Köln Çocuk Ve Ergen Terapisi Hizmetleri

Psikoterapide başarının anahtar bileşenlerinden biri, danışan ve terapist arasındaki ilişkinin gücü ve istikrarıdır. Bu nedenle psikoloğunuzla rahat ve mutlu olmanız çok önemlidir.

Katı, eleştirel ve savunmasız olan terapistler daha az etkilidir. Hayal edebileceğiniz gibi, sevmediğiniz ve yargısal görünen biriyle konuşmak sizi çok iyi yapmaz. Oturumlara katılmak istemeyeceksiniz ve tavsiyeye uyma olasılığınız daha az olacaktır.

Bir psikologda aranacak nitelikler arasında sıcaklık, empati, sabır, doğruluk, dürüstlük ve aynı zamanda bakımda bulunma becerisi sayılabilir. Bu nitelikler, danışanın öz etkililiğin önemli amacına ulaşmasına yardımcı olur. Öz yeterliliğe sahip olan kişiler, kendilerine, terapiye ve psikoloğa inanan danışanlardır. Tedavinin yardımcı olduğuna güvendiğinizde, tedavi hedeflerinde aktif olarak çalışma olasılığınız daha yüksektir ve bu nedenle tedavinin yararlarını deneyimleme olasılığı daha yüksektir.

Psikoterapinin en önemli yönlerinden biri iletişimdir. Çok rahat hissettiğiniz bir psikolog seçin. Açıkça, bir kişiyle ilk kez tanıştığında, onlarla etkili bir şekilde iletişim kurabileceğinizi veya söylemeyeceğinizi söylemek çok zordur, ancak yukarıda listelenen niteliklere odaklanırsanız, onları büyük olasılıkla açabilirsiniz.

Çocuklar Ve Bireysel Terapi

Terapi oynamak Çocuklar için psikoterapi, yetişkinler için psikoterapiden oldukça farklıdır. Çocuklar psikologların rolünü anlamamakta ve onlarla yalnız kalmakla tehdit edilebilmektedirler. Genelde çocuklar, psikologlara kendileriyle yalnız konuşmak için yeterince güvenmeden önce ebeveynlerinin huzurlarını sunmalarını isterler. Psikoloğa “konuşan doktor” gibi tehdit edici olmayan bir isim vermesi, çocukların rollerini daha iyi anlayabilmeleri için yardımcı olabilir.

Psikologlar genellikle çocuklarla çalışırken oyun terapisini kabul ederler. Bu, çocukla eğlenceli ve rahat bir ilişki geliştirmelerini sağlar ve ayrıca psikoloğa çocuğun nasıl başa çıktığı hakkında bir fikir verebilir.

Ergenler Ve Bireysel Terapi

Ergenlik, çocukların bağımsızlığı benimsemeyi ve kendileri için karar almayı öğrendikleri bir zamandır. Ancak, bu yeni sorumluluk ve özgürlükle, birçok ergen psikolojik olarak mücadele etmektedir. Akran baskısı ve cinsellik çok kafa karıştırıcı ve üzücü olabilir. Ergenler için kullanılan teknikler yetişkinler için kullanılanlara benzerdir. Gençlerin terapiye karşı daha meydan okuma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle hem psikolog hem de ebeveynler tarafından psikoloğun ergenlere “geçmesi” ve terapinin etkili olabilmesi için daha fazla zaman ve sabır alınması gerekir. Artık uzaklık bile önemli değil. Sizin için Köln çocuk ve ergen terapisi hizmetleri her an yanınızda olmaya devam ediyor.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

+ +
WhatsApp chat