Berlin Kısmet Açma Ritüeli

Birçok kişinin sorunları arasında yer alan kısmetsizlik için birçok dua ve kısmet açma ritüeli yer almaktadır. Medyumlar, hocalar ve bu konularda bilgi sahibi olan kişiler tarafından yapılan bu yöntemlerin bazılarını evde kendi dualarımızla yapabilmek de mümkündür.

Toplumun birçok kesiminde sevgilisi olmayanlar, evlenemeyenler veya mutlu olamayanlar sürekli bu durumu sorgulamakta ve buna bağlı olarak bazı ritüellere yönelmektedir. Evde okunabileceği söylenen dualar da mevcuttur bu durumlar için. Yalnız bu duaların çoğu sonradan üretilmiş olan dualardır ve inanılması güç ve doğru değildir. Fakat yaşadıkları ruh hali ve de özellikle toplum baskısı nedeniyle günah olduğu bilinmesine rağmen bu dualara inanmakta ısrar etmektedirler.

Bazı kişilerde şans faktörünün etkisi ile bu dualar olumlu sonuçlar doğurmuştur. Ancak her kısmet açma ritüeli hemen yapılamaz. Çünkü kısmet açma ritüelinin yapılması için önemli koşulları yerine getirmek gerekir. Bu önemli koşulları toplumsal hayatta yer edinmiş önemli alimlerin söylemleri etkilemektedir.  Kısmeti kapalı olan kişinin böyle düşündüğü için bu durumu yaşadığını belirten âlimler bu yanlışları yapmaması gerektiğini söyler. Bu tarz durumlarda genellikle yanlış davranışlarda bulunan kişilerin duaları kabul olunmadığı gibi doğru davranışlar sergileyen kişilerin duaları kabul olup, kısa sürede mutluluğu yakalayabilmektedir.

Kısmet açma ritüelinde nelere dikkat edilir?

*Kısmet açma ritüelinde genellikle dua etmek için sabah saatlerini tercih etmek gerekir. Çünkü insanlar sabah saatlerinde daha dinç, huzurlu, sakin ve mutlu olmaktadırlar. Bu saatlerde özellikle gürültünün olmaması ve çok fazla kişinin de rahatsız etme durumunun olmaması bu zamanı önemli kılmaktadır.

*Kısmet açma duası yapacak kişi kıbleye dönüp dua etmelidir.

* Yapılacak olan duada samimiyet ve içtenlik çokça önemli bir durumdur. Duaların kabul olması ne derece istendiğine ve ne kadar samimi olduğuna da bağlıdır.

*   Dua ve sure okunurken tam olarak yapılması gerektiği şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde dualarınız kabul olmayabilir ve kısmet açma ritüeli gerçekleşmeyebilir.

*Dua ve sureler kısmet açma için özel sureler olduğu için yanlış okunmaması ve de dikkat edilmemesi gerekir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat