Frankfurt Çift Ve Aile Terapisi Hizmetleri

Bir ailenin davranış kalıpları kişiyi etkiler ve bu nedenle tedavi planının bir parçası olması gerekebilir. Evlenme ve aile terapisinde, tedavi birimi sadece kişi değildir – sadece bir kişi görüşülse bile – kişinin içine gömüldüğü ilişkiler kümesidir.

Evlilik ve aile terapisi:

Kısa sürede çözüm

Çözüm odaklı

Özel, ulaşılabilir tedavi hedefleriyle “akılda kalıcı” olarak tasarlandı.

Araştırma evlilik ve aile terapisinin etkili olduğunu ve bazı durumlarda yetişkin şizofreni, duygusal (duygu durum) bozukluklar, yetişkin alkolizm ve uyuşturucu kullanımı, çocuk davranış bozuklukları gibi birçok zihinsel sağlık problemi için standart ve / veya bireysel tedavilerden daha etkili olduğunu göstermektedir. Genç ve erişkin kadınlarda anoreksi, ergenlerde uyuşturucu kullanımı, çocukluk döneminde otizm, erişkinlerde ve çocuklarda kronik bedensel hastalık ve evlilik sıkıntısı ve çatışması.

Evlilik ve aile terapistleri düzenli olarak kısa süreli tedavi uygularlar; Ortalama 12 seans uygular. Vakaların yaklaşık% 65.6’sı 20 seans, % 87,9’u 50 seansta tamamlandı. Medeni / çiftler terapisi (11.5 seans) ve aile terapisi (9 seans), her ikisi de ortalama bireysel tedaviden (13 seans) daha az zaman gerektirir. Evlilik ve aile terapistleri tarafından sağlanan tedavinin yaklaşık yarısı, evlilik / çift ve aile terapisi veya tedavilerin bir kombinasyonu arasında bölünen diğer yarısı ile bire birdir.

Evlilik ve Aile Terapistleri Kimdir?

Evlilik ve Aile Terapistleri (MFT), psikoterapi ve aile sistemlerinde eğitilen ve evlilik, çiftler ve aile sistemleri bağlamında zihinsel ve duygusal bozuklukları teşhis ve tedavi etmek üzere ruh sağlığı uzmanlarıdır.

Evlilik ve aile terapistleri, evlilik ve aile terapisi alanında ortalama 13 yıllık klinik uygulama ile oldukça deneyimli bir uygulayıcı grubudur. Ruhsal ve duygusal bozuklukları, diğer sağlık ve davranışsal sorunları değerlendirir ve tedavi eder ve aile sistemi bağlamında çok çeşitli ilişki sorunlarını ele alırlar.

Evlilik ve Aile Terapistleri, bireylerin, evlenme ve aile gibi birincil ilişki ağlarındaki bireylerin doğasına ve rollerine katılma konusundaki geleneksel vurgusunu genişletmektedir. Terapistler sağlık hizmetlerine bütünsel bir bakış açısı getirir; bireylerin ve ailelerinin genel, uzun vadeli refahıyla ilgilenirler.

Neden Evlilik ve Aile Terapisti Kullanıyorsunuz?

Araştırma çalışmaları, zihinsel ve duygusal bozuklukların ve sağlık sorunlarının tüm çeşitlerini tedavi etmek için evlilik ve aile terapisinin etkinliğini defalarca göstermiştir. Ergenlerde uyuşturucu madde kullanımı, depresyon, alkolizm, obezite ve yaşlılarda demans ve aynı zamanda evlilik sıkıntısı ve çatışması, Evlilik ve Aile Terapistlerinin etkili bir şekilde tedavi ettiği koşullardan sadece birkaçıdır.

Çalışmalar ayrıca müşterilerin Evlilik ve Aile Terapistleri hizmetlerinden oldukça memnun olduklarını göstermektedir. Müşteriler iş verimliliğinde, iş arkadaşlarının ilişkilerinde, aile ilişkilerinde, partner ilişkilerinde, duygusal sağlıkta, genel sağlıkta, sosyal yaşamda ve toplum katılımında belirgin iyileşme olduğunu bildirmektedirler.

Son zamanlarda yapılan bir araştırmada, tüketiciler evlilik ve aile terapistlerinin arkadaşlarına tavsiye edebilecekleri zihin sağlığı uzmanları olduklarını bildiriyor. Evlilik ve aile terapistlerinin% 98’inden fazlası, terapi hizmetlerini iyi ya da mükemmel olarak rapor etmektedir.

Tedavi gördükten sonra, hastaların neredeyse% 90’ı duygusal sağlıklarında bir iyileşme bildiriyor ve yaklaşık üçte ikisi, genel sağlıklarında bir iyileşme bildiriyor. Müşterilerin çoğunluğu işyerindeki işleyişlerinde bir iyileşme bildirmektedir ve evlilik / çiftler veya aile terapisi alanların dörtte üçünden fazlası çift ilişkide bir iyileşme bildirmektedir. Bir çocuk tespit edilen hasta olduğunda, ebeveynler, çocuklarının davranışlarının vakaların% 73.7’sinde iyileştiğini, diğer çocuklarla birlikte geçme becerilerinin önemli ölçüde iyileştiğini ve okulda performansın arttığını bildirmektedir. Evlilik ve aile terapisinin ruh sağlığı alanındaki önemi, kısa, çözüm odaklı tedavisi, aile merkezli yaklaşımı ve gösterdiği etkinlik nedeniyle artmıştır. Siz de uzaktan da olsa destek almak istiyorum diyenlerdenseniz Frankfurt çift ve aile terapisi hizmetleri sizinle olacaktır.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat