Düsseldorf Hacamat Hizmetleri

Hacamat, deriden herhangi bir yerin çizilerek üzerine şişe, bardak yardımıyla kan alınması yöntemidir. Duesseldorf Hacamat tekniği günümüzde alternatif tıp olarak adlandırılan ve peygamber efendimizin sünneti olarak kalan bir tedavi yöntemi olup özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemidir. Vücut içerisindeki toksinleri vakum ile kandan temizleme yöntemidir.

Hacamat tekniği çok eski zamanlardan beri kullanılagelmiş kıymetli tedavi yöntemlerinden biridir..  bedenin zinde olması ve sağlıklı kalması için uygulanan nadir bir uygulamadır. Modern tıppın da desteklediği hacamat tekniği peygamber efendimizin de bizzat kullandığı ve tavsiye ettiği bir yöntem olup günümüzde uzmanlar tarafından da ayrıca desteklenmektedir.

Hastalıklardan korunmak amacıyla yapılan hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsız yapılması nedeniyle kişiye hem kolaylık sağlar hem de iş gücü kaybına yol açmaz. Gündelik hayatta yapılan işlere ek bir ara vermeden yapılan hacamat Arapça emmek ve normal formuna döndürmek anlamına gelmektedir. Uygun zaman ve düzenli olarak yapıldığı takdirde vücut içerinde olan ve vücudun atamadığı toksinleri, ağır metalleri, ilaç ve gıdaların vücutta bıraktığı kötü etkiler emilip, vücudun normal formuna ve sağlıklı yapısına döndürülmesi sağlanır. Birçok faydası bulunan hacamat, modern tıp tarafından da desteklenmekte ve alternatif tıp içerinde de önemli bir yere sahiptir.

Hacamatın faydaları birden çok olmakla beraber en çok tercih edildiği alanlar ve kullanımının yarattığı sonuçları şu şekilde özetleyebiliriz. Öncelikle kan üretimini düzenleyen hacamat, bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Dokularda ve kanda bulunan ağır metaller, kullanılan ilaç ve gıdaların zararlı kalıntıları, toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur. Kılcal damarlardaki tıkanıkları yok ederek damarların açılmasına yardımcı olur. Hacamatın bilinen diğer bir faydası da iç kanamaları durdurmasıdır. Hacamat yapılan bölgedeki kan akımı canlanır, bu bölgelere oksijen ve besin daha kolay ulaşır. Kaslardaki ödemi ve sertliği çözer.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat