya da sorun etmemeye başlar.                                             

Yaşam analizi terapisini kimler alabilir?

 • Yaşamlarının bazı zamanlarında zorluk yaşadıklarını söyleyenler, problemlerinin üstesinden gelemediklerini ifade eden bireyler,
 • Hayatlarının geri kalan kısmında önceki yaşantılarına göre daha huzurlu,  sakin ve mutlu geçirmek isteyenler,
 • Kariyerlerinde daha çok ilerlemek ve kendilerini geliştirmek isteyenler yaşam analizi terapisi

Yaşam analizi ile birey karşılaştığı sorunlara kalıcı çözümler bulabilmekte ve hayatını kolayca düzene koyabilmeyi öğrenebilmektedir. Bu vesiyle daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebilmektedir.

 

Yaşam Analizi Nedir

Hayat türlü sürprizlerle dolu olan, herkesin ayrı tecrübeleri ve farklı deneyimlerle tecrübe edindiği bir olgudur. Her birey hayatında farklı olay ve durumlarla karşılaşmakta ve farklı şekillerde sınanmaktadır.

İnsan psikoloji çok karmaşık bir yapıya sahip olmakla beraber her zaman sağlıklı bir psikolojiye de sahip olunamayabiliyor. Bireyin psikolojisinde zaman çöküşler meydana gelebilmekte, kişi ne yapacağını, nasıl davranacağını bilemez duruma gelmektedir. Bu gibi durumlar hayatın her döneminde sıklıkla karşılaşılacağı gibi bundan en az zararla çıkmanın yolu bir uzman desteği almaktır. Uzman yardımı ile yaşam analizi yaptırmak, hayatımız ile ilgili kararları yeniden almayı tercih edebiliriz.

Hayatımızı ve kendimizi değerlendirmek,  mantıklı adımlar atmak için son derece gerekli bir durumdur. Bu sayede hayattan daha çok verim alabiliriz. Bu anlamda danışmanlık hizmeti ve yaşam analizi terapisi bir çok kişinin başvurduğu hizmetler arasındadır.

Yaşam analizi nasıl yapılmaktadır?

Yaşam analizi gerekli psikolojik eğitimi almış uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Alanında tecrübeli, işinin hakkını vererek yapan ve insan psikolojisi hakkında gerekli tüm donanıma sahip uzmanlar tarafından yapılmaktadır.  Yaşam analizi ile terapist danışanını önce karakter olarak analiz eder. Daha sonra danışanın kendisini tanımasına yardımcı olarak, kendisini nerde görmek istediğini ve nerde mutlu olduğunu öğrenerek oraya yönlendirir. Bu terapi sürecinde motivasyon çok önemli olup, danışanın psikolojisine de dikkat edilmelidir.

Pek çok kişi yaşadığı hayattan şikayet eder ve her şeyin daha iyi olmasını ister. Bu gibi konularda yaşam analizi terapisti devreye girer. Kişiye yaşadığı hayatı konusunda doğru bilgilendirmeler yapılmakta olup güzel yorumlar yapılmaktadır.

Berlin yaşam analizi hizmeti

Almanya psikoloji alanında en çalışma ve araştırmanın yapıldığı ülkeler arasında yer almaktadır. Almanya’da bu anlamda bir çok uzman hizmet vermekte ve çalışma alanı bulmaktadır. Bu uzmanlar arasında Türk isimlere rastlamak da olası bir durumdur. Yaşam analizi alanında hizmet veren uzmanlardan bir  tanesi de Celalettin Salih Dost olup, yaşam analizi hizmetinde bulunmaktadır. Alacağınız her seans ile hayatınıza daha iyi bir şekilde yön verebilirsiniz.

 

Berlin Yaşam Analizleri Terapileri

Yaşam analizi terapileri ile yaşam koçluğu arasında bağlantılar vardır. Bu bağlantılar tekniklerde, çalışma alanlarında veya tarzlarda değildir. Yaşam koçları müdahale etmek istese dahi danışanlarını terapi yardımı almaları için bu alanda eğitimli ve profesyonel meslek gruplarına yönlendirmektedirler.

Yaşam terapileri, koçluk hizmeti ve danışmanlık hizmeti arasına benzerlikler çokça mevcut olsa da farklılıkları mevcuttur. Aradaki bu farklılıkları tespit etmek için bazen yanlışlık sonucu koçlukla karıştırılan prosedürlerin açıklamalarını yapmak doğru olacaktır. Danışmanlık hizmeti, NLP yöntemi, psikoterapi ve psikiyatriyi kapsamaktadır.

Yaşam analizi terapileri neleri kapsamaktadır?

*Yaşam analizi yapan işi ilk olarak danışanı çok iyi analiz eder. Danışanın zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlar.

*Danışanın zihin haritasını çıkarıp, doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur.

*Danışanın hayatındaki huzursuzlukları ya da memnun olmadığı durumları gidermede ve hafifletmede destek olur. Danışanlarının öz saygı sorularında ve arzularına ulaşma konusunda onlara yol gösterir.

* Danışanı büyük bir dikkat ve ilgi ile dinleyerek, danışanın kendini yeniden şekillendirme sürecinde yol gösterip rehberlik eder.

*Yaşam analizi terapisti, danışanına sorumluklar verir. Danışanını asla eleştirmez, zorlamaz ve yargılamaz.

*Danışanın elindeki kartları en iyi şekilde oynamasına, bazen oyunun kurallarını değiştirmesine bazen de daha iyi bir oyun oynamasına yardımcı olur.

*Yaşam analizi terapisti, danışanına sorular sorar ve danışanın farkında lığını geliştirir. Terapi sırasında danışan kişinin itirazlarını iyi analiz ederek, itirazlarını çözümler. Terapist, danışanın dirençli davranışlarını ustalıkla çözer.

*Yaşam analizi terapisti, çok güçlü bir motivasyon ustasıdır. Yapılan her seansta danışan kişiyi daha güçlü ve kendine güvenen bir birey olması için onu motive eder.

*Yaşam analizi terapisti, bireyin yaşamında çözemediği sıkıntıları analiz etmede ve kişinin hayatında daha mutlu olması için bazı farkındalıklar kazandırır. Bu farkındalıklarla birey daha önceden soru haline getirdiği birçok davranışından uzaklaşmaya başlar.

*Yaşam analizi terapisini kimler alabilir?

1)Hayatlarında çözmede zorluk yaşadıkları sorunları olan bireyler,

2) Hayatlarını daha huzurlu, daha sakin ve daha mutlu geçirmek isteyenler,

3) Kariyerinde ilerlemek ve geliştirmek isteyenler yaşam analizi terapisi alabilirler.

 

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat