Düsseldorf Yaşam Analizi

Yaşam analizi ile yaşam koçluğu arasında bir bağ bulunmaktadır. Bu bağ; teknik,  çalışma alanı veya tarz şeklinde olmayıp, yaşam koçları müdahale etmek istese bile yine de danışanlarını bu konuda terapi yardımı almak isteyenleri bu alanda eğitimli ve profesyonel meslek gruplarına yönlendirmektedirler.

Düsseldorf Yaşam analizi yapmak için ilk olarak danışanı çok iyi tahlil etmek gerekmektedir. Danışanın zihin yapısını ve neyi, nasıl düşündüğünü anlamalıdır.

Danışanın zihin kavram haritasını çıkartıp, doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur. Danışanın yaşamının belirli dönemlerinde yaşamış olduğu huzursuzlukları, gidermek veya hafifletmek için yardımcı olur.

Danışanı büyük bir özveriyle, dikkatle ve ilgili bir şekilde dinleyerek; danışanın kendisini yeniden biçimlendirme aşamalarında yol göstericilik, rehberlik yapar.

Yaşam analizi terapisti, danışanına kendisi ve yaşamı ile ilgili bir takım sorumluklar verir. Danışanını asla tenkit etmez, yargılamaz ve yapmak istemediği bir durum karşısında zorlamaz.

Yaşam analizi terapisti, danışanına sorular sorarak, danışanında farkındalık oluşturmasına yardımcı olur. Terapi esnasında danışanın itirazlarını iyi bir şekilde tahlil ederek, çözümler. Terapist, danışanın direnç gösteren davranışlarında ustalığını göstererek değişime yardımcı olur.

Yaşam analizi terapisti, esasında güçlü bir motivasyon ustasıdır. Her seansta danışanı kendine güvenen ve daha güçlü bir birey olması için motive eder, içindeki pozitif enerjiyi açığa çıkartır.

Yaşam analizi terapisti, bireyin yaşamında kendi başına çözemediği sıkıntılarını tahlil ederek kişinin, hayatında önceki zamanlara göre daha mutlu olması için farkındalık kazanmasına yardımcı olur. Kendisinde oluşan bu farkındalıklarla birey daha önceden sorun haline getirdiği birçok davranışından uzaklaşmaya ya da sorun etmemeye başlar.                                             

Yaşam analizi terapisini kimler alabilir?

  • Yaşamlarının bazı zamanlarında zorluk yaşadıklarını söyleyenler, problemlerinin üstesinden gelemediklerini ifade eden bireyler,
  • Hayatlarının geri kalan kısmında önceki yaşantılarına göre daha huzurlu,  sakin ve mutlu geçirmek isteyenler,
  • Kariyerlerinde daha çok ilerlemek ve kendilerini geliştirmek isteyenler yaşam analizi terapisi

Yaşam analizi ile birey karşılaştığı sorunlara kalıcı çözümler bulabilmekte ve hayatını kolayca düzene koyabilmeyi öğrenebilmektedir. Bu vesiyle daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebilmektedir.

 

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat