Köln Bireysel Terapi Hizmetleri

Bireysel terapi (bazen “psikoterapi” veya “danışmanlık” olarak adlandırılır), danışanlerin bire bir, eğitimli bir terapistle (güvenli, şefkatli ve gizli bir ortamda) bire bir görüşme, duygularını, inançlarını ya da davranışlarını keşfetmeleri için bir süreçtir. Zorlayıcı veya etkili anılarla çalışarak, yaşamlarını değiştirmek istedikleri, kendilerini ve başkalarını daha iyi anlayabilecekleri, kişisel hedefler belirledikleri ve arzu edilen değişime doğru çalışacakları yönlerini belirleyebilirler.

İnsanlar, temel yaşam zorlukları ya da çocukluk çağı travması ile baş etmekten, depresyon ya da anksiyete ile başa çıkmaktan, kişisel gelişimi ve daha fazla öz bilgiyi arzulamaktan çok çeşitli nedenlerle tedavi arayışındadırlar. Bir danışan ve terapist, danışannin kendine özgü ihtiyaçlarını ve terapi için kişisel hedeflerine bağlı olarak, beş veya altı seans veya birkaç yıl gibi uzun bir süre birlikte çalışabilir.

Nasıl Başlarsın?

İlk adımınız, ilk randevunuzu planlamak için bizi aramak. Kliniğimizin en iyi tedavi seçeneğiniz olup olmadığını değerlendirmemize yardımcı olmak için telefon üzerinden bazı ilk bilgileri vermeniz istenecektir. Daha sonra iki saatlik bir değerlendirme oturumu için planlanmış olabilirsiniz, bu da terapistle uyum sağlamanız ve kendinizle ilgili birtakım geçmişleriniz ve danışmanlık almak istediğiniz nedenleri size sunmanız için bir fırsat sunmaktadır. Buna ek olarak, giriş terapisti, hizmetler, ücretler, gizlilik ve tedavide neler beklenmesi gerektiğine dair sorularınızı cevaplayabilecektir.

Sizin için en iyi nasıl bir tedavi olacağına karar vermeye çalıştığımız sizinle işbirliği içinde bir ilişki geliştirmekle ilgileniyoruz. Ancak, herkes klinikte sürekli tedavi için sevk edilmeyecektir. Danışan için en iyi olacağına inandığımız kararlar alırız.

Bu ilk oturumun sonunda, atanan terapistle çalışmaya devam etmenin sizin yararınıza olduğuna karar verirsek, terapi seanslarınız için karşılıklı olarak kabul edilebilir bir zaman dilimine karar vereceksiniz (genellikle, danışan ve terapist buluşacak haftada bir kez ve her seans yaklaşık bir saat sürecek). İkinci randevunuzda, terapistinizle birlikte terapi deneyiminize yönelik hedefler belirlemek için çalışmaya başlayacak ve daha sonra bunlara ulaşmak için birlikte çalışmaya başlayacaksınız.

Terapi Hedefleri

Her tür psikoterapide, psikolog terapiye özel hedefler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu, geniş bir genel hedefin yanı sıra oturumdan oturuma değişen daha odaklı hedefleri içerecektir. Genel hedefin oturum başı hedeflerine ayrılması, programın belirli bölümlerine odaklanmaya ve tüm yönlerin uygun şekilde kaplandığından emin olunmasına yardımcı olur. Ayrıca, hangi özel bölümlerin zorlandığınızı ve daha fazla üzerinde çalışmanız gerekenleri tanımlamayı da kolaylaştırır. Genel hedefi akılda tutmak, terapiden vazgeçmek istediğinizde geçmiş zamanlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Odaklı ve terapi ile tutarlı kalmaya devam etmek için, zorluğunuzun üstesinden gelmekle kendinizi görselleştirmeyi unutmayın. Buna destek olabilmek de uzaktan verdiği imkanlar ile Köln bireysel terapi hizmetleri olarak karşınıza çıkabilmektedir.

Yorum yapın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

celalettin salih dost instagramcelalettin salih dost facebookcelalettin salih dost twitter

 

Şu anda mesai saatleri dışındayız. Çalışma saatlerimiz, haftaiçi 10:30 - 17:30 arasıdır.
Wir sind jetzt Außer halb der Geschäftszeiten. Unsere Geschäftszeiten sind Werktags von 10:30 bis 17:30
+ +
WhatsApp chat