Köln Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

Herhangi bir psikoterapinin önemli bir yönü takiptir. Terapi seansları bittikten sonra terk edilmiş hissetmek kolaydır; Çok destekleyici ve empatik objektif bir kişiyle konuşabileceğiniz bir hafta veya bir saatliğine alışacaksınız ve aniden sona erdiğini hissedebilirsiniz. Bu nedenle psikoterapiden kendinizi “yüceltmek” iyi bir fikirdir. Program tamamlandıktan iki hafta sonra ve bir ay sonra başka bir seans olabilir. Bu, psikoloğunuzla ilgili endişelerinizi tartışmanızı ve programdan sonra ilerlemenizi izlemelerini de sağlayacaktır.

Psikolojik değişiklikler gece boyunca gerçekleşmez. Çoğu zaman, psikolojik tedavi sadece ilk adımdır. Zor kısmı, tedaviyi bıraktıktan sonra başlar; Değişiklikleri kendiniz uygulamanız ve tedavide verdiğiniz tüm beceri ve tavsiyelerde çok sıkı çalışmanız gerekir. Bundan korkmak oldukça doğaldır, bu yüzden takip seansları çok rahatlatıcı bir çözüm olabilir. Takip oturumları, tamamen yalnız olmadığınızı hatırlatır. Psikoloğuna geri dönüp daha fazla yardım alabilirsiniz. Eski olumsuz düşüncelerinize veya oyunculuk kalıplarınıza geri dönmediğinizden emin olacaklar.

Gevşeme / Meditasyon Tedavisi

Gevşeme veya meditasyon terapistleri, tedavinin amaçlarını ve olanaklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir dizi görselleştirme egzersizleri boyunca size rehberlik eder. Masaj veya yoga tipi aktivitelerle kas gevşetici olabilir. Gevşeme terapisinden faydalanabilecek bazı psikolojik durumlar şunlardır:

Klinik sağlık (bir hastanın migren veya kanser olup olmadığına bakılmaksızın herhangi bir fizyolojik durum dahil)

Kaygı

Travma sonrası stres bozukluğu (TSSB)

Terapistiniz De Size Yardımcı Olacaktır

Başa çıkma stratejilerini tanımlayın: Bunlar geçmişte size yardımcı olan baş etme stratejileri olabilir. Psikoloğunuz bu stratejileri mevcut durumunuza uyarlamanızı öğretecektir. Eğer baş etme stratejileriniz geçmişte başarısız olduysa, terapistiniz sizi yenilerinin gelişiminde yönlendirecektir.

Yaşamın önceliklerini yeniden düzenleme: Bazen insanların psikolojik sorunları vardır, çünkü kendileri ve başkaları hakkında irrasyonel bir beklentileri vardır. Bu herkes üzerindeki baskıyı artırır ve stres, endişe ve depresyona yol açabilir. Beklentilerinizi ve önceliklerini yeniden düzenleyerek gereksiz streslerden kaçınabilirsiniz.

Anlamlı Arayışlara Odaklanın

Kişisel güçlü yönlerini tanımlayın: Bazen psikolojik kriz dönemlerinde, güçlü yanlarınız ve sahip olduğunuz harika şeyler yerine zayıflıklarınıza ve sahip olmadığınız şeylere odaklanmak kolaydır. Psikologlar dikkatinizi kendinizle ilgili olumlu yönlere çekecek ve yeniden keşfetmenize ve tekrar ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Bu kendinize inanmanıza yardımcı olacaktır. Uzaktan danışmanlık almayı düşünenler için de Köln çift ve aile terapisi hizmetleri yardımınıza koşacaktır.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat