Celalettin Salih Dost Yaşam Koçluğu

Günlük yaşamın stresi, iletişim problemleri, iş dünyası, geçim sıkıntısı gibi birçok etken bireyleri hayatlarını etkilemekte ve başta mutlu olmalarını engellemekle birlikte negatif enerji yüklenmelerine de neden olmaktadır. Bunun bir sonucu olarak da motivasyon eksikliği, adaptasyon sorunu gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Almanya Berlin’de hizmet veren Celalettin Salih Dost yaşam koçluğu hizmeti bireylerin daha kaliteli bir yaşama sahip olmaları adına çalışmalar gerçekleştirmektedir.

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Yaşam koçluğu son zamanlarda birçok kişinin yararlandığı ve hayatın bazı yönlerinde desteğe ihtiyaç olduğu durumlarda farklı bir bakış açısı yardımı ile kişisel gelişimini sağladığı, uzman kişilerce verilen profesyonel ve mesleki önerileri içeren bir disiplindir. Yaşam koçları bireylere:

  • Kaliteli bir yaşam nasıl olmalıdır?
  • Bireyin hem sosyal çevre ile hem de duygusal ilişkileri hakkında tavsiyeler,
  • Bireylerin hattaki amacına yönelik öneriler,
  • Bireylerin daha isabetli kararlar vermesini sağlama gibi konularda destek vermekle birlikte asında bir tür rehber görevi de görmektedirler.

Ayrıca yaşam koçları bireylerin hem iş hem eğitim hem de aile ve romantik ilişkilerinde de destekleyici öğütler vermekte, sosyal ve kültürel alanda da kişisel gelişim araçlarını bireylere sağlayarak yaşamın hemen hemen her alanında bireylerin yaşam kalitesini arttırmayı hedeflemektedirler.

Yaşam Koçluğu ve Psikolog Danışman

Toplumda bilinenin aksine yaşam koçları, bireylerin psikolojik rahatsızlıkları ile ilgilenmemekte olup sadece bireylerin hayat kalitesini yükseltme ve daha iyi bir yaşam ortamı salamaya yönelik terapi ve öneriler gerçekleştirmektedir. Bu açıdan psikolog ve yaşam koçu arasında oldukça fark vardır.

  • Yaşam koçları bireyin yaşamında daha etkin ve aktif olmasını sağlamaktadır.
  • İş yerinde daha verimli olmasına yönelik tavsiyeler vermektedir.
  • Pozitif düşünmeyi öğretmektedir.
  • Yaşamdaki stres ve yorgunluğu atmaya yönelik öneriler vermektedir.

Yaşam Koçu Sertifikası

Yaşam koçları öncelikle bireylerin yaşamlarını daha iyi ve daha kaliteli bir hale getirmek amacıyla çeşitli terapi, seanslar yardımı ile tavsiyeler vermekte olup, kesinlikle bu işin uzmanı olmaları ve yaşam koçu sertifikası sahibi olmaları da gerekmektedir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat