Düsseldorf Kişilik Analizi

Bir kişinin kişiliğini oluşturan iki ana faktör vardır. Bunlardan birincisi mizaç, yani huy dediğimiz kısım; diğeri ise karakterdir. Mizaç, doğuştan geldiği için değişmez, aynıdır, Bir insanın suyu neyse huyu da odur, derler. “Can çıkmayınca huy çıkmaz.” Gibi atasözlerimiz de bulunmaktadır. Karakter ise doğumdan sonra eğitim yoluyla sonradan kazanılır. Dolayısıyla kişilik analizinde, insanın karakter kısmına bakılmaktadır. Kişilik analizi; bir insanın karakterini doğru bir şekilde tanımlamak, anlamak ve anlamlandırmak için kullanılan zamanın şartlarına göre standart haline getirilmiş soru formlarından oluşan araçlardır. Burada ele alınan, incelenen kişinin karakter yönüdür.

Karakter analiz testi ile kendinizi keşfedin

Karakter analiz testi ile kişinin özellikleri değerlendirilerek daha çok ön plana çıkan kişilik özellikleri, yetkinliklerinin ölçümünü yapan ve değerlendiren karakter analiz testi psikologların önemsediği bir yöntemdir.

Beden Dili İle Karakter Analizi

Gündelik hayatımızda, yüz yüze olduğu kadar sosyal medya üzerinden birden fazla insanla iletişim halinde oluyoruz. Hayatımızın her bir anında var olan bu insanları ne kadar tanıyoruz?

Bazı insanları anlayabilmek çok kolaydır. Dış görünüşüne ve hareketlerine bakınca bir tahminimiz olur, bize göre iyi bir insan olup olmadığını kolaylıkla belli olur. Bu konuda eğer beden dilinden anlıyorsak ve biraz da fizyonomi bilgimiz varsa işimiz kolaylaşır. Beden dili tamam da, fizyonomi de ne demek? Fizyonomi, yüz okuma sanatıdır. Kişilik analizinin yapılabilmesi için önemli ipuçlarından biri olan beden dili hareketlerinden el hareketlerinin hangi anlama geldiğine bir bakalım:

El hareketleri:

Bütün konuşmalarda, konuşurken ellerimizi mutlaka hareket ettiririz.Ellerin vücuda doğru yaklaştırılırsa gerginliğin, güvensizliğin ve teslimiyetin ifadesidir.

Avuçların yukarı doğru bakması “Bana güvenebilirsin” anlamlarına gelmektedir.

Avuç içlerinin yukarı kaldırılması, gücün,zaferin simgesidir.

Avuç içlerini saklayan kişiler, bir şeyler saklıyor olabileceği gibi yalan söylüyor da olabilirler.

Ellerin göğüslerin üzerinde kenetlemek; sıkıntının, gerginliğin ifadesi olmaktadır.

İki elin parmaklarının açık bir şekilde parmak uçlarının birbirine değdirilmesi, kişinin konuştuğu konuda uzman olduğunu gösterir.

Elleri ovuşturmak, fırsatçılığın, fırsat düşkünlüğünün bir ifadesi olup, bir fırsat yakalandığının göstergesidir.

Ellerin yumruk yapılması, sinirli oluşun, öfkenin belirtisidir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

+ +
WhatsApp chat