Yaşam Analizi Nedir

Hayat türlü sürprizlerle dolu olan, herkesin ayrı tecrübeleri ve farklı deneyimlerle tecrübe edindiği bir olgudur. Her birey hayatında farklı olay ve durumlarla karşılaşmakta ve farklı şekillerde sınanmaktadır.

İnsan psikoloji çok karmaşık bir yapıya sahip olmakla beraber her zaman sağlıklı bir psikolojiye de sahip olunamayabiliyor. Bireyin psikolojisinde zaman çöküşler meydana gelebilmekte, kişi ne yapacağını, nasıl davranacağını bilemez duruma gelmektedir. Bu gibi durumlar hayatın her döneminde sıklıkla karşılaşılacağı gibi bundan en az zararla çıkmanın yolu bir uzman desteği almaktır. Uzman yardımı ile yaşam analizi yaptırmak, hayatımız ile ilgili kararları yeniden almayı tercih edebiliriz.

Hayatımızı ve kendimizi değerlendirmek,  mantıklı adımlar atmak için son derece gerekli bir durumdur. Bu sayede hayattan daha çok verim alabiliriz. Bu anlamda danışmanlık hizmeti ve yaşam analizi terapisi bir çok kişinin başvurduğu hizmetler arasındadır.

Yaşam analizi nasıl yapılmaktadır?

Yaşam analizi gerekli psikolojik eğitimi almış uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Alanında tecrübeli, işinin hakkını vererek yapan ve insan psikolojisi hakkında gerekli tüm donanıma sahip uzmanlar tarafından yapılmaktadır.  Yaşam analizi ile terapist danışanını önce karakter olarak analiz eder. Daha sonra danışanın kendisini tanımasına yardımcı olarak, kendisini nerde görmek istediğini ve nerde mutlu olduğunu öğrenerek oraya yönlendirir. Bu terapi sürecinde motivasyon çok önemli olup, danışanın psikolojisine de dikkat edilmelidir.

Pek çok kişi yaşadığı hayattan şikayet eder ve her şeyin daha iyi olmasını ister. Bu gibi konularda yaşam analizi terapisti devreye girer. Kişiye yaşadığı hayatı konusunda doğru bilgilendirmeler yapılmakta olup güzel yorumlar yapılmaktadır.

Berlin yaşam analizi hizmeti

Almanya psikoloji alanında en çalışma ve araştırmanın yapıldığı ülkeler arasında yer almaktadır. Almanya’da bu anlamda bir çok uzman hizmet vermekte ve çalışma alanı bulmaktadır. Bu uzmanlar arasında Türk isimlere rastlamak da olası bir durumdur. Yaşam analizi alanında hizmet veren uzmanlardan bir  tanesi de Celalettin Salih Dost olup, yaşam analizi hizmetinde bulunmaktadır. Alacağınız her seans ile hayatınıza daha iyi bir şekilde yön verebilirsiniz.

 

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat