Berlin Eğitim Koçluğu

Berlin Eğitim Koçluğu

Bir insanın yaşamında en önemli kararların arasında eğitim ile ilgili kararlar gelmektedir. Eğitim koçluğu bu süreci en iyi şekilde yönetebilmeniz için size destek olmak üzere ortaya çıkmıştır.

Eğitim Koçluğu ve Amaçları

Önce kendi eğitim hayatımız ardından çocuklarımızın eğitimleri gelecek planlarımızı şekillendiren kararlardır. Evde başlayan bu süreç daha sonra okul öncesi eğitim ile birlikte ikili bir yapıya kavuşmaktadır. Bu iki alanın birbiriyle uyumlu olarak devamı çocuğun gelişimi için oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Eğitim koçları, eğitim kararlarınızı bütünlüklü ve en doğru şekilde yönetebilmek üzere yetiştirilmiş uzmanlardır.

Günümüzde geliştirilen ömür boyu eğitim programları kapsamında, eğitim koçluğunun yaşam koçluğu gibi bir ömür boyu sürdürülmesi tavsiye edilmektedir.

Lise ve üniversite dönemlerinde,

 • Motivasyon
 • Ders çalışma yöntemleri
 • Dikkat eksikliği
 • Sınav stresi ile başa çıkmak
 • Alan tercihi
 • Meslek seçimi

başta olmak üzere birçok konuda uzman eğitim danışmanlarına başvurulmaktadır.

Daha küçük yaştaki çocuklar için

 • Okul korkusu
 • Sosyalleşme
 • Öğrenme güçlükleri
 • Dikkat eksikliği

gibi konular yalnızca eğitim için değil çocuğun geleceğini de etkileyen konulardır.

Daha ileri yaşlarda ise danışmanlık iş bulmanız ve mesleki gelişiminiz için gerekli olabilir.

Topluma Adaptasyon İçin Eğitim Koçluğu

Her bir çocuk için fakat özellikle anavatanından farklı bir ülkede yaşayan çocuklarımızın yaşadıkları ülkeye adapte olması son derece kritik bir konudur. Toplumdan dışlanma korkusu bir insanı başarısızlığa itebilecek en büyük kaygılardan biridir. Bu dışlanmanın deneyimlenmesi ise bireyde kalıcı psikolojik ve fiziksel sorunlara sebep olacaktır.

Eğitim toplumsal adaptasyonu sağlayabilmek için en önemli fırsattır. Yanlış yönlendirmelerin önüne geçerek ileride yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmak gerekir. Bu fırsatı eğitim koçu eşliğinde değerlendirmek en iyi tercihtir.

Berlin Eğitim Koçluğu

İster kendiniz ister çocuğunuzu düşünerek, Berlin Eğitim Koçluğu için Almanya’nın en bilinen ve en nitelikli uzmanları arasında yer alan Celalettin Salih Dost ile irtibata geçebilirsiniz.

 • Eğitim alanında profesyonel tecrübe ve uzmanlık,
 • Danışan özelinde kapsamlı çalışmalar,
 • Spiritüel danışmanlık deneyimi ve birikimi ile hem teknik hem manevi destek,

avantajları ile siz de bir çok kişinin başarı sağladığı bu danışmanlık hizmetini alabilirsiniz.

Almanya dışında iseniz üzülmeyin. Geliştirilmiş uzaktan enerji yöntemleri ile profesyonel hizmetimizden siz de yaralanabilirsiniz.

Münih Eğitim Koçluğu Hizmetleri

almanya eğitim koçluğu

Eğitim bireyin ve bir devletin gelişmesindeki en önemli etkendir. Eğitimin kaliteli olması bireyin hem zihnini hem de hayallerini genişletir. Genişleyen bu hayalleriniz ile daha da kaliteli bir hayata kavuşabilirsiniz. Bu konuda uzman olan birçok kişi bulmanız mümkündür. Yurtdışı için Münih eğitim koçluğu hizmetleri verilmektedir. Uzaktan hizmet şeklinde ihtiyacınız olan eğitim koçluğuna kavuşabilirsiniz.

Eğitim koçluğu eğitiminiz adına gereken her türlü ayrıntıyı sizin yerinize düşünmektedir. Herkesin ilgi ve yetenekleri farklı olduğu için farklı meslek dallarına yönelim sağlamalıdırlar. Meslek seçimi için ise ene önemli unsur o bölüm dalında bir eğitim almaktır.

Eğitim Koçluğu Hizmetleri

Eğitiminizin daha iyi bir konuma gelmesi için siz de bir eğitim koçuna başvurabilirsiniz. Daha verimli ve azimli bir hayata sahip olmak istiyor iseniz eğitim koçluğu hizmetleri kontrol edip size uygun olanı seçebilirsiniz. Eğitim koçlarının size katacağı bazı yararlar ise şöyle sıralanabilir:

Okuldaki bireyin başarısınız gözlemleme ve artırması,

Sınavlardaki ilerleme ve not yükseltme,

Sınav kaygısının minimum düzeyde ilerlemesini sağlama,

Eğer ailede bir sıkıntı varsa bunun bireyi etkilememesini ya da azalmasını sağlama,

Sosyal ortamlarda da bireyin gelişimini sağlama,

Sosyal ortamdaki iletişimi sağlama,

Sosyal ve kültürel açıdan bireyin ilgisini artırıp herhangi bir yöne teşvik etme,

Bireyin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçebileceği meslek grupların tespit edilmesi,

Bireyin ders çalışma konusunda verimli olmasını sağlama

Birey için ders çalışırken zaman yönetimini uygulama,

Dengeli ve sağlıklı bir yaşam temeli oluşturma,

Eğer birey özel ders alıyor ise özel dersten daha yüksek bir verim alma

Gibi birçok unsur ile eğitim koçları hizmet vermektedir. Tamamen birey odaklıdır.

Anahtar kelimeler: Münih eğitim koçluğu hizmetleri, eğitim koçluğu hizmetleri.

Köln Eğitim Koçluğu Hizmeti

almanya eğitim koçluğu

Eğitim koçluğu hakkında

 

Eğitim, kişilerin geleceklerini belirlerken attıkları en önemli adımlardan birini oluşturmaktadır. Çünkü eğitim, meslek seçimi konusunda önemi olan başlıca unsurdur. Kişiler hayatlarını idame ettirebilmek için çalışacakları meslekleri seçerken hayati tercihler yapmaktadır. Çünkü bu seçimler sırasında yapılabilecek yanlışlar ya da hatalı kararlar, onları sevmedikleri bir mesleğe mahkum edebilir ya da yıllarını boşa harcamalarına sebep olabilir. Eğitim koçluğu, bu gibi durumların yaşanmaması adına kişileri en doğru şekilde yönlendirmeyi amaçlayan bir meslek dalıdır.

 

Eğitim koçluğu nasıl yapılır?

 

Eğitim koçları, kişilerin potansiyellerini ve ilgi alanlarını tespit ederek onları başarılı ve mutlu olabilecekleri en doğru eğitim planına yönlendirirler. Bu noktada objektif bir üçüncü gözün yardımı oldukça önemlidir. Çünkü eğitim koçları alanında uzman ve deneyimli kişilerdir. Bu deneyim ve bilgi birikimi sayesinde yaptıkları her yönlendirme danışanın yararını ve geleceğini gözeterek yapılmış yönlendirmeler olmaktadır. Elbette ki nihai kararlar yine danışana aittir, herhangi bir zorlama ya da baskı asla söz konusu değildir. Ancak eğitim koçları, olabilecek tüm durumları ve koşulları danışanın önüne koyarak atacakları adımları masaya yatırırlar. Böylece ortak bir karar alınır ve ortak bir yol haritası çizilir. Eğitim koçları, kişilerin ilgi alanlarını, eğitim almak istedikleri planı ve eğitim süreçleri boyunca sürecek gelecek planlarını şekillendirmek adına bir akıl hocası görevi görmektedir.

 

Eğitim koçluğu hizmeti

 

Köln eğitim koçluğu hizmeti sayesinde her nerede olursanız olun yalnız değilsiniz. Eğitiminizi şekillendirmek adına uzman ve tarafsız bir gözün yardımına ihtiyaç duyduğunuz anda eğitim koçlarımız size uzaktan dersler sayesinde yardımcı olabilmektedir. Bu sayede kafanızda kalan hiçbir soru işareti olmaksızın eğitiminizi ortak bir çalışma ile şekillendirmeniz ve bir yol haritası çizmeniz mümkündür.

Hamburg Eğitim koçluğu hizmeti

almanya eğitim koçluğu

Eğitim (Öğrenci Koçluğu) Nedir?

Başarısız öğrenci kesinlikle yoktur! Sadece kendine ve öğrenme yeteneğine güven konusunda sıkıntı yaşayan öğrenci vardır.  Son yıllarda öğrencilere, okul hayatlarında yararlanabilecekleri birçok imkân olduğu gibi hedeflerinden saptırıcı ya da hedefe ulaşma konusunda birçok engelle karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca çok çabuk değişen dünya öğrencilerde de değişimler meydana getirmekte olup kararsızlıklar yaşayabilmektedirler. İşte tam bu noktada eğitim koçluğu ya da öğrenci koçluğu devreye girmektedir. Okullarda bulunan rehber öğretmenlerin yanında öğrenciler “Benim her şeyimle ilgilensin.” düşüncesiyle eğitim, diğer bir ifadeyle öğrenci koçlarına yönelim göstermektedirler. Öğrenci, eğitim koçluğu sertifikasını almak için belirlenen bir süreli eğitimden geçmek gerekmektedir. Bu sertifikayı Türkiye’de veren birçok özel teşebbüsler, üniversiteler vermektedirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; verilen eğitimin uluslararası onaylı mı, değil mi buna bakmak gerekir. Eğitim koçluğunu kimler alabilir:

Eğitim koçluğu nedir?

Eğitim ya da öğrenci koçluğu; öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlayan, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyan, kendilerine hedef koymalarını ve kaynaklarını daha iyi nasıl kullanabileceklerine yönelik yol haritası ve eylem planı yapmaları konusunda istek oluşturmak için plânlı bir şekilde yapılan hizmettir. Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not almaktan ziyade öğrenciyi kazanma odaklı yapılan faaliyettir. Tamamen kişinin özelinde oluşturulacak olan bir çalışma olması nedeniyle, gizlilik esası ve etik değerler kapsamında sunulan bir programdır.

Öğrenci Koçluğu ne sağlar?

Öğrenci, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlenmesinde çözüm yaratmak için yardıma ihtiyaç duyabilir ya da ihtiyaç duyan öğrenciler bulunur. Böyle bir durumda öğrenci koçluğu devreye girer.

Öğrenci koçu; öğrencinin, iç dünyasında farkındalığını arttırmasına, derslerinin ve okul başarısının artmasının yanı sıra, hayat başarısı konusunda da yardımcı olur, yol gösterir, kılavuzluk eder. Yeni bakış açıları geliştirmesine ve kendini daha iyiye ve amaçladığı hedefe doğru taşımasına yardımcı olur. Öğrenci koçunun öğrenciye sağladığı yardımları madde madde sıralayacak olursak;

 • Öğrencinin, akademik okul başarısını artırmayı,
 • Kendine, kişiliğine, ilgi, değer ve yeteneklerine uygun hedefler seçmesini,
 • Etkin çalışma yöntemlerini öğrenmesini,
 • Zamanı öncelikleri bakımından etkin kullanabilmesini,
 • Güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını
 • Çevresiyle doğru iletişim kurmasını
 • Her şeyin ötesinde kendine güvenini geliştirmesini öğretir.

 

Etiket:   Eğitim koçluğu nedirÖğrenci koçluğu

Frankfurt Eğitim Koçluğu Hizmetleri

almanya eğitim koçluğu

Frankfurt eğitim koçluğu hizmetleri, öğrenciyi kazanmak ve var olan potansiyelinin farkında olmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir hizmettir. Burada amaç öğrencinin kendi farkındalığını sağlamaya yöneliktir. Bu yöntemle öğrenci, kendi gelişimini sağlar ve bilincine vardığı sorumlukları yerine getirmeye çalışır. Böylelikle öğrenci bir hedef belirler, sahip olduğu meziyetleri keşfeder, öğrenmeyi öğrenir ve problemler karşısında çözüm üretme becerisi kazanır.

Eğitim Koçu Nasıl Çalışır?

Eğitim koçu, öğrenciye odaklanarak öğrencinin başarısını arttıracak araştırmalar yapan ve öğrencinin rehberi konumunda olan kişidir.

Öğrencinin;

 • Özelliklerini göz önünde bulundurarak çalışma programı ve çalışma düzeni oluşturur.
 • Okuldaki ders başarısını takip eder ve bu başarının artmasına yardımcı olur.
 • Sınavla ilgili olan kaygılarını gidermeye çalışır ve sınav başarısını arttırmayı amaçlar.
 • Aile içindeki sorunlarını azaltmasına yardımcı olur.
 • Sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönlendirerek; arkadaş ilişkilerinin ve sosyal ilişkilerinin gelişmesini sağlar.
 • Yeteneklerini tespit ederek gerekli mesleki yönlendirmelerde bulunur. Fakat bu noktada öğrenciyi direkt etkilememesi gerekmektedir.
 • Etkili çalışma ve zaman yönetimi ile yüksek verim almasını sağlamak.

Nasıl Eğitim Koçu Olunur?

Eğitim koçluğu, ülkemizde oldukça yaygın olan bir hizmettir. Bu sertifikalı programa;

 • Öğrenci koçluğu hizmeti vermek isteyen kişiler
 • Öğrencisi ile olan iletişimini güçlendirmek ve öğrencilerine destek olmak isteyen öğretmenler
 • Bireylere hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak isteyen kişiler

Başvurarak gerekli eğitimi alabilmektedirler.

Sertifikalı bu programlar birebir eğitim danışmalığı eğitimi verdikleri gibi aynı zamanda bu sertifikaya sahip olan kişilere kendi iş yerlerini açabilme hakkını da vermektedirler. Eğitim koçları, aynı zamanda devlet okulları ve özel okullarda, koçluk eğitim merkezlerinde, danışmanlık merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde çalışma imkanı bulabilmektedirler.

 

Anahtar Kelimeler: Eğitim koçluğu hizmeti, Eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu, öğrenci rehberi

Düsseldorf Eğitim Koçluğu

Başarısız öğrenci kesinlikle yoktur! Sadece kendine ve öğrenme yeteneğine güven konusunda sıkıntı yaşayan öğrenci vardır. Son yıllarda öğrencilere, okul hayatlarında yararlanabilecekleri birçok imkân olduğu gibi hedeflerinden saptırıcı ya da hedefe ulaşma konusunda birçok engelle karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca çok çabuk değişen dünya öğrencilerde de değişimler meydana getirmekte olup kararsızlıklar yaşayabilmektedirler. İşte tam bu noktada eğitim koçluğu ya da öğrenci koçluğu devreye girmektedir.

Eğitim koçluğu nedir?

Eğitim ya da öğrenci koçluğu; öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlayan, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyan, kendilerine hedefkoymalarını ve kaynaklarını daha iyi nasıl kullanabileceklerine yönelikyol haritasıve eylem planı yapmaları konusundaistek oluşturmak için plânlı bir şekilde yapılan hizmettir.Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not almaktan ziyade öğrenciyi kazanma odaklı yapılan faaliyettir. Tamamen kişinin özelinde oluşturulacak olan bir çalışma olması nedeniyle, gizlilik esası ve etik değerler kapsamında sunulan bir programdır.

Öğrenci Koçluğu ne sağlar?

Öğrenci, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlenmesinde çözüm yaratmak için yardıma ihtiyaç duyabilir ya da ihtiyaç duyan öğrenciler bulunur. Böyle bir durumda öğrenci koçluğu devreye girer.

Öğrenci koçu; öğrencinin, iç dünyasında farkındalığını arttırmasına,derslerinin ve okul başarısının artmasının yanı sıra, hayat başarısı konusunda da yardımcı olur, yol gösterir, kılavuzluk eder. Yeni bakış açıları geliştirmesine ve kendini daha iyiye ve amaçladığı hedefe doğru taşımasına yardımcı olur. Öğrenci koçunun öğrenciye sağladığı yardımları madde madde sıralayacak olursak;

 • Öğrencinin,akademik okul başarısını artırmayı,
 • Kendine, kişiliğine, ilgi, değer ve yeteneklerine uygun hedefler seçmesini,
 • Etkin çalışma yöntemlerini öğrenmesini,
 • Zamanı öncelikleri bakımından etkin kullanabilmesini,
 • Güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını
 • Çevresiyle doğru iletişim kurmasını
 • Her şeyin ötesinde kendine güvenini geliştirmesini öğretir.
Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat