Düsseldorf Eğitim Koçluğu

Başarısız öğrenci kesinlikle yoktur! Sadece kendine ve öğrenme yeteneğine güven konusunda sıkıntı yaşayan öğrenci vardır. Son yıllarda öğrencilere, okul hayatlarında yararlanabilecekleri birçok imkân olduğu gibi hedeflerinden saptırıcı ya da hedefe ulaşma konusunda birçok engelle karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca çok çabuk değişen dünya öğrencilerde de değişimler meydana getirmekte olup kararsızlıklar yaşayabilmektedirler. İşte tam bu noktada eğitim koçluğu ya da öğrenci koçluğu devreye girmektedir.

Eğitim koçluğu nedir?

Eğitim ya da öğrenci koçluğu; öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlayan, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyan, kendilerine hedefkoymalarını ve kaynaklarını daha iyi nasıl kullanabileceklerine yönelikyol haritasıve eylem planı yapmaları konusundaistek oluşturmak için plânlı bir şekilde yapılan hizmettir.Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not almaktan ziyade öğrenciyi kazanma odaklı yapılan faaliyettir. Tamamen kişinin özelinde oluşturulacak olan bir çalışma olması nedeniyle, gizlilik esası ve etik değerler kapsamında sunulan bir programdır.

Öğrenci Koçluğu ne sağlar?

Öğrenci, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlenmesinde çözüm yaratmak için yardıma ihtiyaç duyabilir ya da ihtiyaç duyan öğrenciler bulunur. Böyle bir durumda öğrenci koçluğu devreye girer.

Öğrenci koçu; öğrencinin, iç dünyasında farkındalığını arttırmasına,derslerinin ve okul başarısının artmasının yanı sıra, hayat başarısı konusunda da yardımcı olur, yol gösterir, kılavuzluk eder. Yeni bakış açıları geliştirmesine ve kendini daha iyiye ve amaçladığı hedefe doğru taşımasına yardımcı olur. Öğrenci koçunun öğrenciye sağladığı yardımları madde madde sıralayacak olursak;

  • Öğrencinin,akademik okul başarısını artırmayı,
  • Kendine, kişiliğine, ilgi, değer ve yeteneklerine uygun hedefler seçmesini,
  • Etkin çalışma yöntemlerini öğrenmesini,
  • Zamanı öncelikleri bakımından etkin kullanabilmesini,
  • Güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını
  • Çevresiyle doğru iletişim kurmasını
  • Her şeyin ötesinde kendine güvenini geliştirmesini öğretir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat