Berlin NLP Çalışmaları

Nlp ile davranışlarınızı değiştirmeye, daha iyi sonuçlar elde etmeye ve daha iyi deneyimler kazanmanıza yardımcı olacak birkaç tekniğin özelliklerine değinelim. Nlp tekniği hem Türkiye’nin birçok yerinde uygulanırken hem de Berlin’de de uygulanmaktadır.

Dışarıdan gözlem

Stres, depresyon ve bu tarz can sıkıcı olumsuz duygulara karşı tepki gösterme eğiliminde oluruz. Sosyal hayatın her anında bazen en ufak bir kelime ile de sinirlenebilir, can sıkıcı durumlar meydana gelebilir. NLP tekniği ile bu tarz durumlarda ortaya çıkan olumsuz durumlar etkisiz hale getirilmektedir. Bu teknik ile kişi gözlemci olarak durumu tarafsız olarak inceler ve değerlendirir. Kişi bu şekilde durumu nasıl abarttığını ve gelecekte aşırı tepki vermemeyi öğrenir.

Dışarıdan gözlem tekniği nasıl uygulanır?

*Ortadan kaldırmak istediğiniz duyguyu belirleyiniz.

*Gözlemci olarak durumu baştan sona kadar yeniden yaşayın ve yerin, zamanın, konunun ayrıntılarını hatırlamaya çalışın.

*Daha sonra bir film durumu gibi yeniden gözlemleyin. Meydana gelen olayları hızlı ve yavaş bir şekilde ilerletin. Bazen hatırlamayı durdurabilirsiniz.

* üç veya dört kere bu durumu tekrarlayın.

* Son olarak olumlu duygular olumsuz duyguların yerini alacaktır. Hala olumsuz duygular varsa olumsuz duygular ortadan kalkana dek bu durumu tekrarlayın.

İçeriğin yeniden çerçevelenmesi

NLP tekniği kendinizi sinirli ve şaşırmış hissettiğinizde görev üstlenerek, daha olumlu düşünür ve olayın duygusunu değiştirir. Farklı bakış açısı ile durumun içeriği yeniden çerçevelenmesine imkan tanır. Her zaman olumsuz duygulara odaklanmak yerine, o durum içerisindeki olumlu durumları da gözden kaçırmamak gerektiğini vurguluyor. Farklı bir bakış açısı edinmek daha iyi kararlar almanıza yardımcı olacaktır.

Uyum

Her türlü insanla anlaşmanızı sağlayan uyum çok kolay olmakla beraber önemli bir yetenektir.  İnsanlarla bağ kurmanın bir çok yolu vardır ve empati kurarak insanlar arasındaki uyum kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Çapa tekniği

Çapa tekniği NLP ’ de çok kullanılan bir teknik olup, birçok amaç için kullanılabilir. Yaptığınız veya söylediğiniz bir şeye duygusal tepki için nlp kullanılır. Bir kişinin nasıl hissettiğini veya neler hissettiğini çapa tekniği ile anında değiştirebilirsiniz

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat