Münih Hacamat hizmetleri

almanya hacamat

Çok eski yıllardan günümüze kadar gelen hacamat, alternatif tıp dalında eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Peki, hacamat nedir? Cilt altında biriken ve kılcal damarda dolaşmakta zorlanan, vücudumuza zararlı madde ve toksinleri içeren kanın, vakum yolu ile vücuttan atılması işlemine hacamat denilmektedir.

Hacamatın Faydaları Nelerdir

İslam tarihinden bu yana yapılan hacamatın pek çok faydası bulunmaktadır. Hacamat faydaları arasında;

 • Hacamat kan üretimini düzenleyerek, kan üretmekten sorumlu olan, karaciğer, kemik iliği ve dalak gibi organları uyarır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Dokuda ve kanda yer alan toksinlerin atılarak yenilenmeye yardım eder.
 • Kılcal damarlardaki tıkanıkları açar.
 • İç kanamayı durdurur
 • Göze canlılık vererek gözün görme yeteneğini arttırır.
 • Kas ödemini ve sertliğini çözer.
 • Psikolojik ve sinirsel hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.
 • Hacamat yapılmış bölgede kan akımı canlanarak, bu bölgelere oksijen ve besinin daha kolay ulaşmasını sağlar.

Hacamat hizmetleri nasıl yapılır

Hacamat yapmak için, yapılacak bölge belirlenir sonra, derinin neşter yardımı ile çizilir, ardından çizilen bölge herhangi bir aparat yardımı ile örneğin, bardak, şişe, boynuz, vakum, kullanılarak emme gücü vasıtası ile kirli kanı çekilme işlemi uygulanır. Evde hacamat nasıl yapılır sorusunun cevabı ise şu şekildedir.  Evde hacamat yapılması işlemi çoğunlukla bardak çekme metodu ile yapılmaktadır. Hacamat merkezlerinde profesyonel olarak hacamat yapan kişiler ise genellikle vakumlu aparatları tercih etmektedirler.

Hacamat hizmetleri almak için hangi günler tercih edilir

Hacamat yapmak için ayın ve haftanın belirli günlerini tercih etmek daha doğru olacaktır. Hacamat yapmak için hacamat takvimi, hicri ayın 17, 19, 21, 23’ü ile Pazartesi ve Perşembe günleridir. Çünkü bu günlerde vücuttaki tüm hayati kuvvetler harekete geçerek,  zararlı maddeler de başkaldırmaktadır.

 

Anahtar kelimeler: hacamat nedir, hacamat, Hacamat faydaları , hacamat nasıl yapılır , hacamat takvimi

Köln Hacamat

almanya hacamat

Hacamat; günümüzde alternatif tıp adıyla adlandırılan, Peygamber Efendimiz (sav)’in sünneti olarak bilinmektedir. Bunun yanında Peygamber Efendimiz (sav)’in kendi sağlığı için de kullandığı ve ümmetine de tavsiye ettiği bir yöntemdir. Uzmanlar tarafından her gün yapılması uygun görülebilen ve insanlar üzerinde koruyucu amaçlı hicri 13-15 17-19 21-23 ve 25. günlerinde yapılan bir tedavi şeklidir.

 

Yani hacamat nedir? Her insan için çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen kıymetli nimetlerden biridir. Hacamat, özel vakumlu kupalar ile rahatsız olunan ya da yapılması istenilen yerden kan alma yöntemidir. Vücut içerisinde olan ve vücudun bir türlü atamadığı toksinlerin vakum yolu ile kandan temizlenmesi hacamat yapma yolu ile yapılmaktadır. Ve bu yol ile tüm bedenin daha zinde ve daha sağlıklı bir şekilde olması sağlanır.

 

Bunun eğitimini almak isteyen kişiler için uzaktan, online şekilde verilen hacamat kursları da bulunmaktadır. Bu eğitimde teorik olarak öğrenilmesi gereken temel bilgiler verilir. Yüz yüze eğitimden önce yollanılan eğitim CD’leri ile daha sağlam bir temel atılması sağlanmaktadır.

Kimler Hacamat Yaptıra Bilir

Hacamat yaptırmak için hasta olmaya gerek yoktur. İnsanlara bir detoks yöntemi gibi vücuda hareketlilik ve uyanma duygusu tarama hacamatı denilen uygulama ile sağlanır. Ayrıca

 • sırt ağrısı,
 • fibromiyalji,
 • stres baş ağrısı,
 • disk patolojileri,
 • migren,
 • miyozit,
 • lumbalji, gibi rahatsızlıklarda da hacamat tedavisinden yararlanılabilir. Üstelik kronik rahatsızlıklardan korunmanın bir yolu da düzenli olarak belirli aralıklarda yapılan tarama hacamat tedavisidir. Hacamatın faydaları ise saymakla bitmez.

 

Hacamatın Bazı Faydaları

 • Zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Vücudun kişiye direnç kazanmasını sağlar.
 • Kişinin kanında birikmiş ağır toksinlerin kandan atılmasında yararlıdır.
 • Ödemlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Vücuttaki kan üretimi ile görevli organları uyarma görevi görür.
 • Kişideki beyin fonksiyonlarını daha canlı hale getirir.
 • İleride oluşabilecek hastalıkların önlenmesinde etkin bir rolü vardır.
 • Tüm kronik hastalıkların tedavisinde faydalı bir şekilde kullanılabilmektedir.

 

Anahtar Kelimeler:  Hacamat nedir? Hacamatın faydaları

Frankfurt Hacamat Hizmetleri

almanya hacamat

Hacamat prosedürü, cildinize yumuşak emiş ile yerleştirilen kapları içerir. 3 dakika bekletilir ve sonra bardaklar çıkarılır. Küçük bir neşter daha sonra cildinizde küçük kesikler yapmak için kullanılır ve bardaklar yine cilde emilerek emilir. Emme vücudunuzdan küçük miktarlarda kan çıkarır.

Hacamat terapisti, bu kanın vücudunuzdaki zararlı toksinleri içerdiğini söylüyor. Zararlı toksinler vücudunuzdan çıkarıldıktan sonra, vücut doğal olarak kendini toplamaya başlar.

Hacamatın 7 Şaşırtıcı Faydası

 1. Duygusal Esenlik İçin Etkilidir

Hacamat, duygusal refahınız için gerekli olan bedensel hormon dengesizliğini dengeler. Uykusuzluk ve stres çekiyorsanız, hacamat ile kolayca tedavi edilir. Size rahatlama hissi verir.

Kronik yorgunluktan muzdarip birçok kişi, herhangi bir psikolojik veya fizyolojik hastalık varlığı olmadan vardır. Çukurluğa maruz kalan insanlar yorgunluk problemlerinde önemli bir gelişme gösterirler.

 1. Vücudu Normal Duruma Geri Döndürür

Çukurluğu toksinleri ve durgun sıvıları vücudunuzdan emilen kandan çıkarır. Böylece, alkalin ortamını güçlendirerek ve asitliği kaldırarak vücudunuzun normal dengeli bir duruma dönmesine yardımcı olur. Sırtınızı aydınlatır ve size enerjik hissetmenizi sağlar.

Çukurluğu büyük arterlerin temizlenmesine ve açılmasına yardımcı olur. Genellikle çukurluğu üst vücut ve boyunda yapılır. Kalp, akciğer, beyin ve omurga gibi tüm ana organlarımız bu bölgede yer almakta ve böylece vücudumuzun büyük bölümlerine doğrudan fayda sağlamaktadır.

 1. Gençleştirici Etkileri Vardır

Çukurluğu cildiniz için harikadır. Hacamat kırışıklıklar, sarkma cilt ve ince çizgiler üzerinde gençleştirme etkileri vardır. Daha fazla beslenerek cildi sıkılaştırır ve cildinizi yumuşak ve parlak hale getirir. Size daha genç bir cilt deneyimi yaşatır.

 1. Mide Sağlığınızı İyileştirir

Çukur terapi, sağlıklı sindirimi destekleyen stres azaltıcı etkiye sahiptir. Şişkinlik ve kabızlıktan kurtulmak faydalıdır. Çukurluğu mide krampları, gastrit, ishal, iştahsızlık ve sindirim sistemi ile ilişkili diğer birçok komplikasyon gibi mide rahatsızlıklarını yatıştırır.

 1. Romatizmal Hastalıkları Tedavi Ediyor

Çukurluğu artrit ve eklem ağrıları gibi romatizmal hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Hacamat, daha fazla oksijen, besin, hormon vitaminleri ve esansiyel enzimler ile kanın sağlıklı akışını etkilenen bölgeye göre daha fazla arttırır.

 1. Lenfatik Sistemi Güçlendirir

Vücudu mikroplara karşı koruyan beyaz kan hücreleri lenfatik sıvının lenfositlerinde bulunur. Bu beyaz kan hücreleri yabancı partikülleri yutar ve onları vücudunuza virüsler, bakteriler ve mikroplara yol açan hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı savaşmaya yardımcı olur.

Bu hücreler vücudunuza dağılır ve savaşma kapasiteleri faktör sayısına bağlıdır. Hacamat lenfatik düğümleri açar ve vücut boyunca lenf üretimini artırır.

Lenf üretimindeki artışla birlikte beyaz kan hücrelerinin üretiminde de artış olur. Vücudunuzun bağışıklık sistemi yabancı parçacıklara karşı savaşmak için artar. Virüslerin, bakterilerin ve diğer zararlı patojenlerin vücut dokularına saldırmasını önler ve böylece sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.

 1. Çukurluğu Karaciğer Hastalığını Önler

Çukurluğu durgun ve yaşlılık organlarını kandaki kirliliklerin geri kalanıyla birlikte çıkarır. Bu, kanın karaciğere akış hacmini arttırır, bu da artan üretkenliği ve işlevselliği ile sonuçlanır.

Karaciğer işlevini daha fazla verimlilikle yerine getirdiği için, herhangi bir hastalığı ihlal etme şansı önemli ölçüde azalır.

Çukurluğu ve Hacamat Diğer Faydaları şunlardır: –

Bellek geliştirir.

Kan dolaşımını artırır.

Sinir sistemini iyileştirir.

Görme keskinleştirir.

Vücuttaki zayıflığı ortadan kaldırır.

Bu kadar farklı etkiden yararlanmak için Frankfurt hacamat hizmetleri ile iletişime geçmek istemez misiniz?

 

Düsseldorf Hacamat Hizmetleri

almanya hacamat

Hacamat, deriden herhangi bir yerin çizilerek üzerine şişe, bardak yardımıyla kan alınması yöntemidir. Duesseldorf Hacamat tekniği günümüzde alternatif tıp olarak adlandırılan ve peygamber efendimizin sünneti olarak kalan bir tedavi yöntemi olup özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemidir. Vücut içerisindeki toksinleri vakum ile kandan temizleme yöntemidir.

Hacamat tekniği çok eski zamanlardan beri kullanılagelmiş kıymetli tedavi yöntemlerinden biridir..  bedenin zinde olması ve sağlıklı kalması için uygulanan nadir bir uygulamadır. Modern tıppın da desteklediği hacamat tekniği peygamber efendimizin de bizzat kullandığı ve tavsiye ettiği bir yöntem olup günümüzde uzmanlar tarafından da ayrıca desteklenmektedir.

Hastalıklardan korunmak amacıyla yapılan hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsız yapılması nedeniyle kişiye hem kolaylık sağlar hem de iş gücü kaybına yol açmaz. Gündelik hayatta yapılan işlere ek bir ara vermeden yapılan hacamat Arapça emmek ve normal formuna döndürmek anlamına gelmektedir. Uygun zaman ve düzenli olarak yapıldığı takdirde vücut içerinde olan ve vücudun atamadığı toksinleri, ağır metalleri, ilaç ve gıdaların vücutta bıraktığı kötü etkiler emilip, vücudun normal formuna ve sağlıklı yapısına döndürülmesi sağlanır. Birçok faydası bulunan hacamat, modern tıp tarafından da desteklenmekte ve alternatif tıp içerinde de önemli bir yere sahiptir.

Hacamatın faydaları birden çok olmakla beraber en çok tercih edildiği alanlar ve kullanımının yarattığı sonuçları şu şekilde özetleyebiliriz. Öncelikle kan üretimini düzenleyen hacamat, bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Dokularda ve kanda bulunan ağır metaller, kullanılan ilaç ve gıdaların zararlı kalıntıları, toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur. Kılcal damarlardaki tıkanıkları yok ederek damarların açılmasına yardımcı olur. Hacamatın bilinen diğer bir faydası da iç kanamaları durdurmasıdır. Hacamat yapılan bölgedeki kan akımı canlanır, bu bölgelere oksijen ve besin daha kolay ulaşır. Kaslardaki ödemi ve sertliği çözer.

Hacamat nedir?

Hacamat, vücudun atamadığı zehirli kokteylleri dışarıya alma metodudur. Geleneksel olarak ağrı tedavisinde, vücudun kendi kendine onarma sistemini harekete geçirmede ve koruyucu hekimlilikte kullanılan bir yöntemdir. Hacamat deri altındaki kılcal damarların etrafında birikmiş vücutta hastalıklara neden olan toksit maddelerin vakumlanarak dışarı alınması işlemidir. 5000 yıllık tarihi ile mısırlılar, babiller ve eski Çin uygarlıklarınca uygulanmış olan çok eski bir tedavi yöntemidir.

Vücudun dışarıya atamadığı zehirli kokteyller stres hormonlar, ağır metaller toksinler, asit, kullanılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntılar, yanlış beslenme, sigara, egzoz dumanı ve benzeri toksinlerden oluşur. Hacamat ile vücuttan toksinler belli yöntemlerle atılabilmektedir.

Hacamatın faydaları

 • Ağrıları gidermek
 • Hastalıkları önlemek
 • Yeni temiz kan ile organları uyarmak
 • Oksijen ve mineral dolaşımını sağlamak
 • Tıkanmış kılcal damarları açmak
 • Kan ve dokulardaki gaz, ağır metalleri vücuttan atmak
 • Damarda dolaşamayan kirli kandan arınmak
 • Sağlıklı vücudu desteklemek
 • Birçok hastalıkla mücadele vermek
 • Ödemleri çözmek
 • Fazla asitten kurtulmak
 • Beyin fonksiyonlarını canlandırmak
 • Lenfatik sistemi harekete geçirmek
 • Organların daha düzenli çalışmasını sağlamak
 • Metabolizmayı düzeltmek, kan üretimi ile görevli organları uyarmak,
 • Unutkanlıkta, psikolojik sorunlarda, dikkat eksikliğinde bu yöntem fayda sağlayacaktır.

Almanya’da hacamat yapılıyor mu?

Hacamatı Almanya’da sadece HEILPRAKTIKER diplomasına sahip ve terapi alanında sertifika almış Doğal Terapi uzmanları ve doktorlar yapabilmektedir. Yalnız günümüzde bir iki günlük seminerlere katılıp hacamat sertifikası alarak yasal olmayacak şekilde bu işi yapan kişiler ve yerler de vardır. Bu kişiler bulaşıcı hastalık veya ağır hastalık gibi konularda bilgi sahibi olmadıkları gibi hijyeni, hastalığı iyi analiz edemeyip hacamat uygulamakta ve kişinin sağlığıyla oynamaktadır.

Dr. Stange: Batı ve geleneksel tıbbın birlikte var oluşu

Immanuel Doğal Tıp hastanesi ve Berlin charite tıp fakültesi başhekim yardımcısı Dr. Rainer stange alternatif tıbbın son dönemde çok ilgi gördüğünü söylemiştir. Dr, özellikle Almanya’da akupuntur ve hacamatın çok popüler bir hale geldiğini vurgulayarak batı ve geleneksek tıbbın birlikte var olduğunu belirtmiştir.

 

 

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat