Frankfurt Çocuk Ve Ergen Terapisi Hizmetleri

Çocuk ve ergen psikoterapisi, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve Çocukların Ulusal Hizmet Çerçevesinde kapsamlı bir bileşeni olarak kabul edilen, titizlikle düzenlenmiş standartlara ve eğitime sahip temel bir meslektir.

Çocuk ve Ergen Psikoterapistleri, bebek, çocuk ve gençleri değerlendirmek ve tedavi etmek ve aileleri, aileleri ve onları çevreleyen ağlarla çalışmak için NHS ve diğer kamu hizmetlerinde çok disiplinli ekiplerin bir parçası olarak çalışır. Doktora düzeyindeki derinlemesine eğitimleri, bir çocuğun veya gencin davranışları aracılığıyla iletişim kurup, bilinçli düşüncede bulunmayan karmaşık zihin durumlarıyla oynayabilecekleri ve oynayabilecekleri şeyleri dikkatlice gözlemlemelerini sağlar.

Çocuk ve Ergen Psikoterapistleri çocukları ve gençleri bireysel olarak ya da diğer aile üyeleriyle görebilirler. Terapötik ilişki yaşına bağlı olarak konuşma ya da oyun yoluyla geliştirilir. Çocuğun kendilerini, ilişkilerini ve yerleşik davranış kalıplarını daha iyi anlamak için çalışma fırsatı vardır. Psikoterapistler aynı zamanda ebeveynleri, aileleri ve bakıcıları ile çalışmak için düşünme çerçevelerini uygularlar ve çocuk bakış açısı hakkında daha derin bir anlayışı teşvik etmek için çocuklarla, gençlerle ve ailelerle çalışan diğer profesyonelleri eğitmek ve desteklemek.

Çocuk Ve Ergen Psikoterapisi Neler Sunuyor?

Şiddetli ve uzun süreli problemleri olan çocuklar ve gençler, insanlara ve durumlara, anlamadıkları ve kontrol edemeyecekleri şekilde cevap verebilirler.

Duyguları aşırı ve güçlü olabilir ve sıklıkla davranışları ve sorunlu ilişkilerle ifade edilir. Bu zorluklar genellikle hizmetler ve profesyoneller ile ilişkilere uzanır. Bu, bu çocukların kendilerine sunulan bakım ve fırsatlardan yararlanmasını engelleyebilir ve kısmen de çoğu programın en savunmasız grupların ihtiyaçlarını karşılayamamasıdır.

Bir Çocuk ve Ergen Psikoterapist, bir çocuğun veya ergenin kendi ilişkileriyle birlikte kendini anlamalarına yardımcı olabilir. Bu ilişkide tanımlanan problemler, geçmişte veya günümüzde olsun, çocuğun hayatındaki diğer ilişkilerde bulunanlara ışık tutmaktadır. Terapötik bir seans sırasında, daha küçük çocuklar oynamaya teşvik edilebilirken, daha büyük çocukların çizdikleri veya boyadıkları ve gençlerin duyguları hakkında konuşmaları istenebilir. Terapistle tutarlı bir ortamda ilişki kurarak, çocuk ya da ergen, en rahatsız edici düşüncelerini ve duygularını ifade etmeye ve hissetmeye başlayabilir.

Çocuk Psikoterapistinin kapsamlı eğitimi, bu çok rahatsız edici düşüncelerle çalışmasına ve çocuğun kendi deneyimlerini hissetmesine ve kendi bireyselliğini ve potansiyelini geliştirmesine yardımcı olur. Şaşkın, korkmuş, incinmiş, öfkeli veya acı veren duygular yavaş yavaş eylemlerden ziyade kelimelerle ifade edilebilir. Sonuç olarak, çocuk duygularını daha az rahatsız edici şekilde ifade etmeye başlayabilir ve normal çocuk gelişim sürecine dönmeye başlar.

Daha az endişeli, öğrenmeyi ve arkadaşlıklarını sürdürebilmek için daha donanımlı olacaklarını hissetmeleri muhtemeldir. Ayrıca aile içindeki yaşam kalitesini veya bakıcılar ve profesyoneller ile ilişkilerini geliştirebilir. Daha geniş bir ağ için önemli olan Çocuk Psikoterapistinin, çocuğun deneyimini aile, yerleştirme, özel eğitim ihtiyaçları ve tedavi ihtiyaçları ile ilgili olarak da göstermesi mümkün olacaktır. Siz de çocuklarınız için profesyonel yardım almayı düşünürseniz uzak olmasına bile aldırış etmeden Frankfurt çocuk ve ergen terapisi hizmetleri ile irtibat kurabilirsiniz.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat