Frankfurt Yaşam Analizi Hizmetleri

Zihnin, yaşamın amaçsız olduğunu anlamak çok zordur. Ve amaçsız olduğu güzeldir. Amaca uygunsa, o zaman her şey saçma olur – o zaman amacı kim karar verecek? Daha sonra amacına kimin karar verdiğini düşünmek için bazı Tanrı düşünülmeli ve insanlar kuklalar haline gelir ve özgürlük mümkün değildir.

Zihin / akıl amaç açısından düşünürken, maneviyat hayatın bir oyun olduğunu söyler. Ve bir oyunun gerçekten bir amacı yok, maksatlı değil. Ya da oyunun kendi amacı olduğunu söyleyebilirsin, oynamak yeterlidir. Maneviyat bize yaşamın bir hedefe doğru ulaşmadığını, yaşamın kendisi hedef olduğunu söyler. Bazı nihailere doğru evrim geçirmiyor; Bu çok an, burada ve şimdi, hayat nihai.

Son Var mı?

Sonuna karar verecek bir son varsa ve neden? Ve daha da önemlisi, eğer yerine getirilirse Hayat bir kez bu amaca dönüşecek. Amacını yerine getirdikten sonra amaçsız hale gelmek zorundadır, bu yüzden neden ilk başta amaçsız olduğunu görmüyoruz. Eğer bir amacı yerine getirmek zorunda kalırsa ve nihayetinde son 14 milyar yılda kozmosu durduran şeyi amaçsız hale getirir mi?

Derinlerde bir yerde bu fenomenin amaçsız olduğu sonucuna varmak zorunda kalacaksınız; aksi halde sonu yoktur. Varlık her zaman böyle olmuştur, her zaman öyle olur – bazen tezahür ettirilir, bazen imkansızdır; bazen görünür, bazen görünmez. Bir daire içinde periyodik bir ritim içinde hareket etmeye devam ediyor. Ama varoluşun kendisi kendiliğinden yaratılmaz ve hiçbir amacı yoktur!

Gerçek şu ki: zaten her zaman amaçsızdır. Varlığın hareket ettiği bir amaç yoktur. Hareket ediyor, ama herhangi bir hedefe doğru değil. Bir değeri vardır, ama değer sonunda değil, değer içseldir.

Hayat, Aşık Olmak Gibidir

Birini seversin. Soruyu sordun mu, “Aşkın amacı nedir?” Akıl, hesaplayan bir akıl, “Neden aşk? Amaç nedir? ”Eğer cevap verebilirseniz, bir şey kesin – sevginiz yok. Amacı gösterebilirseniz o zaman aşk yoktur, bu bir iştir, bir pazarlıktır. Ama sevgili her zaman bunun bir amacı olmadığını söyleyecektir.

Aşık olmak amaçtır ve amaç bir yerde değildir, bu çok sevgi olgusudur. Mutlu veya Aşık olduğunuzda asla bu kadar saçma sorular sormazsınız – “Ruhsal olarak, Mutluluğun ya da Sevginin amacı nedir? sadece mutlu olursun, sadece seversin. Hayat Mutluluk gibidir, Hayat aşk gibidir, bunun bir amacı yoktur. Amacı olmayan bir yaşam savaşı içinde Frankfurt yaşam analizi hizmetleri ile analiz yaptırabilir ve kendinizi daha da bilinçli bir yolda görebilirsiniz.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat