Frankfurt Bireysel Terapi Hizmetleri

Frankfurt bireysel terapi hizmetleri, terapist ve danışan arasında güven ilişkisine dayalı olarak oluşan ve davranış değişikliğini kolaylaştırarak bireyin yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir tedavi yöntemidir.

Bireysel Terapinin Amaçları Nelerdir?

Bireysel terapinin amacı, kişinin kendi kendisini tedavi etmesinin önünü açmaktır.  Yani bireye kendine olan güvenini yeniden kazandırmak, sosyal ilişkilerinin düzenlenmesine yardım etmek ve bu yöntemle terapinin olumlu tamamlanmasını sağlamaktır.

Bireysel Terapinin Faydaları Nelerdir?

Birey, kendini daha rahat ifade etmeye başlar ve kendine olan güveni artar. Böylece çevresiyle olan ilişkilerinde olumlu gözle görülebilir değişim meydana gelir. Terapi sayesinde, sakladığı sırları terapistine anlatır. Böylelikle üzerindeki yük hafifler ve paylaşmanın verdiği hazla kendini iyi hisseder. Dışarıya çıkmayan, insanlardan uzak duran, asosyal bir hayat sürdüren danışanlar ise bu terapiler sayesinde en azından haftada bir dışarı çıkarak sosyalleşmek adına bir adım atmış olurlar.

Bireysel Tedavi Nerelerde ve Kimler Tarafından Verilir?

Bireysel terapi hizmetleri, psikoterapist ofislerinde, psikoterapi merkezlerinde ve kliniklerde; psikoterapi enstitüleri veya üniversitelerin psikoloji, psikiyatri ve PDR uzmanlığı gibi alanlarında eğitim almış uzmanlar tarafından danışan kişilere verilmektedir.

Bireysel Terapist Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Terapistin almış olduğu psikoterapi eğitimine dikkat etmeliyiz. Terapistinizin aldığı eğitimler, sizin sorularınızı cevaplayabilecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle gittiğiniz bir psikoterapist sizi, ihtiyacınıza göre başka psikoterapistlere de yönlendirebilmektedir.
  • Psikoterapistin iş tecrübesi ve çalışma alanları.
  • Bulunduğunuz ortamın, sizin kendinizi rahat ifade etmenize olanak sağlaması ve psikoterapistinizle olan iletişiminizin rahat ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi. Çünkü terapist ve danışan arasındaki sağlıklı bir iletişim hem tedavi sürecini kısaltmakta hem de katıldığınız seanslardan olumlu dönütler almanızı sağlamaktadır.
  • Bireysel terapistinize gerektiği durumlarda rahatça ulaşabilmeniz.

Gibi hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Frankfurt Bireysel Terapi Hizmetleri, Bireysel Terapi Hizmetleri, Bireysel Terapi Nedir,  Bireysel Terapinin Amaçları, Bireysel Terapinin Faydaları, Bireysel Terapist Nedir, Terapi, Psikoterapist

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat