Hamburg Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

Bireylerin psikolojik problemlerine çözüm ararken aile değerlendirilmesi de yapılmaktadır. Aile değerlendirmeleri ,aile terapisi ise birkaç seans sürmektedir. Bunun nedeni ise aile bireylerinin birbirleri ile olan iletişimi ve etkileşimini görmektir. Böylelikle aile yapısının şekillendirilmesi sağlanmaktadır. Daha sonra ise aile terapisinin bireyin ruhsal ve psikolojik problemlerini çözüp çözemeyeceği ölçülmektedir. Aynı terapi ve uygulama çiftler arasında da çift terapisi adı altında yapılmaktadır. Hamburg çift ve aile terapisi hizmetleri bu kapsamda uzaktan danışmanlık hizmeti veren uzman bir ekipten oluşmaktadır. Hamburg aile terapisti ,aile değerlendirilmesi kapsamında çiftlerin ve çocukların da değerlendirilmesi gerektiğini düşünmektedir. Bu düşünce neredeyse bütün aile terapistleri tarafından gerçekleşmektedir.

Aile ve Çift Terapisi Yöntemleri

  • Yapısal aile
  • Aile sistemleri
  • Sistematik stratejik aile
  • Eksperiyantal aile
  • Bilişsel davranışçı ve dinamik aile

terapisi olarak   farklı aile ve çift terapisi yöntemleri bulunmaktadır.

Aile ve Çift Terapisi Kitap

Bireylerin birçoğu problemlerini , konusu problemleri ile ilgili olan kitapları okuyarak çözmeye çalışmaktadır. Halbuki bir danışman eşliğinde ve danışmanın kontrolü altında gerekli aşamaları gerçekleştirmek en iyisidir. Çünkü bu şekilde problemlerin kısa sürede çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Hamburg hem aile terapisi hem de çift terapisi uygulamaları ile danışanların sorunlarını çözmektedir. Aile ve çift terapisi kitap isteyen bireylerin herhangi bir kitapçıdan  bu konudaki kitapları almaları mümkündür. Fakat gerekli uygulamaları birebir gerçekleştirmek için danışmanlık hizmeti almak en idealidir.

Çift Ve Aile Terapisi Sertifika Programı

Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de bu konuya dair birçok konferanslar ve seminerler yapılmaktadır. Aynı zamanda bu kapsamda eğitimlerde verilmektedir. Fakat bu eğitimlerin uzman kişiler tarafından verildiğine dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca semineri veren kişi veya kişilerinde belli bir tecrübeye ,uzmanlığa sahip olmaları gerekmektedir. Bireyler bu tür etkinliklere katıldığı vakit çift ve aile terapisi sertifika programı sayesinde sertifika almaları mümkün olabilmektedir.

Anahtar Kelimeler : çift ve aile terapisi sertifika programı ,aile ve çift terapisi yöntemleri, aile ve çift terapisi  kitap ,Hamburg aile ve çift terapisi hizmetleri

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat